Митове и легенди за живота в чужбина

  • 23 658
  • 301
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
Пускам темата с идеята да се избистрят някой погрешни представи насадени в главите на бъдещи емигранти и на хората които пък по един или друг начин
не са успели да се разходят по света и са се ограничили само с едно място като родината примерно
-Почвам с така разпостраненото мислене че водата в чужбина нестава за пиене
-Че в чужбина е супер чисто навсякъде по всяко време
-и др
Може да продължите нататък  Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Червеният килим пред самолета

Дърветата раждат "гущери", ние само ги берем

Смотана учебна система (БГ е по- по- най-)

Смотана здравна система (БГ е по- по- най-)

.........

# 2
  • Мнения: 1 271
Червеният килим пред самолета

Дърветата раждат "гущери", ние само ги берем

Смотана учебна система (БГ е по- по- най-)

Смотана здравна система (БГ е по- по- най-)

.........

Е, ти почти всичко го каза.., но да допълня:

Само ние-българите-можем и разбираме от всичко!
Туземните жители за нищо не стават!
Щом си в чужбината значи имаш власт едва ли не равна на тази на някоя известна личност-демек-можеш да решиш всички проблеми на родата в БГ!

Ще допълвам...

# 3
  • Мнения: 4 399
- В Чужбина всиЧко е по-хубаво или всиЧко Чужбинско е по-хубаво;
- Чужденците са по-културни, по-образовани, ние трябва да се срамуваме защото сме някакви Бай Ганьовци;
- Майките в Чужбина не работят, домакини са, седят си вкъщи и си гледат децата поне докато вземат диплома за висше образование;
- В Чужбина няма престъпност.

# 4
  • Мнения: 2 093
Айде пак се почна поредната "отчетна" тема, която ще бьде заключена след 5-6 страница. Аз не разбирам защо хората все имат мания да се доказват, оправдават или обесняват как живеят или по точно да плащат даньк обществено мнение. Какво се очаква да пишеме тук, скапваме се от работа и нищо не ни е поднесено наготово. Ами какво, ако при мен е точно обратното и си живея сьвсем щастлива и доволна, дльжна ли сьм да се извинявам. Нека всеки да си гледа в собствената чиния. Социализма свьрши и идеята за равенство между хората е утопия.

# 5
  • Мнения: 19 272
-Много разпространено в България е мнението, че в чужбина лесно се завършва образование и че българските ученици и студенти учат много неща по-напред.
-Другият мит е, че само българите умеели да се забавляват, а другите видите ли са пълни загубеняци. Особено пък в държави, където има строг контрол върху продажбата на алкохол на непълнолетни.
- Само българските жени се обличали хубаво и са едни от най-красивите.

# 6
  • Мнения: 2 563
Няма тромава администрация.

Няма нарушения на човешките права.

Няма социален живот.

Няма свястна храна.

# 7
  • Мнения: 871
на мен любимата ми е тази: като отидеш в чужбината ще научиш местния език за 2 - 3 месеца и вече ще си факир  Crazy Като се прибереш в България ще можеш да сложиш в джоба си тези завършили съответната филология в университета  Grinning

# 8
  • Мнения: 780
Като си в чужбина можеш да "изтеглиш" цялата рода при теб и да осигуриш покрив, храна, работа, обучение, почивка.. а бе, кой каквото иска!  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 199
-Много разпространено в България е мнението, че в чужбина лесно се завършва образование и че българските ученици и студенти учат много неща по-напред.


Това за учениците и аз го бях чувала много, как знаели толкова много, че като отидат в чужбина ги записват направо в по-горен клас. Оказа се че поне в Канада ти определят в кой клас ще си единствено според възрастта ти и тъй като българчетата тръгват по-късно на училище, тук ги записват в по-горен клас Laughing

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
- Нямаме шанс за хубава работа, и основно сервираме в ресторанти (кафета), мием чинии (тоалетни), гледаме възрастни хора.

- Че берем парите по дърветата, и щом сме извън България, значи сме богаташи.

на мен любимата ми е тази: като отидеш в чужбината ще научиш местния език за 2 - 3 месеца и вече ще си факир  Crazy Като се прибереш в България ще можеш да сложиш в джоба си тези завършили съответната филология в университета  Grinning

И това също  Laughing

# 11
  • Мнения: 3 521
- Българските дипломи вървят навсякъде.

- Родителите в чужбина изчакват само детето да стане на 16 г., дават му кола и апартамент и го оставят да се справя само с живота.

- Секс се прави само с предварителна уговорка. Обикновено в събота вечер.

# 12
  • Мнения: 1 107

- Секс се прави само с предварителна уговорка. Обикновено в събота вечер.

един път в месеца Joy

Че чужденците са много мързеливи и работят по-малко от българите. Общо взето ние сме най-работни от всички Grinning
Че едва ли не ще умреш от глад, защото няма лютеница, туршия, баница и боза.

# 13
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
-че в чужбина няма връзки - всичко е толкова скрито и покрито, че наистина изглежда, че винаги се действа само по правилата
-че няма корупция - има, но е по високите етажи на властта

# 14
  • Мнения: 1 630
- по-красиви жени от българките никъде няма
- по-добър от български : зъболекар, гинеколог и фризьорка също

Общи условия

Активация на акаунт