Пералня със сушилня ?

  • 4 716
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
Здравейте, получих за нова година пералня със сушилня, днес ми предстои първото пране обаче аз в живота си такъв уред не съм ползвала.
Аристон,  http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038123    този модел
 и си нямам идея как да я ползвам
ако може някакви съвети ще съм благодарна и по-принцип как перете и след това сушите дрехите си в подобна сушилня
всичко ли перете или някои неща на ръка
нещо специфично за цветно, ризи, пуловери..
благодаря предварително,предполагам че бързо ще се науча Wink

# 1
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Трябва да са ти дали опътване на БГ.Ако не са ходи ги линчувай щот понякога се правят на луди.Та за Аристона.........Пере си като всяка пералня  Grinning Grinning Grinning.Слагаш прах,омекотител и задаваш програмата,температурата и оборотите на центрофугата /за всяка програма могат да се променят/,но на повече от 60гр. аз лично никога не пера.Пере страхотно/моята е от предната серия със сушилната/ .Сушилната е малко по-бъгава история-дано да са я пооправили вече  Laughing Процедурата е следната:вадиш половината пране ако е пълна пералнята и останалото го подреждаш горе далу да не е намачкано.Ползваш програмата за деликатни тъкани като и там има настройки на времето и в зависимост колко сухо си искаш прането.Пише си то в опътването.На моята още стои отгоре щот за 4г.така и не ги научих всичките и екстри  Embarassed.Успех!Ако има още нещо питай-може и на лични да не тормозим хората.......

# 2
  • Мнения: 527
И аз по Коледа си купих същата пералня, но още не съм я ползвала /за новия дом си я взех/. Инструкцията за употреба на моята е само на руски  Rolling Eyes Нищо не разбирам, иначе този батко в магазина ми обясняваше, че мога да си запаметя 4 програми, които употребявам най-много и само с един бутон да си я включвам програмата. Примерно едната програма да е пране + сушене, другата пране на деликатни дрехи и т.н. Обаче как става номера със запаметяване на програмите в книжката нищо май не пише. Ще се радвам ако някой се включи, който има такава пералня да ни помогне.
В сегашната ми пералня, която е без сушилня отделям прането или по цветове или по материи, като цветовете ги деля на бяло, черно и всичко останало, т.е. пера белите отделно, черните отделно и всичко останало. По материи отделям само деликатните дрехи или тези, на които на етикета им пише да се перат на ръка, тях ги пускам на програма за деликатни дрехи. Сега с новата пералня ще трябва да се съобразявам и със сушилнята, като слагам дрехи да пера, ще трябва да гледам дали стават за сушене. Със сигурност в началото ще има зян на някоя дреха, ама няма как, докато свикнем.

# 3
  • Мнения: 2 208
Първо да ти е честита пералнята и със здраве да си я ползваш!

Аз имам Аристон със сушилня, но доста стар молед - от преди десетина години. Пералня като всяка друга. Най-важното е да си прочетеш инструкциите преди да я ползваш и препоръчвам това да стане на аглийски, защото понякога превода е леееекичко неточен и съответно бъглив.

При моя модел пералня за да ползвам сушилнята преди това трябва от крана да съм спряла водата. Иначе хич и не суши.
А аз пък и рядко ползвам сушилнята....

# 4
  • Мнения: 1 291
и мойто е само на руски и не разбирам затова писах във форума Sad
утре мисля да се разправям в магазина
пуловери дали ще мога да пера със сушилнята?
а нямам балкон и това е единствения ми вариант за пране.
сега пуснахме едни чаршафи..зададохме програма пране после сушене на 60 градуса и ми даде времетраене 5 часа и 30 минути Sick.това дали е нормално?
за пране само -2 часа и 40 минути.
лелее ако искам да пусна 3 перални то ще е страшно много време
1.какво ще рече деликатни дрехи?
2.тези неща които пускат, няма ли начин за пералня?
3. и кои неща се свиват, и как да ги пера?

