Курс за бъдещи и настоящи мами - Пазарджик - 2

  • 19 006
  • 276
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 938
Бъдещи мами:

mother of pearlS -  stork-boy , Никол
Stefaniva -  stork-girl, Стефан
Ели -  stork-boy
ani_00 - ?
Деси -  stork-girl
C_v_e_t_i - stork-boy
an_iv - ?
Zora* - ?
Настоящи мами:
Nellina - Марио и Йоана
Луда Яна - Божидар
Ването - Георги
NELCHO - Димитър
Вера - Александър
Лушка - Калоян
Ели - Ани
Деси - ?
Гери - Здравко и Елица
Вени - момче 
soniamari  - Слави, Вяра
mutsunka - Александра, Камелия
Ани1 - Никол
Анелия - Александър-Макс
    Помагайте за имената на липсващите мами и бебета, плс!
стара тема



Част от нас:


От ляво надясно: Гери, Яна, Нели, ак. Екатерина Антонова, Соня, Нели, Ели, психолог Петя Генчева


Вижте повече тук



Масаж на Гогата след баня


Най-нежното нещо


Как се реже пъпна връв

Таймер за контракции
Масаж и гимнастика на бебето
НОРМАЛНО РАЖДАНЕ

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 19:46 от Nellina

# 1
  • Мнения: 529
ииии пу втора  Peace

Нели  Hug

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
И аз тука  Mr. Green .

# 3
  • Варна
  • Мнения: 858
Хайде трета  Hug

# 4
  • Мнения: 2 577
и аз тук!

# 5
  • Мнения: 3 481
Доплесквам се и аз Grinning

Браво , Десис, как няма да е красавица, та я виж майка й Laughing

# 6
  • Варна
  • Мнения: 858
Е mutsunka благодаря  Blush

# 7
  • Мнения: 941
търкуууууууул  Mr. Green   и аз тук.... Hug

Сонче, ще споделиш ли как мина питата/погачата  - спази ли някои от обичаите?

Нели, Катето не трябваше ли вече да си е тук?  Thinking

# 8
  • Мнения: 3 481
Гери, Нели май каза на 14-15 newsm78

# 9
  • Варна
  • Мнения: 858
Да и аз така знам че към 14-15-ти ще се върне.

# 10
  • Мнения: 941
Момичета, я ми кажете комплекта за изписване на бебо, какво трябва да включва  Thinking
Бабата имаше мерак тя да го купи ( понеже до сега нищо не и давах да купи) си казах - ми добре, то какво ли толкова може да се обърка при комплекта за изписването....
Обаче...хич не съм доволна от това дето ми донесе...хем знае че ще ни изписват (живот и здраве) средата на февруари..
Та комплекта включва: камизолка и килоти  Sick  (които, казах вече че ще заменя с боди с дълъг ръкав и крачол) едни ританки + ризка (памук) , шапка + търлъци и едно НЮ-НЮ одеялце....
Та ум не ми го побира, как ще си изкарам детето на вън по една памучна ризка и ританки и полуповито с едно...ник'во одеяло....
Обаче тя иначе много горда от покупката - и сигурно, щото има мерак да купува...ама като е взела най-големия боклук...Целият комплект е за 27 лв., а аз съм ги гледала че са около 40 лв....
И сега трябва да търся, некаква горна дрешка в/у въпросните ризка и ританки  ooooh!  и цялата работа така ме уморява и ме докарва до сълзи...
Ама на мъжо довечера, ще му ги покажа...и дума няма да кажа  Crossing Arms , да го видя той какво ще каже....даже няма да му казвам че мама ги е купила....да почне да ме навиква и тогава....  Twisted Evil   чак ще му кажа  Twisted Evil

И бях и казала, че ще си взема 2 комплекта класически пелени - и тя хооооп да ме зарадва ми купила..обаче не класическият комплект пелени (който ако не съм забравила включва 6 различни по материя и размер пелени) ...а 2 бархетни и 2 тензухени пелени 60х60см.  Close

И цялата работа е такава омазана, щото лелята има складове и магазини и тя в заблудата си че там има най-голям избор и е най-евтино и най-хубавото и т.н. всичко е взела от там  Close    Подозирах че може нещо такова да стане...ама все си мислех...че повече ще се постарае...ама тя със сигурност си мисли че е взела най-хубавото и удачното и с такава гордост ги показва... 

Оффффф съжалявам, че ви зарих с моите си проблеми - знам че всичко се дължи на това, че ще става баба не на 48-50 год., а на 65 и разликата и в мислене и във всичко останало е много голяма.....
А не става да ида да си купя друг комплект, щото като види на изписването (въпреки че мога да кажа че Светослав е объркал какво да ми донесе  Thinking  Twisted Evil  ) ще я нараня така,  а аз неискам....просто не искам да ми купуват нищооооо...ама знам че това е нвъзможно...

