Отговори
  • София
  • Мнения: 5 074


Иииии, Коледата мина с нейните чудеса.
Добри или лоши, чудесата са затова, да ни научат, че нищо не се случва случайно.
Както и не случайно ни събра в тази тема.
Да се съветваме, да си даваме подкрепа, да се шегуваме и радваме на нашите победи.
Пишете, не се свенете - това е нашето малко женско царство.
Само един момък се престраши да пише един път и изчезна.
Дали не го изплашихме с нашия хъс и жар newsm78.
Нищо,той знае че е добре дошъл тук,както и всеки друг,който има нужда от нас Hug


Старите ни теми:

пъвата ни тема,тук се запознахме
втората
трета тема
четвърта тема
пета тема
шеста тема
Коледната ни тема

Успех момичета и момчета  bouquet

# 1
  • Мнения: 708
Мерси, мерси! Да си жива и здрава Хули!
Този път съм първа  bowuu Hug

# 2
  • Мнения: 1 494


Нека да е на късмет тази тема за всеки, който се нуждае!

 Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 642


Нека да е на късмет тази тема за всеки, който се нуждае!

... И нека бъдат все по-малко пишещите нови хора в нея!
Момичета, страхотни сте! Внасяте толкова много надежда, сили и кураж у всеки влязъл в темата ви! 
Бъдете живи и здрави! И дано в тази темичка хубавите резултати да са повече!

# 4
  • Мнения: 1 253
Да, заглавието трябва да си стои такова "Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване"

# 5
  • Мнения: 554
Да ни е честита новата тема!!! newsm51
С пожелание за само добри новини и резултати newsm10

# 6
  • София
  • Мнения: 1 312
Добро утро и в новата тема! Дано има само хубави неща за споделяне!!!
 Simple Smile Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 567


Пу и за мен. Нова тема, нов късмет... newsm10 newsm10

# 8
  • Мнения: 430
        Нова тема, нов късмет! За мен е от особенно значение откриването ви!  bouquet

   Имам много въпроси.Утре съм на комисия в онкологията в дървеница , там ще ме оперират, приготвила съм поръчаните изследвания - снимки / бял дроб, таз, гръбнак, корем/ , ехограф на стомаха , и кръвни .Чета ви ,че сте правили и сцинтиграфия , аз нямам назначена такава, може би и в нашия град няма, дали ще ми направят такава в София, това изследване обезателно ли е?! newsm78 Някакви други изследвания пропускам ли?
   Диагнозата ми не е потвърдена. Вероятно ще я разбера със сигурност или утре / чакам хистологично изследване от биопсия /, или след операцията, но тогава няма да мога да ви питам , така че ще ви питам сега.Чета ви , че има много разногласия относно последващите терапии , кой ги назначава / това не мога да го разбера /, пишете ,че се назначават след като излезе хистологията и Хер/ и какво още?!/ , но кой ги разглежда тези резултати? Насочете ме, да не се лутам  Praynig
  Освен това , аз съм от Северна България, как става пренасочването за химиотерапии /ако са необходими , разбира се!/от София към по- близките ми градове, въобще това възможно ли е , или ще трябва да пътувам до София?
  Толкова ми е притеснено, това чакане ... изтощително е, да бях се оперирала вече.Можеше във всъщност да го направя във В.Търново още на 05,01 , но решихме в София , дано правилно да сме преценили.
 

# 9
  • Мнения: 38
 И от мене добро утро в новата тема!

Дай боже от тук нататък да споделяме предимно позитивна информация!
Soniad, аз правих и лъчетерапия.
Канар, на тебе лично шапка ти свалям, за всичко...
Пясък
, взела си правилно решение за операция в София. Аз се оперирах във Виена, защото бях точно в този  момент бях бясна на цялата ни здравна система- аз съм от онези случаи, на които "нищо им няма"  и "ще се наблюдаваме на 6 месеца". #2gunfire Добре, че съм хипохондричка и не спрях да ходя по лекари. Да е жив и здрав д-р Спиридонов от ИСУЛ.
Както и да е, операцията е зад гърба ми и съм убедена в онкологичната болница в София има много кадърни лекари. 
Много е важно да ти направят добре хистологичното изследване и особено HER-a. В този смисъл не жали средства .

Пожелавам ти най-добрия за тебе изход от ситуацията, в коята се намираш.
Стискам ти палци!

# 10
  • Мнения: 430
    sunny71 , благодаря ти, прочетох вчера за теб, и забравих да ти кажа "здравей"  Hug, въпреки ,че го мислех  Embarassed

    Аз напоследък водя класацията за най-разсеяния човек .....изпрах на детето телефона, изтрих една работна папка на работа /на компа/, и я работих наново  Shocked

        Хули , исках и теб да поздравя специално за добрите резултати!!!! smile3501  love001

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 11:24 от Пясък

# 11
  • Мнения: 75
Добро утро в новата тема и от мен!
Опитвам от доста време да прочета всичко до тук, ама все не наваксвам..... А и първата химия ми понесе толкова зле, че успях да се дигна от леглото едва след амин две седмици.........после дойде ред на втората. Добре че, тя мина по леко. 
Едно въпросче момичета, сигурно сте го коментирали назад, ама още не съм стигнала до там, та въпроса ми е за хранене и спортуване по време на химиото. Ако може да ми изясните какво е добре и какво не да се яде. Мога ли да спортувам, че в една брошура в болницата прочетох да се ограничат физическите натоварвания. Абе с две думи се ошашавих в морето от противоречива информация по въпроса, а като гледам как се заформям във все по овални форми, докато свърша с терапиите ще съм двойна.

# 12
  • Мнения: 1 567
..Ако може да ми изясните какво е добре и какво не да се яде. Мога ли да спортувам, че в една брошура в болницата прочетох да се ограничат физическите натоварвания...

Ами според мен не. Достатъчно се натоварва организма. Нормален живот, без излишни натоварвания. Разходки, да, но не фитнес, например. Аз си вършех след третия ден нормалната домакинска работа. (Бях в болнични)....
Храна лека и здравословна. Аз лично никакви добавки не съм пила, нито пък пия сега......
Хаха, аз по време на химията, качих за три месеца 12 кг. После катокапак дойдоха и хормоните.... Та не двойна, ами тройна станах... Но.... newsm48 newsm48 newsm48 това да ми е кусурът...
Колкото и  smile3518 да ми е за килата.... Преглътнах го... И казах майната му... smile3532 smile3532 smile3532

# 13
  • Мнения: 75
Ох veselinap то храна лека и здравословна добре, ама аз съм вечно гладна.  BlushИ съм с един такъв извратен апетит, все едни странни неща ми се ядат или пък такива дето не знам какви са , но знам, че ги няма в къщи и дори в магазина.........ама верно това, че ще съм двоино-троина да ми е кусурът.........аз по - скоро се интересувам от здравословна гледна точка, не толкова от вид на изглед.

# 14
  • Мнения: 623
Нашата мила и добра Хули ни направи нова тема
Бравооооооооооооо Хули, ще дойде нова Коледа и пак ще стане време за чудеса


Е момичета и на мен не ми се иска нови членове, но е неизбежно. Всеки ден броя се увеличава и ги има. Болниците са пълни и нови членове все ще има.
Може би трябва да си пожелаем ново лекарство за тази диагноза, такова лекарство което да е по-лесно от нашата химия и лъче терапия, което да действа така добре, че да не се налага да ни режат.
Нещо такова ми се иска, макар, че може би звучи тъй нереално както и това да няма повече диагностирани.

Общи условия

Активация на акаунт