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
и мойто е само на руски и не разбирам затова писах във форума Sad
утре мисля да се разправям в магазина
пуловери дали ще мога да пера със сушилнята?
а нямам балкон и това е единствения ми вариант за пране.
сега пуснахме едни чаршафи..зададохме програма пране после сушене на 60 градуса и ми даде времетраене 5 часа и 30 минути Sick.това дали е нормално?
за пране само -2 часа и 40 минути.
лелее ако искам да пусна 3 перални то ще е страшно много време
1.какво ще рече деликатни дрехи?
2.тези неща които пускат, няма ли начин за пералня?
3. и кои неща се свиват, и как да ги пера?

Човек,  newsm78 това са някакви страшни цифри! Няма такова пране или сушене! Пробвай по модела да си свалиш упътването на БГ от www.manualsmania.com , www.instrukcii.info или bg.diplodocs.com

# 6
  • Мнения: 4 187
Честито и от мен, моята пералня е комбинирана със сушилня, не е Аристон, но да си кажа Laughing. Пускам програма от -до, първо пере, после суши. Не вадя дрехи и не подреждам, ако ги извадя непосредствено след като приключи, някой нямат нужда и от гладене дори. На моята има няколко програми за сушене, като при прането, вълна, синтетика, памук, отделно задавам колко сухи да излязат. Предполагам, че и при вас е нещо подобно.

 

сега пуснахме едни чаршафи..зададохме програма пране после сушене на 60 градуса и ми даде времетраене 5 часа и 30 минути Sick.това дали е нормално?
за пране само -2 часа и 40 минути.
лелее ако искам да пусна 3 перални то ще е страшно много време
1.какво ще рече деликатни дрехи?
2.тези неща които пускат, няма ли начин за пералня?
3. и кои неща се свиват, и как да ги пера?

Програма пране- сушене ми варира от 2 до 5 часа, зависи какво настройвам.
Деликатни обикновено са вълнените дрехи.
За дрехи които евентуално ще пуснат боя съм си взела цветоулавящи кърпички.
Най - добре е да гледаш етикетите на дрехите, там е упоменато удачно ли е да си сушат в сушилня, колко градуса и какви обороти им трябват.

# 7
  • Мнения: 1 632

Програма пране- сушене ми варира от 2 до 5 часа, зависи какво настройвам.

Shocked Не е ли много?

# 8
  • Мнения: 4 187
Ами не знам  Rolling Eyes? Шест килограма пране, на 40 градуса ми се изпират за 2часа и 3 минути. Ако задам и сушене отиват към 5. С друга пералня не съм се занимавала през живота си  Grinning, не мога да сравня  Rolling Eyes.

Вашите перални за колко изпират?

# 9
  • Мнения: 1 291
мдамм значи и при мене е същото с часовете, първоначално доста се шокирах

# 10
  • Мнения: 4 187
Ей сега се заиграх с програматора - най късата програма за пране -бърза 30 минути /центрофугата тук е едва 700 оборота, следващата 54/центрофуга1200 оборота, ако пусна и сушилня времето става 2 часа и 33 минути . Най - дългата програма е 4 часа и 37 минути. Ами това е, много -малко  Mr. Green, ще си я ползвам.

# 11
  • Мнения: 1 291
е не би ли трябвало като са повече оборотите да е по -бързо, а не обратно newsm78

# 12
  • Мнения: 4 187
Оффф, не знам  Grinning, съвсем се обърках. На всички програми мога да задавам различни обороти , освен на бързата тя е 30мин- 700, на другата като и задам вместо 1200 - 900 оборота, не си променя времетраенето, пак е 54 мин. Съвсем изместихме темата май .....

# 13
  • Мнения: 1 291
оооо! излязоха като хармоника намачкани Sad   чаршафите
с пуловерите беше по добре
чаршафите ги пуснах на програма за бели чаршафи, със сушене за гардероба = сега не мога да се изгладят защото са изсъхнали много добре обаче яко смачкани..
нещо не направих както трябва newsm78
леле ако сложа ризите на мъжа и станат на такава баница направо незнам

# 14
  • Мнения: 1 632
Обикновено така мачкат комбинираните уреди.
Не е от теб! Peace
Опитай да ги вадиш една идея по-влажни!

Общи условия

Активация на акаунт