Не искам да зарибяват детето ми с кафе

  • 18 844
  • 212
  •   1
Отговори
  • Мнения: 854
Става дума за рекламата на кафе Дайнамикс и тъпата фраза "Лийв нау, слийп лейтър" (дори е тъпо като се опитам да го напиша така, както го произнасят).
Също и тенденцията рекламите на Нескафе да се целят в деца или добре, в тийнейджъри.
За мен не е редно да промиват мозъците на децата с нещо, което не е за деца. Да не говорим за посланието "живей сега, спи после", сякаш им продават някакви амфетамини.

Днес в едно кафе мъжа ми поръчал на 12 годишния ми син мляко с какао и онзи извадил Нескафе 3в1, готов да му го забърка. След забележка, че е ставало дума за какао,  не за кафе, оня казал: Е то все едно.  Shocked
Щом голям човек мисли, че е все едно, какво остава да пуберите, които вятър ги вее на бяла кобила и се впечатляват от рекламите. Сигурна съм, че децата масово пият кафе и за това голяма заслуга имат именно тези реклами.

Като начало ми е интересно какво е вашето мнение (стискам си палци да не се окаже, че аз съм големия балък и че е нормално от 11годишно детето да жули кафета).
После ще поумувам и попитам къде бих могла да пиша/питам/оплача/възмутя се за тези  реклами.

# 1
  • Мнения: 743
Съгласна съм. Не е редно да се използват тийнейджъри за реклама на такива напитки. Ама то в БГ всичко е възможно. До сега не съм забелязала /може и да съм пропуснала/ да се рекламира такъв продукт от хора в тази възрастова група. Питам се дали тези, които са измислили тези реклами поощряват децата си да пият такива напитки?

# 2
  • Мнения: 13 512
Прави ми впечатление, че пуберите са много зарибени по тази реклама. Често чувам израза:"Неам пауър"
И аз не съм съгласна да се използват деца за такива цели и съм против пиенето на кафеи всякакви други  "тонизиращи" напитки  от деца.

# 3
  • Мнения: 1 533
bushkata, съгласна съм с теб. На дъщеря ми в 9-10 клас й беше станало лошо, ходих да я прибирам от училище.Имали свободен час и пила няколко 3 в1 едно след друго. Викам й - не се пие толкова кафе за цял ден, бе дете, камо ли наведнъж.Ама то било 3 в 1, не било точно кафе. Безхаберна работа. Вярно че като родител може би е трябвало да обясня предварително, ама как да се сети човек за всичко. Топличко, сладичко,вкусничко, рекламират го по телевизията - може ли да е лошо?

# 4
  • Мнения: 4 585
Един българин, аниматор в Лос Анжелис сподели, че не му допуснали филмче до щатската ТВ, защото на филмчето едно дете влизало във фурната, и излизало от пералнята и обратно.
Интересно у нас в каква поредица биха си прехвърляли топката - примерно от КЗП към АЗД.
А за рекламата нямам думи, отдавна ми прилича на реклама на амфетамини.

# 5
  • Мнения: 12 648
Ами то в училищата има автомати за кафе. Астава и за цигари да сложат.
А тия енергизиращи напитки ги пият с алкохол. Косата ми щръква.
Май трябва разясняваща кампания.

Реплика на възрастна жена, не дете - Аз вече кафе не пия, защото...н.ам си кво. Само 3в1.

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 08:49 от Мадам Х

# 6
  • Варна
  • Мнения: 957
Ха! Точно с тази реклама трябваше да се сборя вчера! Правя си кафето и дъщерята (на 5 и половина) ми заявява, че и тя иска. "Ама то е черно, горчиво и гадно, не е полезно за децата...бла, бла, бла"- обяснявам аз. "И аз искам да съм като какичките!"- настоява тя. Аз не разбирам, докато не изцепи: "Да имам "пауър"!"  И идея си няма к'во значи "пауър", разбира се!
Не стига, че воювам с Кока-кола, Макдоналдс, чипсовете разни, а сега и с кафето!!!

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 08:53 от Rexy

# 7
  • Мнения: 984
А ми тримата тийнейджъри и мечката? Посланието "разчупи ситуацията" е направо приканва към всякакви изцепки, не само с кафето...
Тази с "дай на макс" се е направо амфетка.

# 8
  • Мнения: 927
Отвратена съм и аз от подобни реклами. Инстантните кафета са пълна химия и са вредни дори и за възрастните, а какви отражения могат да имат за едно 12-19 г. дете - не ми се мисли...

# 9
  • София
  • Мнения: 204
Лошото е,че всички от които зависи това да спре,си мълчат.
Става дума за доста пари и всички се ослушват Money
Иначе има СЕМ,КЗП и други такива,които явно само фигурират в публичното пространство.
А колкото до влиянието върху децата-няма спор,че е огромно.
Синът ми беше на 3 год.,когато се научи сам да се уригва изкуствено Shocked,впечатлен от рекламата на спрайт

# 10
  • Мнения: 5 393
Абсолютно инфантилна реклама, много се дразня всеки път като я пуснат. На 3 в 1 също.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Рекламата е направена точно така, както е нужно и напълно си изпълнява задачата - да привлече потребители от определена възрастова група. Може на нас да не ни харесва от морална и здравна гледна точка, но рекламата има за цел да продава. Щом някой пуска тема и недоволства, значи рекламистите са постигнали успех. За нас има друго послание - нагледен пример как всъщност мислят много деца (тийнове) в днешно време. Ние да си опичаме акъла как ги възпитаваме.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 913
Предпочитам дъщеря ми да пие кафе в голямото междучасие, вместо да обикаля учил. двор с 2 литрова бутилка  бира. Да виждала съм такива момичета покрай училищата.
Рекламата си е реклама, ние трябва да научим децата си какво и колко да пият, да имат мярка в пиенето и на газирано, и на кафе и на алкохол. Едва ли на 50 кг. организъм ще попречи 1 чаша хубаво кафе.
Баба ми ме учеше да правя кафе в къщи като бях 5 год., сипваше ми в малка чашка и тримата с дядо ми пиехме към 16 ч. всеки ден, край кафето ми даваше кекс или бисквитки. Та така имаше повод да хапна - бях злоядо дете.

# 13
  • Мнения: 223
Къде отиде темата с продажбата на редбул в лафката на у4илище....
За съжаление всичко го правят за пари. За увеличаване на продажбите, жалко 4е по толкова грозен начин, целящи децата за потребители  ooooh!

# 14
  • Мнения: 3 621
Аз лично започнах да пия кафе на 18-19 години , и на мене ми се струва не особено нормално дете на 12-13-14 години да пие кафе, още повече нес.
Да се рекламират кафета и енергийни напитки си е същото като да се рекламират цигари, научно доказано е че кафето също поражда зависимост, и след като  държавата и регулаторните и органи не си влизат в ролята, остава само да бойкотираме продуктите на Нестле, обаче никой незнае когато сутрин даде 1 левче на детето си, дали то няма да отиде и да си купи кафе ...

Общи условия

Активация на акаунт