Супа или каша

  • 1 730
  • 38
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 239
Здравейте,
в 18.00 давам каша на сина ми. Искам да попитам супата от детската кухня с един сухар по ли е хранителна от кашата, понеже сина ми не наддава много добре. Кое от двете е по-добре да му дам - супа или каша. На обяд си яде второто, а след обяд крема. Много ли са 2 готвени яденета за неговата възраст?

# 1
  • Мнения: 154
Малко ви е рано за детска кухня. И какво означава "не наддава много добре"?! На тази възраст давах кашата в 18ч., а готвено само на обяд. Не мисля, че супата от детската кухня е по-хранителна от кашата.

# 2
  • Мнения: 3 993
Готвените ястия въобще не са за неговата възраст, щом питаш! С голяма изненада прочетох, че сина ти вече е на детска кухня, а няма още 8 месеца!  Shocked Дъщеря ми е на същата възраст и пие мляко на всяко хранене. Както разбирам вие имате 3 хранения заместени с твърда храна, а кога пие мляко сина ти и по колко?
Супи и готвени ястия се препоръчват след 10-месечна възраст, а млякото за вечеря може да се измести от супа/постно ястие с хляб чак към 1 годинка.
Млечните продукти сирене, извара, кисело мляко се дават след 8-ми месец, а прясно мляко и яйчен белтък след 1 годинка. Както разбирам, сина ти вече яде всички тези продукти... ooooh! в този смисъл за вечеря може да яде каквото обича повече, супа или каша. Съмнявам се , че ще намериш някъде сравнителен анализ на хранителната стойност на супа със сухар и каша!

# 3
  • Мнения: 129
Не се притеснявай и ние сме на кухня от седмия месеца. Нямам проблем с наддаването но от 8мия месец започнах да и давам супата и второто на обяд а кремчето следобед. По принцип вечер в 18 и давам сварен плод направен на пюренце с бисквитка. А що се отнася да въпроса ти за кашата и супата мисля ,че кашата е по- хранителна

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Зависи от кухнята и как се готви. В провинцията съм чувала, че има от 4 мес ДК. Така че ако е съобразена с възрастта не е рано. От кашата по принцип се наддава повече ама пък супата е по-полезна. Може да ги редуваш - когато супата е с месо му давай супата, когато не е - каша.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 239
Ами той мляко отказва, незнам защо, сменила съм всички видове шишета и млека, просто неиска. До навършване на 8 месеца му остава 1 ден, а яде на кухня от 3-4. Мисля, че не е толкова фатално. Какво да направя като не иска мляко, все нещо трябва да яде. А кухнята си я яде без проблем. Мляко му давам в 22.00 докато спи, само така го пие по 180 мл. Принудила съм се да избързам със захранването като не иска мляко.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Ами давай каша-тя е млечна.

# 7
  • Мнения: 4 433
Не са много давай си му.

# 8
  • Мнения: 22 343
Дъщеря ми на тази възраст тепърва я захранвах. ))))
А твоето дете на 7месеца вече яде от детска кухня, малко странно ми се струва.
По-добре му давай каша, отколкото супа.

# 9
# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


     Супата по-скоро раздува корема, отколкото да засища.За това е желателно да се обира с черпака само гъстата част и да се дава на детето.Но на тази възръст съм за кашата.

# 11
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Кърмата или адаптираното мляко е най-важната храна за детето до годинката. Щом неиска да го пие му го давай във вид на млечна каша. По принцип педиатрите препоръчват кашите за деца, които ненатдават. Един вид те раздуват. Още ви е рано за супа, но определено предпочитам супата пред кашата. По ценна е от към хранителни вещества и съдържа естествени витамини, а не изкуствено добавени, както е при кашите.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
По принцип педиатрите препоръчват кашите за деца, които ненатдават.

   Хайде де!А за тези които наддават пържоли ли препоръчват?

# 13
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Ако наддават няма смисъл от пържоли, защото ще наддават още повече.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 14 471
Кърмата или адаптираното мляко е най-важната храна за детето до годинката. Щом неиска да го пие му го давай във вид на млечна каша. По принцип педиатрите препоръчват кашите за деца, които ненатдават. Един вид те раздуват. Още ви е рано за супа, но определено предпочитам супата пред кашата. По ценна е от към хранителни вещества и съдържа естествени витамини, а не изкуствено добавени, както е при кашите.


какво по-точно се опитваш да кажеш?
съгласно българската схема на захранване кашите се дават след 8-ми месец без значение наддава ли детето много или малко.
а в случая детето не наддава добре и не иска да пие мляко, задължително и два пъти даже на ден може да му се дава каша

Общи условия

Активация на акаунт