признаване на дете...?

  • 4 061
  • 16
  •   1
Отговори
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ох..не че има за какво да се притеснявам, НО!:)

преди две години като раждах в Шейново ни казаха, че щом нямаме брак, детето се записва с личните карти на двамата родители в тяхно присъствие и това е всичко.....

сега отново ми предстои раждане и ми казаха, че ако бащата не донесе нотариално заверена...декларация май беше....забравих....все едно не е признал детето....

кое е вярно???

# 1
  • Мнения: 654
Аз родих в 'Майчин дом" миналата година-искаха ни нотариално заверена декларация и личните карти Grinning

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
второто Wink

Отива таткото при нотариус, попълва нот.заверена декларция, че припознава за свое детето и ти я носи в болницата. Там пък на теб ти дават да попълниш една декларация, прибират и неговата и това е.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Отиди на задните страници,много скоро се обсъди тази тема и има доста мнения.Във всяка болница искат различни документи,питай там където смяташ да раждаш.

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
благодаря ви за отговорите.....но значи ли това, че с първото дете, някога, евентуално би могло да има проблем, след като няма такава декларация???

# 5
  • Мнения: 3 042
Второто е вярно.
Кръстниците ни не са женени и когато тя ражда и искаха нотариално заверена декларация от бащата,че това бебе, родено от тая жена и т.н. е негово. Те даже си приготвиха декларацията още от ранните месеци на бременността, защото той плава и нямаше възможност да бъде тук за раждането на бебето.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Reza
благодаря ви за отговорите.....но значи ли това, че с първото дете, някога, евентуално би могло да има проблем, след като няма такава декларация???



Нали бащата е записан в акта за раждане? Значи няма да има проблем

# 7
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Reza
благодаря ви за отговорите.....но значи ли това, че с първото дете, някога, евентуално би могло да има проблем, след като няма такава декларация???


като отидете при нотариус да си пишете декларацията го проверете това, но мисля че няма да има проблем, все пак то е признато веднъж според закона при раждането.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ок:)
да...всичко е наред иначе:) бащата си фигурира навсякъде и вчера леко се притесни "и сега какво? Елина не е моя ли???!!!" с лек ужас в очите:)))

ще проверим за всеки случай, но щом казвате....едва ли ще има проблем....Simple Smile))

още веднъж благодаря:)

# 9
  • Мнения: 4 458
Цитат на: Reza
благодаря ви за отговорите.....но значи ли това, че с първото дете, някога, евентуално би могло да има проблем, след като няма такава декларация???


Няма проблеми с детето. Моите също са припознати без декларация и началото на месеца им вадихме задгранични паспорти. Никой не ни е искал такова нещо! Детето припознато преди новите изисквания не трябва отново да се припознава с декларация. В акта за раждане си пише името на бащата и в болницата пазят документите подписани от вас.... Тази декларация се изисква за деца родени след влизането в сила на поправката Wink
Кажи на таткото, че детето си е негово и по закон Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Reza
благодаря ви за отговорите.....но значи ли това, че с първото дете, някога, евентуално би могло да има проблем, след като няма такава декларация???


Неее, няма да имаш проблем с първото дете, нали в акта му за раждане пише името на бащата.


На мен в "Св. София" ми искаха нотариално заверена декларация от бащата, една от мен (дадоха ми я в родилното, разбира се не нотарилано заверена) и после той с декларациите и двете лични карти отиде да запише детето в администрацията на болницата

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
мерси, Vache:) и аз към Св. София съм се запътила.....

# 12
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Reza
мерси, Vache:) и аз към Св. София съм се запътила.....


Еее, стискам ти палци. Избрала ли си екип или ще ходиш без уговорки?

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
оказа се, че познавам една лекарка там и говорих с нея...питах тук дали някой има впечатления...но пълно мълчание по въпроса...

д-р Анита Вълчанова....

# 14
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Reza
оказа се, че познавам една лекарка там и говорих с нея...питах тук дали някой има впечатления...но пълно мълчание по въпроса...

д-р Анита Вълчанова....


Ами не съм я чувала... ама то аз ей така си отидох и попаднах при много свестен доктор дето също не го споменават тук. Д-р Александър Дочев. Аз съм страшно доволна от него. Ама да ти кажа вече си мисля, че на някои само името им е голямо... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт