Meet the Duggar family...

  • 5 322
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622
 Не знам дали знаете за тях. Обикновено (колко ще е обикновено щом е с толкова деца, не знам, но поне така изглеждат) семейство със 17 (вече май 18) деца  Crazy

The Duggars.All 19 of them

Ето ги тук с май 16 от децата и до колкото виждам в новата им, голяма къща (на други видеота сякаш са в друга далеч по-малка къщичка)

Как се подготвят за Коледа, голямото пазаруване  Crazy

И изобщо в youtube има доста за тях, ако на някой му е интересно.

Аз лично не мога да си представя толкова много деца  Crazy

18 детски легла ми се струват твърде много за представите ми за семейство. Изобщо няма да се опитвам да си ги представя на семейна вечеря, например (може би разговарят по телефона от единия край на масата до другия  Laughing )

Какво мислите, дай Боже всекиму или да не дава Господ?  Grinning

# 1
  • Мнения: 2 018
Тези деца не пораснаха ли вече?
Гледала съм филм за тях, преди доста време. Децата са отглеждани и възпитани в едно затворено семейство. Не ходят на училище, не се събират да играят с други деца. Само работят в дома си, гледат малките си братя и сестри, и учат това, което ги учат родителите.
Осакатени са! Обречени да създадат същия тип затворено семейство с безброй деца, които са гледани по-скоро от брат си или сестра си от колкото от майка си и баща си!

# 2
  • Мнения: 5 622
Някои са пораснали, други продължават да се раждат  Crazy

Ненормална работа  ooooh!

В първото клипче, което съм постнала се вижда, че майката (май) ги обучава в къщи, но не е ясно дали все пак не посещават и училище. АКо не, то наистина е престъпление от страна на родителите  Shocked

Бащата кара автобус (за да ги извозва)Crazy, представете си  Crazy

Луда работа. А майката говори като невменяема малко (типично по американски между другото  Mr. Green )

При всички случаи си мисля, че не бих казала "дай Боже всекиму"  Wink

# 3
  • Germany
  • Мнения: 2 006
И аз съм гледала филм за тях, мисля по Нова го даваха. Не мисля нищо за тях, интересни ми бяха, все пак това си е лично тяхно решение да имат толкова много деца. Две неща съм запомнила от този филм, едно от тях е перфектната организация в къщата им. Всеки си имаше задължения, които изпълняваше. Другото беше, че децата се занимаваха с много неща извън ученето, свиреха на различни инструменти, някой рисуваха и т.н. 

# 4
  • София
  • Мнения: 5 184

В първото клипче, което съм постнала се вижда, че майката (май) ги обучава в къщи, но не е ясно дали все пак не посещават и училище. АКо не, то наистина е престъпление от страна на родителите  Shocked


В САЩ това не се определя като престъпление. ... Бях смаяна, че се натоварват цялата фамилия, веднъж годишно и заминават на няколкостотин км. , за да се обучават родителите на домашно обучение. Така че тези родители дори имат и квалификация...

И в България не е престъпление.

Този филм по Нова може ли да се гледа някъде? Много искам пак да видя организацията в домакинството....

# 5
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Не знам по кой канал точно гледах няколко серии на едно американско реалити - Размяна на съпруги. Голяма лудница ставаше в почти всяка серия, но определено беше интересно да се види какъв е обикновеният американец. Аз, поне за себе си, не открих никаква прилика с филмовите представи и изпаднах малко в шок. Не знам...Или ги бяха избрали всички луди или ... Та, там, ми  направи впечатление, че масово семействата живееха уединено, сами обучаваха децата си ( някои категорично отказваха да ги пращат на училище), не гледаха телевизия, повечето изглеждаха отчаяно задръстени ( а и със сигурност бяха точно такива ). Направи ми впечатление и , че повечето изпадаха в някаква изкуфяла, тесногръда религиозност.... Не, направо изпаднах в потрес, честно! От киното бях останала с други впечатления за х'американците. ooooh!
 В един епизод имаше едно многодетно семейство ( е , не с чак толкова деца ) и хлапетата всички се обучаваха в къщи под зоркият поглед на маман. После всички дружно (учили-недоучили ) подхващаха домашните си задължения в фермата на мама и тате. Тогава си помислих: ''Брей, м..а му, хората си устроили и комунизма и капитализма - родили си общи работници!'' Даже и джобните им даваха като заплати от които удържаха данък!!! Shocked За харченето на остатъка, думата пак имаше родителското тяло  Crazy  Други лумпени, пък, заключваха вечер с катинар спалнята на 17 год. си  син - да не бягал при жени ooooh! Спрях да гледам...
 

Осакатени са! Обречени да създадат същия тип затворено семейство с безброй деца, които са гледани по-скоро от брат си или сестра си от колкото от майка си и баща си!
 newsm26

# 6
  • Мнения: 154
Не знам по кой канал точно гледах няколко серии на едно американско реалити - ......

А ако гледаш българската версия на Биг Брадър, примерно, с какво ли впечатление ще останеш от българското общество? Не могат да се правят обобщения за една 300 млн. нация въз основа на някакво си риалити шоу  Confused
За семейство Дъгар - съвсем наскоро им се роди 18-то дете. Най-големият им син вече се е оженил и излязал от къщата, така че предполагам в скоро време ще видим той какво семейство ще създаде. Поне на пръв поглед, хората си изглеждат много щастливи, макар че и аз не ги разбирам и дори леко на фанатизъм ми отива работата, но само те си знаят какво им е вкъщи.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 103
Тази майка дали има период в живота, в който не е бременна?

