интернет банкиране

  • 6 045
  • 10
  •   1
Отговори
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Здравейте.От скоро имам опция интернет банкиране на банка ДСК.Имам обаче проблем.Днес ми се наложи да направя първия си превод от моя сметка към сметка в друга банка.Иска ми нянакъв сертификат.Та аз го инсталирах въпросния сертификат и сега като го подписвам ми иска парола-въвеждам паролата ама не я приема
може ли някой да ми помогне

# 1
  • София
  • Мнения: 1 391
Здравейте.От скоро имам опция интернет банкиране на банка ДСК.Имам обаче проблем.Днес ми се наложи да направя първия си превод от моя сметка към сметка в друга банка.Иска ми нянакъв сертификат.Та аз го инсталирах въпросния сертификат и сега като го подписвам ми иска парола-въвеждам паролата ама не я приема
може ли някой да ми помогне

Обади се в отдела за интернет банкиране на ДСК. Те най-добре ще ти кажат какъв е порблема. Иначе понеже и аз използвам такава услуга, но към друга банка ето как протича свързването при мен:
1. Естествено отварям началната страница и въвеждам потребителско име и парола.
2. Появява се прозорец с всички инсталирани на компютъра ми сертификати и избирам нужния ми ( имам и други), след което ме препращат към данни за моята семтка.
Всеки път, когато правя превод, след като съм попълнила съответния формуляр за потвърждение ми иска отново паролата. Това е Peace

# 2
  • Мнения: 43
За да можеш да преведеш пари по друга сметка в друга банка ,трябва да получиш код на мобилния си телефон като SMS ,но за целта номера ти трябва да е регистриран в системата им.
Това йопирах от сайта им:
Код за потвърждаване на превод при ползване цифров сертификат на Банка ДСК. Клиентите,
ползващи цифров сертификат на Банка ДСК, при нареждане на превод към трети лица трябва да потвърдят
допълнително нареждането чрез 10- цифрен код получен чрез безплатно SMS съобщение на номера, обявен за
получаване на код при инсталиране на сертификата.
Банка ДСК моли всички свои клиенти, ползващи цифров сертификат на Банка ДСК, които нямат регистриран
мобилен номер да го добавят / коригират в поделение на Банката.

# 3
  • Мнения: 1 708
За да можеш да преведеш пари по друга сметка в друга банка ,трябва да получиш код на мобилния си телефон като SMS ,но за целта номера ти трябва да е регистриран в системата им.
Това йопирах от сайта им:
Код за потвърждаване на превод при ползване цифров сертификат на Банка ДСК. Клиентите,
ползващи цифров сертификат на Банка ДСК, при нареждане на превод към трети лица трябва да потвърдят
допълнително нареждането чрез 10- цифрен код получен чрез безплатно SMS съобщение на номера, обявен за
получаване на код при инсталиране на сертификата.
Банка ДСК моли всички свои клиенти, ползващи цифров сертификат на Банка ДСК, които нямат регистриран
мобилен номер да го добавят / коригират в поделение на Банката.




Това не се отнася май за интернет банкирането!
При мен става също както е обяснила Niandre.
Най-добре е да звъннеш на банката!

# 4
  • Мнения: 3 376
Аз пък изобщо не успях да инсталирам сертификата Confused 3 часа опитвах,ама все нещо не ставаше като хората и все ми изписва,че нямам сертификат.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
За да можеш да преведеш пари по друга сметка в друга банка ,трябва да получиш код на мобилния си телефон като SMS ,но за целта номера ти трябва да е регистриран в системата им.
Това йопирах от сайта им:
Код за потвърждаване на превод при ползване цифров сертификат на Банка ДСК. Клиентите,
ползващи цифров сертификат на Банка ДСК, при нареждане на превод към трети лица трябва да потвърдят
допълнително нареждането чрез 10- цифрен код получен чрез безплатно SMS съобщение на номера, обявен за
получаване на код при инсталиране на сертификата.
Банка ДСК моли всички свои клиенти, ползващи цифров сертификат на Банка ДСК, които нямат регистриран
мобилен номер да го добавят / коригират в поделение на Банката.




Това не се отнася май за интернет банкирането!
При мен става също както е обяснила Niandre.
Най-добре е да звъннеш на банката!

Отнася се за интернет банкирането, ако искаш да превеждаш пари по сметка!  Peace

А преди да ползваш серитифкат-а, трябва да си потвърдила номер на GSM-a ти в някой клон на ДСК.

# 6
  • Мнения: 282
Аз съм с банкиране към ДСК.
Ако сертификата е инсталиран, при превод към друга сметка, ще ти иска единствено кода, който е валиден 15 минути и ти го изпращат със СМС на мобилния телефон, който си им дала.
Провери дали сертификата е наистина в компютъра ти и дали имаш регистриран номер, на който да ти изпращат временния код, ако двете неща са наред, не би трябвало да имаш проблем с превода.


EASpirit, ако не успяваш да си инсталираш сертификата, обади се на номера, който е даден за интернет банкирането, служителката ще ти помогне като стъпка по стъпка ти казва какво точно да правиш на компютъра си.
Аз също имах проблем при инсталирането на сертификата, защото ползвах Мозила, а се оказа, че за ДСК е желателно да ползваш Интернет Експлорър.

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 12:25 от zarinka

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
За да можеш да преведеш пари по друга сметка в друга банка ,трябва да получиш код на мобилния си телефон като SMS ,но за целта номера ти трябва да е регистриран в системата им.
Това йопирах от сайта им:
Код за потвърждаване на превод при ползване цифров сертификат на Банка ДСК. Клиентите,
ползващи цифров сертификат на Банка ДСК, при нареждане на превод към трети лица трябва да потвърдят
допълнително нареждането чрез 10- цифрен код получен чрез безплатно SMS съобщение на номера, обявен за
получаване на код при инсталиране на сертификата.
Банка ДСК моли всички свои клиенти, ползващи цифров сертификат на Банка ДСК, които нямат регистриран
мобилен номер да го добавят / коригират в поделение на Банката.




Това не се отнася май за интернет банкирането!
При мен става също както е обяснила Niandre.
Най-добре е да звъннеш на банката!

Отнася се за интернет банкирането, ако искаш да превеждаш пари по сметка!  Peace

А преди да ползваш серитифкат-а, трябва да си потвърдила номер на GSM-a ти в някой клон на ДСК.

Точно така е, освен, ако не ползваш електронен подпис. Peace

# 8
  • Мнения: 1 708
Да при мен е с електронен подпис! Embarassed

# 9
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Благодаря ви момичета.СТАНА>>>точно така направих обадих се на дадения телефон и всичко се оправи,,,,благодаря
ако някой има проблеми с инсталирането на сертифилата нека звънне надълго и на широко ти казват какво да направиш?????
Благодаря    bouquet

# 10
  • Мнения: 847
Мда и едно уто4нение за сертификата ,ако имате Виста няма да стане да го свалите, поне при ОББ не става .. Peace

Общи условия

Активация на акаунт