Осиновяване на дете.Помощ!

  • 3 929
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте на всички!
Нова съм тук, и се извинявам предварително ако не съм сложила темата в правилният раздел.
Проблемът е следния.. Още като бях на 14 години претърпях операция и лекарите ми казаха че няма да имам деца,това от една страна направо ме уби, но пък от друга мисля че беше по-добре че растях и живях с тази мисъл,така ми беше по лесно да свикна...
Сега съм вече на 24 години, с прилична работа,мъж до себе си и доло горе подреден живот.
Искам и аз като всички да си имам детенце което да ме радва с усмивката си..но тъй като не мога да си го родя,искам да си осиновя.Точно за това пускам и темата.Пускам я с цел да получа някакви съвети от хора които са по запознати с осиновяванията,с децата в домовете..
Имам и друг въпрос, имам роднини които живеят в Ню Йорк , и искам да попитам дали е възможно осиновяване на дете от там?
Моля ви дайте ми някакви съвети, и съжалявам отново ако съм нарушила някои правила..
А моята участ...наистина не я пожелавам дори и на най-големият си враг.
Лек ден на всички!  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 270
Във форума има раздел за осиновители - там има цялата необходима ти информация, пък и пишещите там са много наясно и биха ти помогнали със съвети!
Желая ти успех! Hug Peace

# 2
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Здравей, Танева!

Има специален раздел, свързан с осиновяването, където можеш да намериш отговор на всички интересуващи те въпроси и на още много, които ще те заинтересуват в бъдеще.

Според мен твоето питане е за там, затова моля модераторите да обърнат внимание и да преместят темата ти.

Аз и другите мами-осиновителки сме готови да ти помогнем с каквото можем.

Като начало искам само да ти кажа, че участта ни не е толкова страшна, колкото ти изглежда сега.  Hug

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 12:10 от Gankata

# 3
  • Мнения: 6
Благодаря ви.

Добре, ще помоля само модераторите да преместят темата за да не флуудя и да пускам и там същата тема... съжалявам че сбърках раздела.. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 332
Аз не мога да ти дам съвет, но искам да те поздравя за решението,  което сте взели със съпруга си.  bouquet

# 5
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Това е наистина смело решение! Браво на вас!
В специализирания раздел наистина ще получиш цялата информация.

А иначе за детенцето от САЩ - вземи си по-добре българче, имаме си тук толкова много сладки мушмурочета, които чакат своите мама и тати.

Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 9 517
Извинете, ама защо американче?

# 7
  • Мнения: 6
Със сигурност детенцето което ще си вземем ще е българче, съжалявам ако съм се изразила неправилно. просто това за Америка ми е като резервен вариант, ако тук нещо се обърка.
Извинявам се ако съм се изразила неправилно.
както аз така и мъжа ми сме българи , така искаме и да си имаме едно усмихнато малко българско детенце.. Със сигурност има доста които чакат топли родителски ласки, но аз не съм запозната с нещата, както и с домовете...
Не искам да прозвучи като някакъв вид дискриминация, но все пак държим детенцето да е бяло, а доколкото знам повече са ромчетата в домовете . За това искам информация от вас, защото за много неща не съм сигурна, и благодаря на приятелката ми че ми даде адреса на този сайт за да чуя различни мнения и гледни точки:)

# 8
  • София
  • Мнения: 9 517
Това с резервния вариант е доста интересно, защото доколкото съм чувала на американците им е по-лесно да осиновят чужденче, отколкото американче, какво остава българин да осинови дете от америка - мисля, че това е почти невъзможно.
Иначе доста белички ромчета има, а за домовете не Ви трябва информация - отидете в отдел Закрила на детето по адресната Ви регистрация и ще получите цялата необходима ви информация. Информация има и в този раздел - доста информация - поровете, прочетете и така...
Между другото тук доста от осиновените деца са ромчета - някои по-бели, други по-тъмно, но всеки човек има право да реши за себе си.
Успех Ви желая!

# 9
  • космополитно
  • Мнения: 941
Имам и друг въпрос, имам роднини които живеят в Ню Йорк , и искам да попитам дали е възможно осиновяване на дете от там?
А моята участ-не я пожелавам дори и на най-големият си враг.
Лек ден на всички!  Simple Smile

Няма, ама никакъв смисъл да си осиновиш дете от Америка-там проучванията са тежки, процедурата сложна.... Американците прелитат океана за български деца. Сега у нас има що-годе ясна процедура за осиновяване. Попаднеш ли в регистрите ще имаш дете до 2 години (с голяма вероятност)

И наистина не се оплаквай от участта си  Crossing Arms- какво толкова- ЩЕ ИМАШ ДЕТЕ! Имаш си подкрепящ те и разбиращ те съпруг до себе си...

