Болки и безболезнени контракции.

  • 5 285
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте, аз съм поредната обезпокоена бременна с болки и подготвителни контракции. Бременна съм в 26 г.с. Получих болки в левия уретер и ми изписаха Неоренал СР, тези болки поизчезнаха, но получих нещо като колит и не мога да разбера какво точно ме боли, не е постоянно, а другото е че и аз имам болки ниско долу ту от ляво, ту от дясно. Пия си Но-шпа и Магнерот, на консултациите ми казаха че имам стегната матка и се стреснах и отидох на лекар в Токуда и ми казаха че всичко е ОК. Има ли ли сте подобни проблеми, понякога докторите ме стряскат, а пък аз съм си паника и много ме е страх. Нормални ли са тези неща, които усещам. А другото когато ми казаха че матката ми е стегната, аз не усещах никакви контракции и се паникьосах и от два дни се наблюдавам и забелязах че като пия повече вода и хапвам корема ми се издува и става опънат целия все едно съм преяла, аз мисля че това няма нищо общо със стегната матка. Моля ви за мнение и помощ защото вече ще се побъркам от притеснение.

# 1
  • Мнения: 379
спокойно мила, не се шашкай толкова. аз съм с контракции от 6 месец. сега съм в 36 седмица. пих едни хапчета само за 2-3 дни и после нищо не съм пила /изключвайки хапчетата против повръщане - така и не спрях да повръщам през цялото време/. когато преям аз също имам болки долу ниско. случва се и когато не ходя до тоалетна по голяма нужда поне един ден, както и когато ям повече плодове - от тях се образуват газове. не се притеснявай. майката му е да си полежаваш повечко и да не се пренатоварваш с излишни физически усилия. поне при мен това помогна /а иначе имах голям кръвоизлив още в 3 месец точно заради преумора/. и сега освен да си попривърша някоя и друга домакинска работа и то с много почивки нищо друго не правя. желая ти успех и много спокойствие.  Hug

# 2
  • Мнения: 83
Много ти благодаря. Явно ще си лежа тези дни и ще чакам да отшумят оплакванията.

# 3
  • Мнения: 9 389
За подготвителните контракции доктор ли ти каза или ти си внуши? Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 6 274
Редактирах, защото сега видях, че си написала, че и ти самата не можеш да разбереш какво точно те боли...
Мисля, че най - добре ще бъде да отидеш на лекар...
  Peace

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 00:13 от Джуличка

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се с лекар

# 6
  • Мнения: 83
Ходих на женските консултации и там ми казаха че имам стегната матка, а точно в този момент аз неусетих никакво напрежение и много се стреснах, на следващия ден ходих в Токуда и от изследванията си се оказа цхе ме боли бъбрек. Днес вече нямам болко или поне за сега, но от време на време получавам контракции, зачестяват вечер. Доктора ми каза да пия Магнерот и Но-шпа и да си почивам. Изчетох толкова много статии и се панирах, но явно си трябва спокойствие. Благодаря ви.

# 7
  • Мнения: 329
Мдам, докато си бременна, се случва да те позаболи тук-там. Аз не знам какво е "стегната матка", но подготвителните контракции не са опасни. Тялото си тества системите и те подготвя за раждане. Това може само да те радва. Ако си здрава и се храниш добре и не се преуморяваш и всички останали тривиални препоръки, не бива да се плашиш, че се случват с тялото ти неща, които не са обикновени Wink Мен от 3-4 месец ме болеше "корема" в различни части - мускулите се разтягаха. После започнаха подготвителните контракции, които причиняват определено неудобство, но не бих казала, че са нещо особено.

Ако искаш пусни едно търсене в Гугъл за "false contractions" или "Braxton-Hiks contractions" и виж какво пише...

Виж това за бъбрека мен би ме повече притеснило...

# 8
  • Мнения: 1 512
След като си ходила на лекар ти препоръчвам само спокойствие,почивка и да си намериш някакво занимание та да не психясваш излишно.

# 9
  • Мнения: 2 960
Както са ти казали и преди мен-може би трябва да те види още някой лекар.
А иначе и аз пиех от 6-ти месец Магнерот и но-шпа.На мен ми казаха ,че става дума за "чувствителна матка" - това е  едно неприятно и силно втвърдяване на корема и стягане.

# 10
  • София
  • Мнения: 155
Аз започнах да усещам контракции в 21 г.с. Нямам силни болки, а стягане, спазъм, напрежение, затопляне, дискомфорт и чувствах че сякаш нещо не е наред. Не бях сигурна какво е точно. Д-р Марков в 20 г.с. ме предупреди, че съм с ниска плацента и да се пазя, защото може да получя усложнения и ми препоръча да пия Магнезий 3х1 до края. Сякаш е предвидил защото аз след 3 дни започнах да имам оплаквания. Следкато споделих с моя док на ЖК реши да ме прегледа отдолу да опипа дали нямам възпаление или сраствания и от там да се чувствам така, но единственото което констатира е, че имам мека шийка без разкритие. И двамата бяха на мнение, че трябва да спра секса и да увелича Магнезия на 3х2. Тези неразположения ми съвпаднаха с новогодишната почивка и през цялото време си отлежах и се пазех, но следкато тръгнах на работа въпреки че стоя по цял ден и изобщо не съм натоварена започнах пак да усещам контракциите и вече бях убедена, че са именно контракции. Оказва се, че е нормално да имаш по 10-ина на ден, но такива които не се усещат... Моя док на ЖК ме включи на апарат и с един колан ми засече контракциите май с него мерят и тоновете на бебето когато му дойде времето. И така от днес напълно се обездвижвам до второ нареждане... защото с моята ниска плацента и мека шийка контракциите могат да ми предизвикат разкритие.. Това е моят случай, дано и ти скоро уточниш за себе си и направиш най-доброто за да си спокойна, успех!

# 11
аз лично бих те посъветвала да внимаваш, иди на лекар да те види дали нямаш скъсяване на шийката. аз така си ходих с контракции и накрая родих в 23 г. с. да не ти разправям какво ми беше.

Общи условия

Активация на акаунт