Много упорито подсечено дупе?

  • 17 520
  • 54
  •   1
Отговори
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Здравейте мами с подобен на моя проблем. Попрочетох доста по темата, която засягам сега, но моя проблем се задълбочава. Дъщеря ми беше на 3 седмици, когато се подсече много жестоко с две големи ранички на дупето, които даже кървяха. Стигна се до хидрокортизонов крем, който слагах 9 дни, въпреки, че ми казаха, че не трябва да се прекалява с него. Дупето се оправи и след две седмици пак сме подсечени. Иначе пробвах какво ли не - мия дупето само с отвара от лайка или смрадлика при смяна на памперса. Мокри кърпи не ползвам. Сменям много често памперсите, понякога през час. Слагам обилно защитен крем. Оставям дупето без памперс за по 30 мин. всеки ден. Отново отиваме към момента с кървящите ранички, а не ми се слага от хидрокортизоновия крем пак. Не занм каков да правя. Много ми е мъчно за бебчо, понякога плаче като я бърша от водата. Очевидно я боли. Моля ако някой има подобни тревоги нека сподели опита си.

# 1
  • Мнения: 487
Нека я види лекар, при моят син беше алергия към свинската мас, с която баба му обилно го мажеше Twisted Evil.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 717
Мислех да ти сложа всички линкове по темата, но пишеш, че си прочела всичко.

Педиатърът какво каза?
Направи консултация с дерматолог. Може да е някаква алергия, може да са гъбички, може да е всичко.
Алекс беше много зле миналият месец. Педката каза "гъбички". 1во започна лечение, за да може да се възстанови кожата на дупето. След това самото лечение за гъбички.
Позакрепих дребното с няколко дневни седящи вани със смрадлика. Ефект от лечението на гъбичките не видях. не са му взимали никакви секрети. Аз лично се съмнявам да бяха гъбички.
Оправи се със Судокрем и вани със смрадлика. В момента е добре, само от време на време го мажа с крема.

Направи консултация с педиатъра, и ако трябва направи консултация с дерматолог.
Не рекламирам Судокрема. Ако те интересува прочети тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341952.0

Преди да започнеш да мажеш с какъвто и да е крем, трябва да се излекува самата кожа на бебо, т.е. раните да завехнат.

# 3
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Благодаря ви за бързите отговори. Да уточня, че ние сме в Канада. Тук я видя педиатър и именно той изписа крема с хидрокортизон, който беше и със съставка против гъбички. И мен ме съмнява да са гъбички, защото преди това я мажех с крем само против гъбички (препоръчан в аптеката), но той не помогна. Иначе и аз ползвам Судокрем пак по препоръка на педиатъра. Много съм доволна по принцип от него, но ето че пак сме подсечени. Дерматолог едва ли ще видим, щото тука е малко сложничко със лекарите "специалисти". Трябва направление и се чака  Sad
АнМари а твоят Алекс като го лекуваха за първо да му севъзстанови кожата на дупето с какво го мажехте? Аз от самото начало варя лайка или смрадлика и само това ползвам за миене, но просто като се появи червена точица някъде и за няколко часа пламне цялото дупе. Просто не разбирам какво не правя както трябва. След два дни пак сме на преглед и ще попитам педито, ама като си знам пак с някаква "химия" ще ни зарадва. Просто дупето на дъщеря ми откакто се е родила е опитно поле. Мазахме я с какво ли не. Имам почти всички кремчета от България, както и тукашните ползвам. Вече съм отчаяна. Даже ми мина ми през ума да спра всичко и да оставя дупето така без кремове и лечение да видим какво ще стане...

# 4
  • София
  • Мнения: 39 717
Това е решение - да оставиш малко кожата без кремове, да почива.
За смрадликата: правя седящи вани. Не знам в какви разфасовки я има смрадликата при вас. Варя смрадликата, на опаковката пише да ври поне 20мин. Прецеждам и оставям да поизстине малко. Когато отварата стане с поносима темп, сипвам в лиген и слагам Алекс да поседне. Държа го докато водата поизстине, но не толкова, че да му стане студено. След това леко подсушавам. Тези вани ги правих 2 пъти на ден, 3 дена. След това започнах да го мажа със Судокрема.
Преди това имах изписани какви ли не мазила, почти нищо не помогна.
Предполагам, че ваните могат да се правят и в ваничка, ако бебето не може да седи.

# 5
  • Канада
  • Мнения: 494
Здравей!
И аз имах проблем с дупето на бебо.Не беше се съвсем разранило,но започваше.Моята педиатърка ме посъветва да мажа с цинков крем по 3 пъти на ден.Предписа ми и друг,ако не се оправи с цинковия,но за съжаление съм изхвърлила листчето Sad
И ние сме  в Канада.Цинковия крем можеш да го намериш във всички магазини-Zinc Oxide cream.
През останалото време мажа дупето на малкия с вазелин.
Дано проработи и при вас. Peace

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 06:15 от dany_ip

# 6
  • Мнения: 3 376
Да не би да е от памперсите newsm78

Защо не опиташ да смениш марката?

Или да го подържиш без памперс известно време?Пелени в Канада има предполагам...

# 7
  • Мнения: 486
Да не би да е от памперсите newsm78

Защо не опиташ да смениш марката?

Като новородена и Били имаша такъв проблем.Смених мараката памперси и се оправи.Освен това оставях по голо дупе за по 5 мин. на всяка смяна на памперс, а вечер преди баня за 15-20 мин пак без пампрес.Ползвах крем с цинк.
Дано се оправаи барзо мъника

# 8
  • Мнения: 941
и моите щерки имаха проблем с памперса, при смяна всичко си дойде на място, иначе мажех ли мажех а нещата се влошаваха. И оставянето без памперс за по 5-10мин при смяна и честа смяна, измиване само с вода,

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз слагам пудра или мажа с дефламол-много помага

# 10
  • Мнения: 2 111
Бих записала час при дерматолог нищо,че се чака.Щом се появява отново проблема не е изключено пак да се появи.Може да са гъбички.
Пробвай друга  марка памперси.Измивай дупето само с вода без сапун/душ-гел.
Да не би лайката с която го миеш да дразни кожата?Мий само със смрадлика и прави вани.
На дъщеря ми много й помага крем Вита мерфен.

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И дъщеря ми имаше този проблем като бебе. Страхотни проблеми с подсечено и разранено дупе. Мажех я с правен в аптека крем и с краве масло от пакетче.

# 12
  • Мнения: 9 973
смени марката памперси,креммове,подсушавай добре гънките,слагай пудра да поеме мокрото...

# 13
  • Мнения: 88
[bНа нас ни помогна дактакорт.  [/b]

# 14
  • Мнения: 2 960
abutikon ,явно отново трябва да я види специалист.Щом сте мазали с хидрокортизонов крем и после отново са се появили раничките...Виждам ,че сменяш често памперсите/смени пък марката/ ,миеш често с водичка,мажеш ,оставяш дупето "да подиша"...значи наистина трябва лекарско мнение.
А иначе аз слагам на сина ми Nachtkerzen Balsam  на д-р Тайс.

Общи условия

Активация на акаунт