Незавидна участ е тази на младежа от подписа ми. Мислите ми не намират покой от въпроси: "Защо?"...  "Как да му се помогне?"

Със сигурност детенцето което ще си вземем ще е българче, ...
Не искам да прозвучи като някакъв вид дискриминация, но все пак държим детенцето да е бяло, а доколкото знам повече са ромчетата в домовете . За това искам информация от вас, защото за много неща не съм сигурна....
Да, ромчета са болшинството наистина, но са БЪЛГАРЧЕТА и са прекрасни- куцат ни  разбиранията; нагласитие ни да ги приемем без съпротиви- от американците това можеш да вземеш: те не подбират децата си по цвят и здравословно състояние....

Иначе не ми звучи като дискриминация, а като расизъм- не разбирам какво е различното в по-светло ромче- все си е цигане; дете...

Мисля, че ако приоритета ни е да бъдем родители ще сме благодарни за децата си каквито и да са те...

Аз те съветвам да почетеш тук из "ромските" теми; да погледаш снимките на децата ни; да претеглиш в себе си кое от къде.... и няма да им се стряскаш на ромчетата!

...Между другото тук доста от осиновените деца са ромчета - някои по-бели, други по-тъмно, но всеки човек има право да реши за себе си.

Между другото Фокси , когато попаднах в този форум нямаше нито един родител, осиновил ромче (поне не се обади).

Радостното за нас и децата ни явление(наблюдавано тук), да се осиновяват все повече ромчета като равнопоставени деца, тръгна през промяна на нагласите на четящите и списващите тук!
Поздравления за което!  bouquet
Личния пример е голяма сила ей! Hug

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 05:09 от Venecias

# 10
  • София
  • Мнения: 9 517
Между другото Фокси , когато попаднах в този форум нямаше нито един родител, осиновил ромче (поне не се обади).
Hug Само и аз да споделя, че между другото когато попаднах аз в този форум, бях абсолютно, ама абсолютно сигурна, че искам чисто, чисто, ама съвсем чисто българче Hug

# 11
  • Мнения: 6
Аз също съм сигурна в това...
Проблема опира до мъжа ми най-вече, или по точно до неговите родители.
Те не ни оставиха намира откакто се помня.. Даже майка му на няколко пъти ми казваше в очите че съм била саката и незнае "Нейното момче" какво търси все още при мен..
Там е проблема, че всички дори аз и мъжа ми искаме бяло детенце, дори да е ромче но да е бяло.
Съжалявам за това разделение което правя, просто имаме някакви граници които сме си поставили и за момента не можем да ги преодолеем.....
 Confused

# 12
  • Мнения: 1 843
Разбирам те.
Понеже повечето от нас, особено след като вече имаме дечицата си, сме преодолели фазата, в която подобни мили класификации да ни раняват, ще ти кажем: Я, горе главата!
Но истината е, че такива думи, се забиват право в сърцето. Пък и си още младичка, душата не ти е обръгнала толкова. Но това е за хубаво. Simple Smile

Прочети из форума. Нарочно ти го казвам. Ще разбереш не само пътя за задействане на процедурата, но и доста идеи, които имаш сега, могат да се изменят.
Просто почети. Simple Smile

За жалост, в институциите у нас има много деца. Всякакви. И като произход, и като "цвят". Но малко от тях подлежат на пълно осиновяване.

Както и да е. Това си е твоят път, за всяка от нас той е различен.

И моите момичета са с ромска кръв. Едната е смугла, другата бяла. И двете ги обичам до полуда. Но би трябвало да съм сляпа, за да не призная, че по-тъмничката е безумна красавица! Е, поне за момента... А малката е такава чаровница!
Виж, ако съображенията ви са, по-скоро да прилича повече на вас, е друго. Голямата ми дъщеря определено е видимо различна от мен. И честно казано, това ужасно ми харесва.  Laughing

# 13
  • у дома
  • Мнения: 1 160
ТАНЕВА, когато човек не иска нещо не трябва да прави компромиси Личмо аз не бях приета радушно във форума,защото искам бг.произход!!!Да така е,не искам и болно дете защото имах...не го пожелавам на никой "Който чака,ще дочака"пожелавам ти късмет!

# 14
  • София
  • Мнения: 9 517
Ровим, ровим и все до едно я докарваме. dgidgi, не видях някой да я агитира да си смени разбиранията. Всички, които писаха бяха изключително добронамерени и единственото, което се опитаха да постигнат е да я накарат да се замисли и да прочете повече - нищо друго. Виждам, че все пак тя се е зачела.
Мисля, че изказването ти е недобронамерено към останалите писали в темата.
Желая ти бързо чакане.

Общи условия

Активация на акаунт