Въпроси за пощенски запис

  • 7 656
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте.Трябва да пратя едни обувки на един човек от Варна доСофия.Човекът първо ще ми прати парите по пощата,с пощенски запис.Въпросът ми е какво трябва да направи човекът като отиде в пощата,трябва ли например да прати парите с допоискване и кога ще мога да си ги получа аз?
Надявам се да сте ме разбрали   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 370
Пари със запис не се пращат " до поискване". Записът е 2 вида-пощенски и телеграфически. С телеграфическия парите стигат за около 2-3 часа. После ти трябва да получиш уведомителна бележка и да отидеш да си вземеш париците. Това е.
Телеграфическият запис никак не е евтин.

# 2
  • Мнения: 32
A с пощенския кога пристигат?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
В рамките на 2-4 дни.
Ще получиш известие за пощенски запис
и отиваш в пощата, на съответното гише.
Попълваш поканата и срещу лична карта си взимаш парите.

# 4
  • Мнения: 46 434
...
Телеграфическият запис никак не е евтин.

Цената е еднаква.
Но при телеграфния все едно пускаш И телеграма, броят се всички думи от адреса и т.н., случвало ми се е адресът на получателя е кратък и разликата с обикновения запис беше 0.59 лв. Laughing

# 5
  • Мнения: 5 370
Не съм съгласна, Никол, пускала съм и двата, цените СА РАЗЛИЧНИ. Особено предвид сумата, която се праща. Освен това има и друг момент-с телеграфическия парите можеш да ги имаш до обяд, с обикновения-няколко дена отнема. Значи, няма и от тази гледна точка логика да са еднакви цените.

# 6
  • Мнения: 2 261
Не е ли по- добре да ти ги преведе по сметка парите,а ти по куриер да му пратиш пратката?
А мисля,че ЕКОНТ работят с наложен платеж.Праща ти парите  по тях/пише ,че са документи примерно/,идва куриера,отваряш ,виждаш ги и по него стоката обратно .

# 7
  • Мнения: 46 434
Пъзел, таксуването е еднакво спрямо сумата, която пускаш, но при телеграфния плащаш допълнително телеграма.
Това е единствената разлика в цената - на цената на една телеграма получаваш парите за 3 часа, вместо за 3 дни.

Тук я има таблицата според сумата, цената на "Преводна телеграма" е описана във втората таблица Peace

Vali Simple Smile, за тези маратонки по пощата ще й излезе към 2 лв., а с куриер предполагам 7-8 лв.
Иначе за превода съм съгласна, по банков път е най-добре Simple Smile

# 8
  • Мнения: 349
...
Телеграфическият запис никак не е евтин.

Цената е еднаква.
Но при телеграфния все едно пускаш И телеграма, броят се всички думи от адреса и т.н., случвало ми се е адресът на получателя е кратък и разликата с обикновения запис беше 0.59 лв. Laughing
Никол е права Peace.В петък пратих 400 лева-разликата между пощенски и телеграфически беше 1 лев Flutter

# 9
  • Мнения: 589
Пари със запис не се пращат " до поискване".
  Сега незнам как е,но допреди две години аз получавах пощенски запис "до поискване".Изпращачът ми звъни на мобилния-изпратил съм ги в Централна поща до поискване,след три часа можеш да отидеш да ги вземеш.И готово!

# 10
  • Мнения: 2 178
Пари със запис не се пращат " до поискване".
  Сега незнам как е,но допреди две години аз получавах пощенски запис "до поискване".Изпращачът ми звъни на мобилния-изпратил съм ги в Централна поща до поискване,след три часа можеш да отидеш да ги вземеш.И готово!
Да, това е в случай че се изпращат пари в централна поща само. Не е по адрес на получателя и се счита че се бави по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт