ноктите ми не задържат лак

  • 3 261
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 410
Имам някакъв проблем с ноктите. Била съм на ендокринолог, правих изследвания - всичко е в норма.
Но ноктите ми се цепят на пластове, образуват се нещо като люспи, които влизат все по-навътре в нокътя и това стимулира чупенето им.
Преди често ходех с безцветен лак или фр.маникюр, сега не мога да го задържа!, ако се лакирам в 21ч., на сутринта след душа лакът вече е напукан и започва да пада! Това се отнася особено за безцветните лакове на Перфект, но и Орифлейм не ми държат, а снощи пробвах предпазливо с един пласт перлен лак на Мейбълин - седи си и няма никакви признаци за набъбване и пропукване, макар че ноктите ми са в ужасно състояние, защото ги пиля по повърхността, за да "изчистя" люспите.
Чудя се, дали не съм си докарала този проблем с някой лакочистител? Или просто Перфект и Орифлейм са си развалили качеството?

# 1
Напълно възможно да е от лака. И на мен от перфект ми се цепят ноктите. А пробва ли да си слагаш заздравител?

# 2
  • Мнения: 200
Аз също имах такъв проблем. Започнах да използвам заздравителя на перфект и намирам разлика сега. лака изрържа 3 дена.

# 3
  • Мнения: 2 068
аз съм забелязала че ако лака изсъхва бързо,то и бързо ще падне

# 4
  • Мнения: 1 447
От както слагам заздравител ноктите ми спряха да се цепят,преди това имах същия проблем.И винаги съм си мислела,че това се получава от лакочистителите.

# 5
  • Мнения: 18 542
Като пилиш люспите влошаваш още повече положението. Дръж ги къси и слагай заздравител на Мавала. Има един който е течност, не лак - маже се 2-3 пъти седмично, после може да лакираш отгоре ако искаш. Само трябва да се пазят кожичките защото течността вроговява клетките.
Eто за този става въпрос: MAVALA SCIENTIFIQUE

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 18:58 от Миоки

# 6
  • Мнения: 1 432
Аз пробвах всякакви заздравители....скъпи и не толкова. Слу4айно си купих заздравител на Импала и ве4е нямам този проблем  Shocked .Струва около 2-3 лв. Пробвай  Peace

# 7
  • Мнения: 641
Направи си ноктопластика.Или ходи на маникюр,там ще измислят нещо за да не се получава това,и ще си спестиш занимаването в къщи.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 644
Откакто си махнах ноктопластиката само със заздравител бях 2-3 месеца- постоянно с къси нокти...
Сега вече 5-ти месец ноктите са ми здрави,дълги и почти не се чупят.
Заздравител използвам или на Перфект или на Импала- отгоре слагам лак и ...5-7 дни съм с перфектен маникюр- сама си го правя

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Купи си топ лак с диамантени частици

# 10
  • Мнения: 2 388
Купи си топ лак с диамантени частици

Може ли да дадеш малко повече информация? Определена марка или по принцип си го има?
Само такава "екстра" досега не съм пробвала.
Благодаря предварително. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 84
Купи си топ лак с диамантени частици

Може ли да дадеш малко повече информация? Определена марка или по принцип си го има?
Само такава "екстра" досега не съм пробвала.
Благодаря предварително. Simple Smile
И аз чакам Whistling

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
На една американска фирма са, имам всичките им пордукти за нокти, но как се казваха Wet -нещо си, струва 3,70 и лака издържа. Много.

# 13
  • Мнения: 84
На една американска фирма са, имам всичките им пордукти за нокти, но как се казваха Wet -нещо си, струва 3,70 и лака издържа. Много.
А от къде си ги купуваш или поръчваш?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
от аптеката на кауфланд

Общи условия

Активация на акаунт