"Без грим, без токчета, без ролки" 11

  • 36 336
  • 427
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 547
Тъй, отмина и десетата ни, юбилейна тема. Мисля, че сега е моментът да опресним casual style идеята, а именно - защо ги има тези теми, кой пише вътре и поради що го прави  Wink


Casual по принцип ще рече "удобен, ежедневен, неформален" и такъв, който набляга на личния акцент повече, отколкото на изразяването посредством марки и популярни модели. Тоест обличат се незабележими сами по себе си дрехи, но се съчетават по интересен и дори ексцентричен начин.


Въпросният наш стил изключва блестящите бижута и очните линии посред бял ден, изключва още нагласените с брокат коси и лъскавите бюстиета. В тях лошо няма, но просто не са casual.  Mr. Green


Стремежът на всяка миледи, почитателка на клубния слоган, е да изглежда така или така, независимо как гo постига. Въпросното "как" всъщност е целта ни - пишем, за да обменим опит, идеи и новости относно малкото, което прави много. Веждите са поддържани и натурални, очите и устните - shiny nude или семпло подсилени. Цялостният outfit /извинете, ама няма удачна българска дума!/, който тук се превъзнася, изглежда по начин такъв, такъв или такъв. Ако поне в 5 от 7 дни не сте натъкмени по подобен и подобен и подобен начин /служебният дрескод се изключва/, то значи сте извънкежуълконцептуални.  Mr. Green



Моля, заповядайте! Токчетата, тоновете пудра, лачените чанти и блузките с пайетки оставете на входа, благодаря.  tooth

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 10:35 от crazy chick

# 1
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
След такава мила покана, не мога да не се включа. Сега, като ми обяснихте толкова подробно, разбрах, че и аз съм за тук  Mr. Green

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Добро утро в този съботно-работен ден, уважаеми Grinning
Уви, служебният дрескод налага изисквания и дори компромиси понякога. Има моменти в които строгата елегантност ми се нрави, защото съответства на нагласата ми / към света Laughing/, но по-често ме стяга ... в слънчевия сплит. Нуждая се отчаяно от поне един елемент, който да я извади от постамента и на лишена от всякаква фантазия и въображение униформа.
Как успявате да избягате от тази клопка?

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз веднага се нареждам да отговоря (въпреки, че работя у дома и мога спокойно да го правя и по пижама  Joy).
С шантава шапка, например. Носиш си я навън, в работата така или иначе трябва да я свалиш.  Grinning Връхната дреха също може да е ексцентрична, но не прекалено. От няколко години на върха са палтата с етно мотиви, кръпки, плетеници, гайтани и пр.
И любимото ми шалче тип фишу. То може да се увива къде ли не, освен на шията - косата (който има), на китките като гривна, завързано за дръжката на чантата или на колана, а защо не и в илик на сакото. А ако сте сръчни и с вкус, няма да го докарвате да прилича на шарен бинт (като някои хора, но няма да кажа кои Blush.)
П.П. За Додо: шал може да се сложи и на опашката, разбира се.  Heart Eyes

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Нова тема, нови идеи как да изглеждаме добре.... Hug
Работното ми облекло е желателно да е по-официално, но не прекалено и с определен дрес код....Все пак трябва да се съобразявам!!! Whistling
Много харесвам така модерните сега елечета и жилетки, които прекрасно се съчетават с риза и панталон.
Василиса , е изброила всичко останало доста изчерпателно! Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 4 300
Как успявате да избягате от тази клопка?
Аз честно казано дотолкова съм се сляла с нея, че не я чувствам като клопка. Дори неусетно съботно-неделно-майчинския ми гардероб се запълни със строги и едноцветни дрехи. Точно почнах да му оптускам края, по тийнейджърски и ще взема пак да проработя  Mr. Green
Все пак:
1. шалове
2. изкуствено цвете- знам, че звучи ужасно, но имам  две, които не са вулгарни в никакъв случай и подхождат на всеки ревер. Приличат на малки рошави брошки.
3. по интересен модел риза- с някаква бродерия, тип прегърни ме.
4. червени обувки- могат да ме усмихнат дори и с най тъпия и скучен черен панталон

# 6
  • Мнения: 3 521
Запис. Крейзи  bouquet
За избягване от "сивият костюм" аз нося повече от допустимия брой за работа в бюро обеци. Вдигаш косата и си дивак, пускаш - бизнес дама. Също пиърсинг на маникюрите, когато станат с подходяща дължина.
Също обичам разни изчанчени брошки. От битака пред Ал.Невски си взех любимата - стара, филигран, с 5 цветчета на "пружинки", които се клатушкат при всяко движение. Имам и една котка - с извит гръбнак и настръхнала, също любимо бижу. Peace

