АЛЕРГИЯ

  • 1 136
  • 18
  •   1
Отговори
Пише ви една майка на 4 месечно бебе.Някоя от вас започвала ли е захранване на 4 месеца?Като имате в предвид че когато бяхме на 1 месец получи алергия от ябълка,дадох я по съвет на личната докторка . От тогава ходиме на частен кабинет при докторка, на която имам много доверие.Тя каза да започвам захранването като започна със сок от морков,а от другата седмица и със плодово пюре.Вие какво ще ме посъветвате.Някой има ли същия проблем?Предварително ви благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 267
 ooooh!какво захранване на тая възраст,а и след като казваш,че е проявило алергия остави детенце  и не бързай със захранването ooooh!

# 2
  • Мнения: 49
Най-добре си изчакай 6 мес. Няма за къде да бързаш.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
И моят съвет е да не бързаш със захранването. Влез в Библиотеката на форума и прегледай материалите за захранването - ще са ти от полза.  Peace

# 4
  • Мнения: 250
Най-добре си изчакай 6 мес. Няма за къде да бързаш.
Peace

# 5
  • Мнения: 1 100
Какво захранване?!? При деца, предразположени към алергия /казваш, че вече е проявила такава/, кърменето трябва да продължи възможно най-дълго. Изчакай детето да навърши 6 месеца и тогава започни да захранваш бавно и плавно - храните се въвеждат на групи, а не така - първата седмица зеленчук, втората - плод, а третата?! Темите *Примерна схема на захранване* ще са ти от голяма полза.  Peace Успех!

# 6
  • Мнения: 534
нЕМОГА ДА РАЗБЕРА ЗАЩО ВЪОБЩЕ МИСЛИШ ЗА ЗАХРАНВАНЕ В ТОЗИ МОМЕНТ ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ БЕБЕТО ТИ Е ПРОЯВИЛО АЛЕРГИЯ .По добре изчакай да станете на 6 месеца и тогава започни

# 7
  • София
  • Мнения: 3 752
А как се прояви алергията?

# 8
Много ситни пъпчици по бузките,вратлето и надоло по коремчето.Кожата и стана груба,а нослето започна да фърка.Получи запек.За алергията и изписаха фенистил.

# 9
  • Мнения: 1 449

Захранване на алергични деца: след 6 м.
Захранване в общия случай: между 4 и 6 м., най-често се препоръчва 6 м.

Сокът от морков не е разумен избор – морковът е суров.
Суровите зеленчуци са по-мощни алергени от термично обработените.
Алергиите към моркова се дължат най-вече на суровия морков, съвсем не е безобиден.

Може да се започне с пюре от морков, силно разредено с кърма или вода – така консистенцията ще бъде лесносмилаема подобно на сока. Иначе захранването би могло да започне със сок, ако се дава в продължение на няколко дни и след това се премине на пюрета - педиатърката не дава грешен съвет. Но при алергично дете нещата са различни и се изисква предпазливо захранване.

Ако детето е направило реакция към храна на възраст 0-3 м., впоследствие вероятността за отключване на алергии е няколко пъти по-голяма отколкото при другите деца. Затова се захранва много предпазливо. Засега няма повод за притеснение – дава се кърма или мляко за кърмачета възможно по-дълго време до навършване на 5-6 м., после може да се започне с оризова каша, която е най-подходяща за начало при склонни към алергии деца.

# 10
  • Мнения: 337
Оооо има и по тежки случаи , моя педиатър ме посъветва да захраня с каша , когато дъщеря ми беше на 2 месеца.
Иначе аз захраних към края на 4-я  с оризова каша, след това зеленчуци и накрая плодовете.

# 11
Zdravei mam4e!Po proncip mn pediatyrki syvetvat zaxranvaneto da zapo4ne ot 4-tiq mesec, no az li4no smetnax za po-dobre da ne izbyrzvam, a i maika mi me e syvetvala tak.Edno vreme decata sa gi kyrmeli do 1,6 meseca ili sa im davali samo mlqko.Istinata e ,4e ti nai-dobre moje6 da useti6 deteto si dali e gotovo za tova.Ako nqma problemi sys stomah4eto i ne se naqjda samo ot kyrma ili mleko moje6 da zapo4ne6, no smn razredeni sokove, za da vidi6 kak 6te mu go prieme organizma.Moite deca naprimer,poneje imam blizna4ki,povry6taxa i otkazax da gi zahranvam tolkova malki.Edva kogato stanaxa na 6 meseca togava zapo4nax.

# 12
  • Мнения: 911
Пише ви една майка на 4 месечно бебе.Някоя от вас започвала ли е захранване на 4 месеца?Като имате в предвид че когато бяхме на 1 месец получи алергия от ябълка,дадох я по съвет на личната докторка . От тогава ходиме на частен кабинет при докторка, на която имам много доверие.Тя каза да започвам захранването като започна със сок от морков,а от другата седмица и със плодово пюре.Вие какво ще ме посъветвате.Някой има ли същия проблем?Предварително ви благодаря Simple Smile

Боже, упази! #Crazy

Още ли има майки, които да "захранват" 40-дневните си бебета със соци разни???... А така доверената ти лекарка как пропусна да ти каже, че през последните години се появяват алергчни реакции след прием на сок от моркови???... Синът ми, след като му дадох СВАРЕН морков (захранен след 6-ия мес) имаше кръв в акото, а не е алергичен (поне за сега, защото сестра му е)... веднага спрях моркова...

Не го приемай лично - понякога реагирам по-емоционално.  bouquetя

# 13
  • Мнения: 1 219
Най-добре си изчакай 6 мес. Няма за къде да бързаш.
Peace

абсолютно съм съгласна с другите PeaceИзчакай

# 14
  • София
  • Мнения: 1 056
Боже, има ли още такива педиатри?
Заслужава да му изтипосаш името в черния списък.
Аз на твое място веднага бих го сменила, как може да препоръча захранване с пюре на 4 месечно бебе, още повече че е получило алергия...
В библиотеката можеш да прочетеш защо не се дава ни сок, ни пюре толкова рано.
Вече от години това не се прави...

Общи условия

Активация на акаунт