хемголобин 93 на 6 месечно бебе

  • 713
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте д-р Слънчева!Незнам от къде да започна страшно много съм претиснена и се нуждая от съвет.На синът ми който е на 6м на изследването което се прави на тази възраст резултата беше хемоглобин-93.Тъкмо тогава беше се разболял от бронхеолит и постъпихме в болница.Там нищо не казаха за хемоглобина.До преди да влезем в болницата бебето се хранеше така:6ч-кърма,9,30 кърма+пл.пюре;1ч зеленчуково пюре;4,30-каша;8,30-9ч кърма.От антибиотика който пиеше там получи разтройство,накараха ме да спра да го кърмя докато се оправи.Не бях го кърмила 5 дена изцеждах се,а през това време той пиеше АL110.Сега не иска много да суче от мен и го дохранвам с фризо2.Бях решила да го захраня с жълтък,но доскоро беше още на диета и сега не знам как да постъпя newsm78От както сме се прибрали от болницата вече 10дена все е неспокоен,не иска да спи през деня или пък най-много30мин сън му се събира,през ноща приплаква всякаш нещо го боли.Забравих да спомена,че преди 2 месеца му откриха рахит!Много съм отчаяна и незнам  това неспокойствие от къде идва!Допреди да влезем в болницата той беше много спокойно и жизнено дете.Моля ви за съвет какви изследвания да му направим за да знам от къде идва всичко това.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
След боледуване децата в тази малка възраст се стабилизират бавно. Възможно е от антибиотика да има проблеми с храносмилането и колики. Можете да давате 1 седмица еспумизан по 20 капки 4 х дневно..
Добре е с този хемоглобин, който говори за  лекостепенна анемия вече да се захрани с пюрета с месо и жълтък- те са източници на желязо и поне 1 м. да давате Малтофер 2 х 3 капки.
За рахита да давате по 4 к. вигантол 1 м. , да се правят редовни разходки навънка поне по 1 ч. дневно в обедните часове и след това да се прецени състоянието на детето. В кърмата няма вит. Д и доставката отвън е препоръчителна.

Общи условия

Активация на акаунт