За блузките с пайетки - извинете, но от вчера аз съм върл фен на тази тенискаMr. Green

# 7
  • Мнения: 1 107
Как успявате да избягате от тази клопка?
Веднъж видях една девойка в един банков клон- носеше черен панталон, бяла риза и най-страхотните ретро тиранти. Много шик ми се видя- после погледнах обувките й- страхотни ретро лачени обувки. Изобщо беше успяла въпреки задължителното облекло да внесе нещо свое като акцент.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
И аз веднага се нареждам да отговоря (въпреки, че работя у дома и мога спокойно да го правя и по пижама  Joy).
С шантава шапка, например. Носиш си я навън, в работата така или иначе трябва да я свалиш.  Grinning Връхната дреха също може да е ексцентрична, но не прекалено. От няколко години на върха са палтата с етно мотиви, кръпки, плетеници, гайтани и пр.
И любимото ми шалче тип фишу. То може да се увива къде ли не, освен на шията - косата (който има), на китките като гривна, завързано за дръжката на чантата или на колана, а защо не и в илик на сакото. А ако сте сръчни и с вкус, няма да го докарвате да прилича на шарен бинт (като някои хора, но няма да кажа кои Blush.)
П.П. За Додо: шал може да се сложи и на опашката, разбира се.  Heart Eyes

Желателно в циклама, за да съм съвсем като Йори  Joy
Шапките в моя случай са леко мисията невъзможна. Сложа я аз, тя пада - косата ми е ревнива към чужди атрибути върху себе си Laughing
Шаловете са тези, които ме спасяват. Без шал не мога да си спомня от кога не съм излизала. По отношение на бижутата съм внимателна. Дори съм склонна да допусна лека фриволност в облеклото, но не и в бижутата. Затова,когато съм на работа се ограничавам с един пръстен / вярно- голям/ и малки деликатни обеци.
Очилата също ми помагат, но зависи. Защото, както биха могли да са пъстър акцент, така и могат да донесат допълнителна, нежелана строгост.
Тиранти нося  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 177
Също пиърсинг на маникюрите, когато станат с подходяща дължина.

Ай, ай! Не си подритвай членската книжка. Joy

# 10
  • Мнения: 2 768
На работа, слава богу, имам пълен карт бланш за облекло. Дори колкото по-изчанчено и неординарно, толкова по-добре. Стига обаче да е красиво.
Виж, без макияж не смея да ида. Поне едно тониране за свежест, руж, спирала и червило. Но съм забелязала, че когато подчертая очите някак по-различно ме приемат (гледат) клиентите. Хипнотизирам ги и им взимам парите  Mr. Green шегичка
Спокойно мога да ида с ъгс, дънки, свлечен пуловер и голям шал, обаче ако имам поне молив и спирала на очите - така изглеждам шик. Иначе е като току-що събудена и навлякла първото пред погледа си. Не знам дали го обясних правилно  Grinning

# 11
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Никога не ми се е налагало да спазвам служебен дрескод, дори и във времената, когато работех за други хора. В моя случай си е известна доза късмет, защото не се гримирам, не нося токчета (макар че, всеки сезон се заричам да си купя по един чифт) и се нося доста неофициално.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Рядко ми се налага да съм строго делова, в офиса и слава богу.
За важни срещи  се докарвам , но гледам да не изглеждам, като маринована скумрия
и не в кожата си.
Най ми тежи обаче, след като съм била облечена така цял ден,
да отида да разходя детето.А есента точно така ми се случваше... все нямаше време за
преобличане. Толкова нелепо изглеждах на токчета и с бебешка количка, че думи нямам.

# 13
  • Мнения: 3 521
Ай, ай! Не си подритвай членската книжка. Joy

Не я подритвам - гордо заявявам, че нося маникюри - черни, тъмно сини, виолетови, виолетово-червени, с точки, без точки. Къси, дълги, остри, квадратни. Дори и педикюр в зелено а ла Големият Лебовски Laughing . И пръстени по пръстите на краката. Ммммм Flutter.

# 14
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
За къде без мен  Mr. Green

Крейзи
много добра идея е опресняването на клубното верую, ти си нашият гуру   bouquet

На работа не ми се налага да спазвам дрес код, така че си ходя стабилно кежуъл. С изключение на официалните събития на клиентите, които понякога изискват и вечерно облекло, но това не го броя.

Надявам се не гоните почитателките на маникюра - къс и добре оформен  Flutter

Сърфи отново откривам общо по между ни - и аз лятото се окичвам с пръстенче на крачето и гривничка на глезенчето  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт