За възпитанието!

  • 2 493
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 433
Интересно ми е какво ви е мнението относно когато детето не слуша или не се храни,дали използвате изразите:баба Яга,баба Меца,Торбалан,кучето и т.н.....

Лично аз съм против този метод на възпитание,според мен той не възпитава а насажда страх в детето.

# 1
  • Мнения: 577


Лично аз съм против този метод на възпитание,според мен той не възпитава а насажда страх в детето.

 Peace Peace Peace

# 2
  • Мнения: 1 087
Не съм използвала такива методи за сплашване. Дъщеря ми беше чула от други деца, но не ѝ правеше никакво впечатление.

# 3
  • Мнения: 27 524
Не, не плаша сина си с нищо, намирам го за тъпо и ненужно и съм забранила на свекърва ми да го прави, понеже се опитваше  Crazy

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Противник съм на тези методи. По добре да се скарам на момента и да пошляпна ако се налага отколкото да я плаша.

# 5
  • Мнения: 4 433
Не, не плаша сина си с нищо, намирам го за тъпо и ненужно и съм забранила на свекърва ми да го прави, понеже се опитваше  Crazy
Моята свекърва така прави,не отивай на студеното че баба Меца ще те изяде Twisted Evil

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
не я плашим с баба меца, баба яга и т.н.
Единствено свекърва ми й казва, че ако не си  обува чорапогащник, калинки ще й ощипят крачетата, ама тя щерката е най - доволна ако е боса.

# 7
  • Мнения: 245
Мисля, че не е нужно едно дете да се заплашва, така след време всичко малко или много ще му се отрази на психиката. А специално за яденето- аз мисля, че всеки яде каквото му харесва и по колкото му е сладко- но не трябва да се насилва.

# 8
  • Мнения: 11 003
Много съм против такива методи на възпитание. Нашето дете не го плашим с измишльотини, добре че и бабите й не са привърженици на сплашването. Simple Smile

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Използвам методите при необходимост. Дават резултат  Peace

# 10
  • Мнения: 9 814
Заплахата не е в основата на възпитанието, а на подчинението.
Тези баби Яги и Торбалановци не са част от моя метод на възпитание.
Майка ми правеше опити да я плаши с тях, но аз отдавна съм обяснила, че те не съществуват.
Свеки път залагаше на "добротата"- "Ако не си изядеш супата пиленцата в гората ще плачат!".
След обяснение и това вече не върви.
Предпочитам да съм честна с детето си и да обясня, че ако прави или не дадено нещо аз ще се разсърдя или обидя.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Няма нужда от сплашване , а от говорене и обясняване.

п.п. Е, стига де и тези митични герой Дядо Торбалан и Баба Яга ще потънат в забвение  Wink

# 12
  • Мнения: 6 274
Аз никога не съм плашила децата си с тези "персони"...  Mr. Green
Не знам за страх, според мен просто е тъпо да караш детенцето да се страхува от Торбалан, примерно...  Sick
Тъпотия...

# 13
  • София
  • Мнения: 1 524
Моята още не разбира - надявам се да не ми дойдат такива думи в устата - би било глупаво то моя страна.

# 14
  • София
  • Мнения: 932
Дъщеря ми е още малка за подобен род заплахи , не ги използвам. Но съм съгласна с всички до тук , че това не е правилно. Единствената заплаха ,която прилагам в момента, е когато не иска да яде , което е често и понеже в момента сме заедно със сестра ми , която също има малко дете , казвам на дъщеря си -"яж , че Ади ,ще го изяде". Не знам до колко е правилно, но няма и голям ефект ,ако не иска да яде затваря устата и толкова , а аз не настоявам. Но не искам да я плаша Баби яги , торбалани и т.н. чудовища и не мисля и да го правя.

Общи условия

Активация на акаунт