Мерки преди забременяване

  • 19 774
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 993
Здравейте, момичета!

Независимо дали в момента има сили за това, всяка от нас със сигурност има желание да опита отново да стане майка на живо и здраво бебче. Исках да ви питам дали ще предприемете някакви специални мерки преди това. Първия път забременях без никаква предварителна подготовка (освен малко фолиева киселина) и сега се упреквам за това, тъй като, според моята лекарка, причина за аборта е най-банално неустановено възпаление на яйчника. Сега се лекувам и преди да възобновим опитите, ще си пусна микробиология и цитонамазка.
Чудя се обаче дали това е достатъчно. Питах моята лекарка дали да се изследвам за антитела срещу рубеола, а тя ми каза, че е по-добре да питам майка си дали съм я карала като малка. Да, ама аз знам, че майка ми ще ми каже "Ами, карала си някаква шарка, но каква беше..." Освен това не искам да разбере, че възнамерявам да забременявам.
За токсоплазмозата вече чух доста противоречиви мнения. Знам, че това заболяване е доста рядко, а и опасността от него масово се преувеличава, но знае ли човек... а и кой знае още какви опасности ни дебнат.

Та, накратко, въпросът ми е - какви мерки ще вземете преди да забременеете отново и защо?

# 1
  • Мнения: 2 849
Горе главата!Аз лично ходих на лекар за профилактичен преглед ,цитонамазка и т.н.След резултатите докторката каза да действаме смело.Желая ти успех и скоро да ни зарадваш!

# 2
  • Мнения: 4 212
Вси4ко което си написала е то4но така, много си права, притеснения има и ще има, неизбежно е. И аз си мисля за това.Моето решение е, 4е когато отида при специалист  ще поискам вси4ки,абсолютно вси4ки изследвания, без изклю4ение. Не бих искала да се обвиня самата аз след това в немърливост.Стига ми, 4е сега се 4уствам гузна и се обвинявам. Според мен най добре е да се направят пълни изследвания, за вси4ко. Макар 4е гаранция 100% няма.Още не мога да разбера каква е при4ината за тази диагноза на  моето бебе, правиха ми амниоцентеза, ядреномагнитен резонанс, а що дуп4ене за кръв имаше, е.....нищо.И след раждането направиха пълни зиследвания и на него, и на мен , и на амниоте4ността и на плацентата. Вси4ко нормално. Нормално, а бебе ве4е няма. Мен от това най ме е страх, до края вси4ко да е наред и да се окаже, 4е всъщност има проблем.Страх ме  е от това, но немога да се откажа, макар да осъзнавам, 4е слу4и ли ми се отново, незнам дали този път ще го надживея.
Както и да е, длъжни сме да направим вси4ко възможно и ти желая успех  Heart Eyes
Аз имам записан 4ас за понеделник, ако искаш, после можем да обсъдим  и да сверим какво сме направили  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 3 591
Тея, ти имала ли си някакво кървене по време на бременността с малкото?

Аз вече съвсем изпушвам с това моето кървене. И само глупости си мисля. Днеска питах дори и за амниоцентеза, ама докторицата ми каза НЕ. Каза, че при 2 здрави деца, 30 годишна и липса на заболявания в родата е безсмислено при положение, че тази интервенция носи макар и минимален риск от аборт. А и при кървене не я правят защото е рисково. Тройния тест пък като има кървене дава фалшиви положителни резултати и също е безсмилсен. Това което препоръча е фетална морфология( часа дето са ми дали е точно за 22г.с. +6 дена, а аз що си мислех, че се прави до 22г.с. newsm78 или няколко дена не са от значение?
За нея нормалното нарастване първите седмици на всеки 2 седмици от видеозоните било  достатъчен показател,че бебето е здраво.
А иначе днеска пак съм на антибиотици, пак имам протеин и инфекция(този път обаче ми взеха стерилна урина да изолират бацила)... вече изперквам.... съжелявам, че се наревавам във вашата темичка

# 4
  • Мнения: 993

За нея нормалното нарастване първите седмици на всеки 2 седмици от видеозоните било  достатъчен показател,че бебето е здраво.

Сигурно е права - бебето расте, сърцето му тупка - защо да те подлага на излишен стрес и риск? Ако имаш съмнения, не можеш ли да се консултираш с още един лекар за твое собствено успокоение?

# 5
  • Мнения: 4 212
Деси
имах прокървяване, за около седмица.Да ти кажа амниоцентезата за мен ве4е не е 100% метод за откриване дали плода има заболяване.Факт е, 4е имам правена такава в 19 г.седмица и 3 дена преди да родя.После, след раждането пак изследваха амниоте4ността и не даде никакъв лош резултат,напротив.Вси4ко беше наред, ама вси4ко.В крайна сметка бебето  ми имаше хидропс, който така и не се откри, макар и изследвано с последни технологии. Гаранции няма.Аз също бих ти казала, 4е при здрав род и 2 здрави деца шанса ти да имаш трето здраво дете е огромен.Само, 4е аз ве4е на никой за нищо невярвам.Смятам разбираш защо.

# 6
  • Мнения: 4 212
 mignonne,
бях на преглед или каквото беше там, сега оба4е вси4ки са в отпуска и имам записан 4ас за 29 август, където ще решат колко е сложен проблема, съобразяват се и с годините на родителите, с една дума ще вземат вси4ко напредвид и ще ми кажат кога и какви изследвания ще се правят. Така, 4е пак ще ти пиша. Кажи ти до къде си стигнала, колко време отнема едни такива генети4ни изследвания?

# 7
  • Мнения: 993
mignonne,
бях на преглед или каквото беше там, сега оба4е вси4ки са в отпуска и имам записан 4ас за 29 август, където ще решат колко е сложен проблема, съобразяват се и с годините на родителите, с една дума ще вземат вси4ко напредвид и ще ми кажат кога и какви изследвания ще се правят. Така, 4е пак ще ти пиша. Кажи ти до къде си стигнала, колко време отнема едни такива генети4ни изследвания?

Ами, аз генетични изследвания не знам дали ще правя изобщо, защото четох,  че се препоръчват след два или повече аборта, а аз (засега) имам само един и то заради възпаление. Има ли смисъл? Моля всички за мнение и съвет.
Иначе вчера трябваше да съм на лекар, но не отидох, защото в неделя ми дойде...  И това не знам дали е нормално - уж трябваше да стане на 35-ия, дори 40-ия ден след абразиото, а при мен - на 25-ия! При вас как беше?

Тея, това с отпуските си е направо безобразие! И тук има затруднения с намаления персонал, но при вас май цялата държава спира да функционира като такава през август. Съчувствам ти! Пиши като ти мине прегледа на 29-и.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Пусни си и рубола и токсоплазмоза.,за всеки случай.Макар че риска от спонтанен аборт от тези болести е само ,ако ги караш по време на бремеността.генетичните тестове са доста скъпи.Но трябва да се консултираш със специалист.В майчин дом са добри-Кременски.

Спонтанните аборти в ранна бременност са  естествен отбор,ако плода е дефектен,под добре да го изхвърли организма.Така ,че споко.Излекувай всички възпаления и проблеми и действайте.Simple Smile
Успех! Ако те интересува нещо може и на лична да ме попиташ:-))

# 9
  • Мнения: 993
Пусни си и рубола и токсоплазмоза.,за всеки случай.Макар че риска от спонтанен аборт от тези болести е само ,ако ги караш по време на бремеността.генетичните тестове са доста скъпи.Но трябва да се консултираш със специалист.В майчин дом са добри-Кременски.

Спонтанните аборти в ранна бременност са  естествен отбор,ако плода е дефектен,под добре да го изхвърли организма.Така ,че споко.Излекувай всички възпаления и проблеми и действайте.Simple Smile
Успех! Ако те интересува нещо може и на лична да ме попиташ:-))

Благодаря за съвета! Задължително ще си пусна рубеола и токсоплазмоза. По отношение на скъпите тестове - цената едва ли ще ми е голям проблем, но има ли смисъл да ги правя? Вие правихте ли си и защо?

