Много слуз в акото

  • 1 480
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 181
Здравейте, кърмещи мами!
Имам въпрос за акото, че малко съм притеснена. Влади е само на кърма, а днес памперсите са пълни със странна консистенция, наподобяваща слуз. От къде се взе това чудо не знам, но предполагам, че се е случвало и на други. Освен това му никнат 4 зъба едновременно и съм се видяла в чудо. Моля, успокойте ме (евентуално)!!!

# 1
  • Мнения: 3 161
Ох, това точно не ми е познато, но ако те успокоява поне малко - зъбоникненето, и то толкова много наведнъж - обикновено е свързано с други проблеми (организмът отслабва и става лесно податлив на болести). Но бързо минава.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 246
И аз понякога забелязвам някаква слуз в пълния памперс, но не знам на какво се дължи. Как не се сетих да питам днес докторката? ooooh!

# 3
  • Мнения: 303
Мен също ме притесняваше слузта, защото племенникът ми имаше алергия към млечния белтък и сестра ми ме беше наплашила с вечно изследване на акитата Crazy
Дъщеря ми имаше слуз в акитата като по-малка. За съжаление не помня кога изчезна, май като я захраних с пюрета и акитата станаха по-твърди. Питах педката си за слузта. Тя ми каза, че е нормално, не е опасно. Според нея се дължи на секрети, които отделяла носоглътката на бебето и после се изхвърляли от акитата. Много бебета имали...Аз й вярвам! Така, че според мен не трябва да се тревожиш Party. Дано те успокоих Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 2 210
Слузта в акото може да се дължи на стомашно неразположение. 4ервата отделят слуз и така се предпазват от възпаление. Може да е заради непоносимост към определена съставка в храната или от друго стомашно неразположение. Консултирай се все пак и с лекар. Иво имаше такъв перио докато повръщаше. Давахме Смекта.,

# 5
  • Мнения: 3 211
Не искам да ви плаша, но не е нормално и безобидно да има слуз в акото. Габи имаше преди 1 седмица, от яслата ни накараха да направим чревни изследвания за дезинтерия и салмонела. Лекарят ми обясни, че от 4-те вида дезинтерия, които съществували, 1 вид е само със слуз в акото. Резултатът ни беше отрицателен, оказа се, че е летен грип, който при нея протече само с леко разхлабване и нищо друго, но баща й се зарази от нея и 3 дни беше на легло с темп, повръщане, разстройство.
Така, че задължително се консултирайте с педито.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не искам да ви плаша, но не е нормално и безобидно да има слуз в акото. Габи имаше преди 1 седмица, от яслата ни накараха да направим чревни изследвания за дезинтерия и салмонела. Лекарят ми обясни, че от 4-те вида дезинтерия, които съществували, 1 вид е само със слуз в акото. Резултатът ни беше отрицателен, оказа се, че е летен грип, който при нея протече само с леко разхлабване и нищо друго, но баща й се зарази от нея и 3 дни беше на легло с темп, повръщане, разстройство.
Така, че задължително се консултирайте с педито.

Но тук става дума за кърмаче на 4 месеца, има разлика!
А слузта е нормална в определни количества, ако е много или е нещо необичайно непременно се консултирай с лекар.
Иначе и моята Тони има слуз много често, дори когато е здрава и нищо и няма. "Това е нормално явление" - думи на педито  Wink

# 7
  • Мнения: 473
По принцип когато има зъбоникнене е нормално детето да получи стомашно неразположение. Най-вероятно слузта се дължи точно на това.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 121
Ние сме със слуз повече от месец... Било от хремата, която обаче уж ни мина, или поне не е в такива количества. На всичкото отгоре вчера ака зелено, а днес сме с разтройстово... Та да се върнем на слузта - моята лекарка ми каза, че така се получавало, ако съм ядяла краставици Shocked

# 9
  • Мнения: 181
Благодаря ви момичета!
Бяхме на лекар и ни казаха, че има слуз защото детето е гладно  newsm78, а гладен или не тежи над 8 кг, не ми прилича на недохранен. Както и да е ще цедя и ще го дохранвам, пък да видим Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 2 210
Благодаря ви момичета!
Бяхме на лекар и ни казаха, че има слуз защото детето е гладно newsm78, а гладен или не тежи над 8 кг, не ми прилича на недохранен. Както и да е ще цедя и ще го дохранвам, пък да видим Simple Smile
Това са глупости! Ако искаш ще ти дам тел. на детски гастроенетеролог. Пиши ми на ЛС

# 11
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Слуз в акото, макар и да не е опасно за живота и здравето на бебето, не е безобидно съвсем... При всички случаи е сигнал за стомашно разстройство и непоносимост към дадена храна. Давала ли си нещо друго освен кърма?

# 12
  • Мнения: 980
Слуз в акото, макар и да не е опасно за живота и здравето на бебето, не е безобидно съвсем... При всички случаи е сигнал за стомашно разстройство и непоносимост към дадена храна. Давала ли си нещо друго освен кърма?
Веднъж да съм съгласна със Зъхи!  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 181
Педито ни било право- Дебрличкия бил гладен, а аз си мислех , че реве от зъбите. Сега папка през 2 часа и акито се оправи- често и по много Grinning Нощем почива по 4-5 часа и мама е щастлива.
Благодаря за съветите!!!

# 14
  • Мнения: 181
Зъхи, ако продължава да яде така, май ще мине Емата Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт