Отказване на адаптирано мляко!

  • 2 960
  • 12
  •   1
Отговори
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравейте,момичета!
Имам син на 10 месеца,от около  месец той отказва да пие АМ,а преди пиеше пак трудно,но пиеше сутрин или вечер.Смених доста млека Фризолак,Фризовом,Аптамил,Милумил,сега му взех на Хип новото мляко "Лека нощ",но и него отказва.Питах педиатърката,тя каза,че му е много рано да се отказва от млякото и да съм пробвала различни млека,но той не иска.Ако някой е изпадал в подобна ситуация,моля да ми даде съвет или ми препоръчайте някакво мляко,което да е за злояди деца или по-вкусно,незная вече,какво трябва да е,за да му хареса.
Благодаря предварително за отговора!

# 1
  • София
  • Мнения: 15 216
Когато моето бебе започна да се мръщи на АМ, започнах да добавям по 1 чаена лъжичка кисебо мляко в адаптето. Така вкусът на млякото се промени и продължи да го пие още няколко месеца. Явно му беше втръснало.
И при племенницата ми мина този номер.
Не казвам, че това, което се получава е вкусно.  Simple Smile Мен ако питаш-не бих го пила. Но на Иво промяната му дойде добре.

Другият вариант е да минете на кисело мляко изобщо. По-добре кисело мляко, отколкото никакво.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Другият вариант е да минете на кисело мляко изобщо. По-добре кисело мляко, отколкото никакво.

 Съгласна съм с Виви.Доста деца на тази възръст отказват АМ.На 10 месеца спокойно можеш да му даваш само кисело мляко да пие, ако с друго не можеш да го излъжеш.

# 3
  • Мнения: 146
 Ние имаме този проблем но сме доста по мънички от вас.И аз като теб смених страшно много млека докато не оцелих(поне за сега)Розов Хип Peace П.С.А казват 4е Милумила е за злояди деца,не съм съгласна....

# 4
  • Мнения: 55
Ние бяхме същата работа и то от 4-месечен  TiredКакви ли не опити правих да го пропие пак-прибавях каша,пробвах на затъмнено,та накрая го дебнех да задряма,че да си го изпие  ooooh!Ние също пием ХИПП-лека нощ-от време навреме,но и розов ХИПП-не всеки път,но пак е нещо Rolling EyesПробвай,ако искаш,с розовия ХИПП-приятен е на вкус и мирише хубаво PeaceДругия вариант,както е писала Vivi-е с кисело мляко  Peace

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Като не иска да пие детето АМ не му давай

# 6
  • хасково
  • Мнения: 378
Благодаря за бързите отговори,момичета!
Аз съм му давала кисело мляко,но само с бисквити,към 7 месец съм пробвала с кисело мляко,но пак не го искаше,аз го правех на айран,може ли да ми кажете какво трябва да бъде саотношението вода-кисело мляко?

# 7
  • Мнения: 569
  И ние бяхме в сходна ситуация , макар и по- големи от вас. Абсолютно всички трикове пробвах и разбрах , че няма смисъл- минахме на кисело мляко ( за мен варианта с лъжичка е по- добър , понеже  само от вида на шишето и бялата течност в него моментално отказваше без да е опитал) Преди седмица- тоест около 2 месеца след като го отказа и не беше виждал шише с АМ реших да пробвам рано сутрин да му предлагам тъй като пие много вода. Изпи си 240 мл АМ с голямо удоволствие. И сега отново пие сутрин- явно му е било втръснало - не знам колко дълго  ще продължи , но колкото толкова.

 Ако искаш дай му малко почивка , а може и да имате нашия късмет Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Пробвай с една-две бисквитки или малко каша в млякото. Ако и това не иска минете на кисело. Мойте покрай зъбите отказваха АМ, минахме на кисело, сега ги ядат и двете.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 735
Давам АМ с бисквитки Плазмон и е доста вкусно.

# 10
  • Мнения: X
Той пак, че е на 10, че голямата отказа млякото на 7м. И тогава минах изцяло на кисело, толкова го харесваше, че се убиваше да пие. За сега гледам, че малката страшо си обича млякото и се надявам да пие поне до година и половина, ама......ще видим.

# 11
  • Мнения: 3
И ние имаме сьщият проблем Ве4е сме на 8 месеца а сме на АМ от вториа  месец. Пробвахме Фризолак Нутролон Нестожен Хип и наи-накрая Милумил и него го пие с триста зора а от една седмица сьвсем не го исуа. Дадох му детското кисело мляко Ме4о но не го хареса може би защото не му сложих захар  и пак продалжаваме да се мь4им с Милумил. Вие слагате ли захар в киселото мляко.

# 12
  • Мнения: 569
... Вие слагате ли захар в киселото мляко.

Не! На тази възраст не слагах захар даже и в кремчета или други десерти- само плодове. В киселото мляко никога не съм слагала.
Когато пиеше трудно и малко АМ добавях в сутрешната и/или следобедната закуска Hug

Общи условия

Активация на акаунт