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 302
Аз правих рубеола и токсоплазмоза, но и двете бяха птрицателни. А за генетични всички ми казваха, че няма смисъл, правели се ако имаш два или повече аборта. Мислех да правим и генетични, но не ми се чакаше повече, а сега ужасно ме е страх. Ти сама прецени дали ще си по-спокойна, ако ги направиш. Успех.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 959
Това е полезно за четене:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=159
Късмет  bouquet

# 12
  • Мнения: 177
Здравейте момичета
нека и аз се включа по въпроса за изследванията. Генетични изследвания е желателно да се правят независимо от аборти и т.н но се правят от двамата родители и не са толкова скъпи около 70-80 лв. най добре да се отиде в майчин дом сф, при доц.Кременски самото изследване отчита броя на хромозомите и дали има някакви отклонения при тях дали са по двойки и т.н. Прави се като се взема кръв а резултатите ги отчитат за около 1 месец ,с резултатите ти казват и какъв процент е риска при нова бременост, дори във Варна ги препоръчват още преди опити за забременяване с цел предварителна генетична консултация. А в някой от сайтовете има задължителни изследвания преди забременявани, които включват токсоплазмоза, рубеола,листериоза,цитомегалвирус,хламидия, пълна кръвна картина, изследване на урина и ..... не се сещам всички, които също не са толкова скъпи около150-200лв ми излязоха на мен но всички специалисти ги препоръчват с две ръце с цел превенция.
Деси по мое мнение потърси и друго мнение от друг лекар защото това кървене не трябва да го има не се доверявай само на един лекар. При мен също имаше кафеникаво зацапване за 3-4дни, но го спряха с дуфастон,ношпа в комбинация с папавердин
Тея на теб казаха ли ти дали е можело да се разбере още през бременоста за проблема
mignonne ако искаш влез в дир.бг, там във форумите има специален на който отговаря доц.Кременски опиши му твоя случай и го попитай дали да правиш генетични изследвания ако не можеш да го намериш пиши щи ти пиша точно къде е
 newsm20 благодаря на всички че ви има в тези форуми въпреки че плача заедно с вас знам че не съм сама lalalala

# 13
  • Мнения: 4 212
Ива,

факта 4е не се разбра до последно, говори, 4е не е можело. Като се има напредвид, 4е имам вси4ки възможни изследвания и вси4ки те бяха перфектни. Даже след раждането, когато се видя 4е бебето ми има генети4но несъответствие, изследванията пак показваха супер добри резултати, няма инфекции, но се оказа, 4е единственото здраво място на бебето ми е било сърцето.Затова пак повтарям, 4е по време на бременност не вярвам на никакви изследвания.Ако генети4ните преди това покажат фал, зна4и ще има такъв, независимо какви са резултатите по време на бременност.

mignonne ,

на мен след последният спонтанен ми дойде на 36 ден, но аз винаги съм имала късна овулация, съответно цикъла ми се повтаря на 30, 31 дена. Ами така е тук с отпуските, то и не се работи при температури над 45 градуса, отделно не го смятат за нещо супер спешно.Тук вси4ки изследвания са безплатни.

# 14
  • Мнения: 3 591
Деси по мое мнение потърси и друго мнение от друг лекар защото това кървене не трябва да го има не се доверявай само на един лекар. При мен също имаше кафеникаво зацапване за 3-4дни, но го спряха с дуфастон,ношпа в комбинация с папавердин

Oх ако знаеш колко лекаря са ме видели.... цялата "рискова бременност" ме познава по име Shocked Кървене наистина може да има 8-10та седмица ако имаш прогестеронив дефицит(А това също с хормонални изледвания лесно се установява) и е по скоро зацапване. Да де, ама 16та седмица няма как да се говори за прогестеронов дефицит, и освен това при мен кървенето беше ужасно обилно с ярка червен кръв почти 6 седмици започвайки от 10та, не зацапване. Сега малко се нормализираха нещата, пак тече, ама не е както преди. Днека бях на видеозона да гледаме пак бебочко - расте си, и докторката каза, че това бебе като се роди го иска да го види да го нацелува колко е борбено.  Повечето случаи на продължително обилно кървене са необеснени от медицината. Могат само на наблюдават развитието, но нищо за съжаление неможе да направят.

Общи условия

Активация на акаунт