Към мъжете разбиращи от строителство.

  • 726
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте, имам такъв въпрос. Живеем в ЕПК, след основен ремонт това лято. И понеже не сколасахме докато е топло да направим външна изолация сега имаме проблем. По всички външни стени от вътрешната им страна има влага, появи се мухъл и латекса става на мехури. Причината ми е ясна, въпросът ми е друг. Като намалиха парното и минахме на духалки влагата изчезна. Където стените бяха мокри сега са сухи и мехурите на латекса изчезнаха. Температурата в помещенията е същата. Някой сеща ли се защо се получи така? Смисъл ако знам причината да я използвам да закрепим някак до пролетта докато направим изолация.

# 1
  • Мнения: 161
Духалките изсушават въздуха, това едно и друго - създават много по-голямо движение на въздуха в стаите и не позволяват кондензирането.
Ако включите климатик ще се получи същия и дори по-добър ефект.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 886
Не съм мъж, но знам отговора на въпроса ти. Wink
Надявам се да пуснат парното и да не се налага да продължаваш с духалките затова е най- добре да си купиш влагоуловители.  Ако пролетта ще правите ремонт не е лошо да  смените латекса с нормална боя. По начало латекса не е за предпочитане, защото стените "не дишат"  и всяка промяна във влажността на въздуха в помещенията може да предизвика мухъл и плесени.
Ако сте сменили дограмата външните стени стават най- студена точка, в която обикновено се образува конденз. Същото ще се получи след поставянето на изолация ако съседите ви не се отопляват и нямат изолация. Не е лошо да им пуснете малко от вашата изолация, за да не се получи мухъл по външните ръбове между стените и тавана.
Щом вече има мухъл в помещенията е добре да системно да се изсушава въздуха, ако се налага да се напръска със Саво и дори да се извика специалист да прецени пораженията. Мухълът е една от най- токсичните и канцерогенни субстанции в света и продължителния престой в жилище завладяно от плесени уврежда здравето и може да предизвика ракови образувания. 

# 3
  • Мнения: 17
Здравей, не съм мъж,но бизнеса на мъжът ми е стройтелство.Той каза,че изложеното мнение за духалките и климатиците е вярно но не е решение на проблема.Трябва много да се внимава каква изолация ще се сложи на пролет.А влагата във вашето жилище се дължи на това,че водата исползвана за разтваряне на строителните матеряли  не е имала възмочност да се испари и изчезне и е останала в стените.Всичко това ще се оправи другото лято.            А за изолацията трябва да се исползват дишащи матеряли.

# 4
  • Мнения: 637
Купете си влагоуловител. Едната от нашите стаи е северна. Блокът е вече 10годишен, има изолация, но продължава да си образува мухъл по ъглите. Просто едно помещение не го ли огрява слънце е отписано. Не че искам да те отчайвам, но се зареди със Саво, влагоуловители и търпение Peace

Общи условия

Активация на акаунт