Ооооффф и моята майка ще си дойде седмица преди да родя...и тя като се емне да купува....и направо от сега ми се плаче...толкова е изморително това маневриране - да не засегнеш някой, пък в същото време да не си вкарваш и ядове...

# 11
  • Мнения: 529
Гери,защо не вземеш едно гащеризонче за отгоре  Rolling Eyes
За изписването на Вяра бях взела - боди с дълъг ръкав(без крачоли, и до сега носи само такива), чорапки, шапка, гащеризонче, памучна пеленка-одеалце и чувалче (ох,не знам как се казва точно). Нали ги видя на снимките  Peace
А за бабите - опитай се да не се ядосваш,те просто се радват и искат да помогнат. Аз си купих всичко,което си харесах сама, показах им и те си решиха какво да вземат от тези неща. Дадоха ми парите и си ги отнесоха. Подариха ми ги "официално" после. Даже свекито вчера на питата ми даде кошарката,която аз си купих още в 8мия месец  Mr. Green

 Иначе питката мина добре, аз обичам традициите и се опитвам да ги спазвам,доколкото мога. Поканих само жени - бабите,приятелки с деца и без. Сложих сладки,халва,ядки, мед,сирене,чубрица и мезенца. Майка ми предварително си беше научила домашното и разясни как ще стане ритуала. Сложиха ме с Вяра на една табуретка,две приятелки хванаха бяло платно над главите ни, другите хвърлиха парички- за да си купи здрав сън - и бабите разчупиха питката като подскачаха  Laughing да станела висока и така....
Пихме по едно питие, оставиха първото парче за Богородица..... и другото се сещайте и сами. Като се съберат 10 жени на едно място......... ставам малка лудница  Wink

# 12
  • Мнения: 3 481
Гери, знаеш, че бебчето е доста крехко. Достатъчно ги подмятат като ги обличат, че и да ги нахлузваш в още дрехи.
Моите и двете са зимни- бяха с ризка "прегърни ме" с прихлупка и връзки, долни гащички и ританки  - аз си бях взела чорапчета, ризка , отгоре с пелената дебелката, дето ги продават, от плат , и НАЙ-ВАЖНОТО , едно хуууубаво одеяло от вкъщи, от два ката като се увие и става екстра вързопче. Шапката в комплектите е тънка, но ги увиват екстра в одеялото

http://aleksandra.cybcom.net/pages/Alex%2020031019%204.htm   ето една снимка на Алюна. После само прихлупих одеялото отгоре на главичката. Много важно, че е домашно одеяло Laughing

# 13
  • Мнения: 48
Гери, не им се връзвай на бабите  Shocked ! Те от любов и загриженост наистина понякога не знаят какво правят  Crazy ! И моите бяха големи ентусиастки, но аз много тактично им казах още в началото, че искам всичко сама да си избирам за детето, както и да си се грижа сама за него (не изключвам таткото де) - и до ден днешен когато искат да му подарят нещо ни дават пари ние да си го купим и после им го показваме и и те са доволни, и ние също. Както и са винаги добре дошли в къщи да ни видят, но си се гледаме сами.

За изписването - оставих таткото да избере костюмчето с дълъг ръкав, освен което беше с боди къс ръкав, чорапки, шапка и едно дебело одеяло - в края на септември ни хвана едно застудяване и мен ме беше страх да не му е студено, но реално колата беше пред стълбите на болницата и не е бил за повече от минута навън. Води се от инстинкта ти - това ми е съвета, и каквото и да решиш - то ще е най-доброто точно за твоето си дете !!!  Hug

Надявам се за следващата среща да успеем да дойдем за малко да ни видите колко сме големи вече - даже почвам да се плаша от килцата, които наддава, а сме само на кърма все още - за крехките си 3 месеца и 20 дена е вече над 8200кг., а се роди 3400кг.  Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 858
Я да питам аз за памперсите на памперс- каква е разликата между тези за новородено в жълт пакет и тези на памперс-sleep and play оранжев пакет и от двата вида има размер 2 ? И втори въпрос какав номер да взема номер 1 който е от 2 до 5 кг или номер 2 от 3 до 6 кг. ? Някой каза че в болницата искали по 3 бр на ден номер 2 на памперс защото номер 1 рядко имало, а ако има кой номер да взема 1 или 2? Помагайте  Praynig
Гери не има се връзвай толкова,само си хабиш нервите излишно. Те от добро го правят  Hug

Общи условия

Активация на акаунт