лазерна аблация на вени

  • 14 009
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
 Уважаеми,предстои ми  лазерна аблация на вена при Ангелов във Варна.Моля за мнения за съответната процедура по отношение на това по-щадяща ли е от конвекционалния метод и каква е успеваемостта на този тип интервенция.Ще Ви моля също и за мнения на участници или близки провели това лечение при този спезиалист.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 6
  Никой ли не си е лазеросвал вените бе хора?

# 2
Здрасти, аз се интересувам от лазерната аблация. Не знаех, че д-р Ангелов прави такава. Преди 6-7 години ходих при него  за склеротерапия, но пак ми се появиха вените и положението е по-зле. От около година знам за този метод но не знаех към кого да се обърна във Варна. Моля  те разкажи ми повече. Wink  Поздрави!

# 3
  • Мнения: 6
  По стечение на обстоятелствата си направих тази процедура при Големанов в Бургас.Значи условията в клиниката са чудесни.Самата процедура колко трае не мога да кажа,защото не съм гледал часовник.Правил съм си в миналото склерозираща терапия,но ме закрепваше за година,следващата пак и т.н.Реших се на тази стъпка по ред причини.Първо имах разширения по хода на вена сафена.Значи проблема си е на лице.Тази вена веднъж разширена няма какво да я прибере освен отстраняването и.Имах болки,дискомфорт и възли.Предпоставка за по-сериозни проблеми.И така решението е взето-бързо и категорично.Лазерна аблация или стрипинг?Аблация! Гледах в YOUTUBE срипинг-срашен касаплък.Хирурга с такова ожесточение дърпаше една вена ,както мангалите дърпаха скъсани кабели от земята,преди скрападжийските фирми да я закъсат.Срещнах се с Големанов,стиснахме си ръцете и газ за Бургас.Приеха ме следобед.Местна упойка по хода на вената,лек срез до кокалчето на ходилото и катетъра влезе до слабините като у тях си.После ме запекаха от горе до долу.След това разширените участъци ми ги отсраниха със стрипинг.Не ме притеснява защото съм мъж.Много съм доволен от Големанов,чевръст е,нищо не усетих.Операцията мина в дружески разговор.Апропо тук някъде пишеше,че упойката е местна,защото частниците не искали да делят с анестезиолога.В моя случай обаче упойката беше местна,но в дружеският ни разговор активно участва и анестезиолога.После след операцията /късен следобед/ питах мога ли да пия една водка ми отговориха-без ограничение в бройките.Така,че ако Ви престои подобно нещо и можете да си го позволите финансово въобще не се чудете.

# 4
  • Мнения: 634
Сега трябва да избера кой метод на операция да ми направят.Затова проучвам плусове и минуси за двата метода. От всичко написано явно много си правят чрез изтегляне на вената главно заради парите. А дали ефекта с новия метод ще е по добър.

# 5
  • Мнения: 700
Колко струва операцията с лазер?

# 6
# 7
  • Мнения: 700
А къде се прави - разбрахме за Варна. В София при кой лекар например?
Сестра ми страда и хирурга й е казал, че е направо за операция. Мисли да ходи при д-р В. Червенков в София в Токуда.

# 8
  • Мнения: 634
Аз имам записан час във ВМА и тия дни трябва да реша по кой метод. Метода чрез изтегляне на вената минава по здравна каса и е 4,40лв с направление. Все пак разликата в парите не е малка. То и без това съм страхлива и като си представя дърпане на вена....Затова събирам и аз мнения

# 9
  • Мнения: 700
Не знам, на сестра ми са й казали, че е с тромбофлебит. Работата й е повечето време права и от това се е обострила доста вената й. Боли я. Сега пие Детралекс и вечер преди лягане по 1 аспирин.
Може би след операцията трябва да се спазва някакъв режим, но като е пак права по цял ден ...

# 10
  • Мнения: 634
Аз пък съм цял ден на бюро. Но при мен има и наследствена обремененост. Като гледам краката на баща ми са целите лилави направо и много изпъкнали. Баба ми също беще така. И ако не виждах последствията сигурно нямаше да се реша. Но това парене и мравучкане ме влудява. До преди година беше само лятото, но сега е постоянно.Пия детралекс на обяд и вечер по едно хапче.Повдигам си крака под бюрото защото така ме успокоява,но е доста отекъл. Ботуш не мога да закопчая вече. Гледаха ме на доплер и били проходими вените.

Общи условия

Активация на акаунт