# 8
  • Мнения: 1 726
Естествено , че няма, това са хора, които не се пазят по никакъв начин и естествено жената е постоянно бременна. В Щатите има много такива хора, които принадлежат към някоя от хилядите църкви и живеят в някакви комуни, следвайки собствени правила и закони. Само като видях роклите, с които са облечени майката и момичетата и ми стана ясно, а също и това , че ги обучават вкъщи... Вижте тези :амишите, други ненормалници, ако ви е интересно ще ви разкажа за тях.

# 9
  • Мнения: 5 622
В САЩ това не се определя като престъпление. ... Бях смаяна, че се натоварват цялата фамилия, веднъж годишно и заминават на няколкостотин км. , за да се обучават родителите на домашно обучение. Така че тези родители дори имат и квалификация...
И в България не е престъпление.
Този филм по Нова може ли да се гледа някъде? Много искам пак да видя организацията в домакинството....

Не знам защо си помисли, че като казвам престъпление имам предвид точно това, за което се носи наказателна отговорност...  newsm78

В преносен смисъл го казвам, защото смятам, че да лишиш децата си от истинско образование, каквото могат да получат само в училище, е наистина престъпение   Confused


Тази майка дали има период в живота, в който не е бременна?

Има вероятно, понеже имала две двойки близнаци и със 17-те деца има общо 15 раждания. Вече 16 всъщност защото вече имат бебе номер 18  Laughing

Ето ТУК, на страницата на здравния канал Дискавъри има доста за тях, включително и нещо като състезание на колко от децата ще познаеш името, всичко това за време  Crazy

Вижте тези :амишите, други ненормалници, ако ви е интересно ще ви разкажа за тях.

На мен ми е интересно! Честно казано това е коренно различен начин на живот от моя/нашия (на повечето хора!) и буди интерес и любопитство  Grinning

# 10
  • Germany
  • Мнения: 2 006
Да, наистина имаше нещо за религията им, но не си спомням какво точно (хич ме няма по религиозните въпроси   Blush). Срещаха се и с други семейства като тях също с доста деца. Децата на всички бяха много възпитани и наистина изглеждаха щастливи (това все пак е само филм и едва ли може да се разбере истинското отношение в семейството). А това за домашното обучение за мен не е минус, сигурно можеш да научиш по полезни неща от търкането на чиновете в училище Wink Филмчето по Нова, мисля беше миналата година, освен по торентите да го има... Всъщност кой определя кое е нормално и кое не, а може би те са си нормално семейство за тях, а ние сме странните Peace

# 11
  • Мнения: 2 018
Със сигурност не ходеха на училище. И за мен е престъпление, но не всмисъл, че няма да бъдат научени, а заради социалния им живот. Тези деца почти не контактуват със себеподобни. Те нямат право да играят с други деца и не защото им забраняват /не знам точно дали им забраняват/ но и нямат как да играят при условие, че трябва да помагат ежечасно в домакинството и помагането на по-малките от тях.
Спомням си, че едно дете можеше ли вече да се облича и обслужва само, си имаше вече прикрепено към него по-малко такова.
Майката обръщаше внимание само на кърмачето. Отбиеше ли го, то биваше прехвърлено на грижите на по-голямо дете.
Може и да са щастливи, а и те сигурно си мислят, че са, но няма и как да знаеш какво си пропуснал, като не познаваш външния свят.
Приличат ми на комуна, дори нещо като секта.

Шарен свят. Да са живи и здрави, пък останалото си е техен проблем /или щастие/. Кой както го разбира. Важното е, че все пак се грижат за тях, макар и като в един добър дом "Майка и дете".

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Луди сектанти, какво да правиш.

# 13
  • Мнения: 3 826
имаше и едно такова семейство в Англия - с 22 деца ,
жената се бе запознала с някакъв от армията по нета и бе избягала от тях , зарязвайки всичките деца и мъжа си ..как ли се е развила историята ?

# 14
  • Мнения: 5 622
Да, наистина имаше нещо за религията им, но не си спомням какво точно

Ето, от сайта:

The Duggars are Evangelical Christians who follow in the Baptist tradition. (Евангелисти, следващи баптистките традиции)

Ето и всичките интересни факти за тях:

Jim Bob has worked in real estate as an agent and investor for over 25 years. The family also owns a cell phone tower.


Jim Bob is a former two-term Arkansas State Representative.


Michelle's been pregnant for over 135 months (and counting!) of her life.


Average number of months between Duggar births is 18.


Estimated number of Duggar diapers to date is 90,000.


The Duggars do approximately 200 loads of laundry each month.


The Duggars feed their entire brood for less than $2,000 per month.


The only person in the Duggar family whose name doesn't start with "J" is Mom — Michelle.


Every Duggar child learns to play both violin and piano.


The family organizes their household chores by assigning "jurisdictions," so everyone knows exactly what their daily responsibilities are.


The Duggars estimate all the family members combined have worked approximately 39,000 total hours building their new house.


The Duggars are debt free.

Общи условия

Активация на акаунт