За хората - " паразити " ...

  • 4 665
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Някой ще каже - на теб какво ти пречи ... ами не , че ми пречи , ама не ми се струва справедливо ...
Говоря за хора , които са ми роднини от страна на мъжа ми и наистина ме дразнят - на по 30 г. , които смятат , че целият свят им е виновен за това , че са некадърни ... и едва ли не се е съюзил срещу тях да им пречи ... те видите ли , затова не работят . Спят до обяд , тати носи , мама меси , жената не се надига и прах да избърше  Confused Ако има сготвено ще ядат , ако няма - така ще си седят и ще чакат някой да си дойде , за да донесе нещо . След ставането в 12 на обяд , следобед си почиват  ooooh! и вечно мрънкат и се оплакват  ooooh! ... непрекъснато ... ей това ми тежи - че трябва да ги слушам , а че мъжът ми се натоварва и му е мъчно и заради тях и заради родителите му , които издържат паразитите ...
Самочувствието им обаче до небето . Те са велики и недооценени .
Много ми иска да им кажа всичко , което мисля за тях , поне да знаят мнението ми и да не ми се оплакват повече - и те и свекърите  Confused, но ще обидя мъжа ми със сигурност ...
Как да се отърва от неприятните чувства , които изпитвам ...

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Как може да има такива хора - чак пък нищо да не пипат и да лежат за всичко на майка си и баща си? А аз се оплаквах от девер ми, който не плаща никакви сметки, тъй като живее у свекърва ми - той поне работи, ако не друго.
Как да се отървеш от тези чувства? - не знам какво да те посъветвам, но поне засега не се сещам някакъв начин. Доколкото разбрах става дума за близки роднини, които живеят на гърба на свекърите ти ( брат/сестра на мъжа ти). Не е ли възможно мъжът ти  да поговори с тях  ( моят така направи и оттогава май има някакъв напредък), или пък защо свекърите не им бият шута да се оправят сами ( с извинение за израза), защо се оставят да ги манипулират така?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
те какви са на мъжа ти, с тях ли живеете?

# 3
  • Мнения: 1 054
Дори да си им кажеш всичко в очите.. сигурна съм, че пак няма да се отървеш от тия кофти чувства  Peace

# 4
  • Мнения: 4 668
те какви са на мъжа ти, с тях ли живеете?
Не живеем с тях , за Бога ...  ooooh! Никога не сме живели с никой , за щастие .
Брат на мъжа ми и снаха му съответно ...
Затова ме дразнят - защото и мъжът ми се натоварва , като гледа техните как се измъчват да ги издържат , а и това вечно оплакване , ежедневно , просто не се трае ...
За тях никога няма подходяща работа , винаги качествата им са недооценени ...
Лошото е , че това оплакване колко са нещастни освен от тях идва и от свекърва ми , малко в стил - едните гладуват едва ли не , пък другите / т.е. аз и мъжът ми как си живеят / ...
Едва ли не трябва да се чувствам виновна за нещо ...

Скоро усещам , че ще има екшън като им кажа всичко , което мисля ...

# 5
  • Мнения: 2 556
Не си го слагай на сърце. Най-важното в крайна сметка наистина е как вие си живеете, нека се оплакват хората, да им олекне  Grinning

# 6
Защо хвърляш толкова емоция /негативна при това/ за нищо? Каквото и да им кажеш нищо няма да се промени - гаранция! Спести си го - разни хора, разни идеали......ф5

# 7
  • Мнения: 737
И при нас има един такъв роднина Mr. Green Жена му и дъщеря му го издържат,а неговото основно задължение е да ходи на риба и да се връща солидно почерпен и без риба Mr. Green
На всичкото отгоре е и многознайко-по всички въпроси има компетентно мнение.
Е,аз отдавна прекратих всякакви контакти с него-само с мъжът ми се виждат от време на време,все пак е негов роднина.Аман от готованци!

# 8
  • София
  • Мнения: 7 984
Убедена съм, че дори и да си кажеш мнението, в най-добрия случай ти ще излезеш кривата... Трай си, нещата няма да се променят, докато родителите на съпруга ти не тропнат по масата. А в тая ситуация ти се явяваш единствено наблюдател, не ти е работа да коментираш. Ако човек до 30-тата си година не е открил ползата от работата и изкарването на пари, положението е неспасяемо. И хич не се чувствай виновна за това, че сте постигнали нещо с труда си.

# 9
  • Мнения: 3 394
И моят девер е подобен за съжаление Confused
Ако почна да говоря, няма да мога да спра - затова съм взела най-доброто решение за всички, мълча си и гледам как лапа на свекърва ми труда и как после сигурно ще се самоизяде Thinking

Тъй че ако се скараш с тях, само ще се натовариш още повече, а може и виновна да излезеш накрая Sad

# 10
  • Мнения: 2 556
И аз мисля, че който е готованец до 30, такъв си и остава. Така че - да се радваме, че не сме от тази порода, това е моето мнение  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 668
И хич не се чувствай виновна за това, че сте постигнали нещо с труда си.
Това няма как да стане ... Само ние си знаем през какво сме минали ,за да си наредим живота .

Според тях и според свекърите те са такива , защото нямали късмет  Confused
Иначе са много умни , ама това е - нямали късмет и никой не ги оценявал .
Ами как да ги оцени ? Да им отиде на крака и да ги вдигне от леглото , като им предложи шефски пост за най - малко 5000 лв. заплата ?

Иначе си права ! Най - много да се скарам с мъжът ми  Confused

# 12
  • Мнения: 39
Докато има балъци ще има и тарикати - в случая свекърите ти са балъци защото им позволяват да се държат така с тях (че и ги съжалявали доколкото разбрах), а тарикатите са тези недооценените дето са му намерили лесното друг да ги храни , обаче нещо найстина ми е много паразитско - да си на 30 и да чакаш на мама и тате.Но както казах както си го направи човек сам - я свекърите ти се стегнат и да им спрат кранчето да видим дали няма да почнат работа.Ей на такива много се паля- дето не са изкарали 2лева сами а имат самочувствие до небето  #2gunfire

# 13
  • Мнения: 1 064
Докато има балъци ще има и тарикати - в случая свекърите ти са балъци защото...

По-сложно е - това е семейна атмосфера, разбиранията на много хора, които са роднини, всичко е навързано. Бас държа, че на възрастната двойка се гледа не като на балъци, а като на жертвоготовни хора, които правят и невъзможното, за да помогнат. И на този фон вие сте лошите - тези, които си живеят живота, не помагат, нищо... Даже си позволяват да неодобряват!

# 14
  • София
  • Мнения: 903
Ей на такива много се паля- дето не са изкарали 2лева сами а имат самочувствие до небето  #2gunfire

Аз също се дразня от такива, но пък понякога си казвам: "За какво да се ядосвам? То това, което го правят не е добре за самите тях. Защото както са свикнали , мама и тате няма да са вечно живи и здрави, за да ги хрантутят, и като някой ден се споминат, тогава тия готованци какво ще правят - вече ще са на по 40-50 години и няма да имат 1 ден трудов стаж - кой ще ги вземе на работа в този случай". Та като си помисля за това и ми минава нервата.

Общи условия

Активация на акаунт