Изгубена гаранционна карта

  • 17 243
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте мами,
преди няколко месеца се сдобих с мечтаната съдомиялна, но напоследък започна да прави проблеми. До сега някак успявах да я подкарам - сипвах и соли, почиствах филтри и т.н., но днес вече тотално спря. Не ми дава да и сменям програмите, пък и този път реших да не се правя на майстор и да извикам техник. Да, ама нали съм много прибрана, не можах да намеря гаранционната карта и касовата бележка.
Иначе се обадих в Технополис и взех телефоните на сервиза. Не че някой вдигна телефона там, явно ще остане за понеделник.
Въпроса ми е, имали някякъв начин да се възползвам от гаранцията, въпреки,че съм загубила документа?  newsm78

# 1
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Без гаранционна карта шанса ти е 0.Поне ако нея имаше можеше да се измисли компромисно решение.Най-добре потърси добре,че иначе ще трябва да плащаш.

# 2
  • Мнения: 1 632
Без гаранционна карта шанса ти е 0.Поне ако нея имаше можеше да се измисли компромисно решение.Най-добре потърси добре,че иначе ще трябва да плащаш.
Taka e! Peace

# 3
  • Мнения: 13
Ами, отивам да търся. Да му се не види  Close
Благодаря ви, момичета.

# 4
  • Мнения: 672
Преди няколко месеца ми се случи нещо подобно. Повреди се един от телевизорите във фирмата. Гаранционната карта не можа да се намери. Подозирам че изобщо не е била издадена, тъй като тогава се купи много техника наведнъж и в суматохата е пропуснато. От Техномаркет бяха много любезни. Колежката отиде с фактурата, доказваща покупката и издадоха нова карта.
Опитай се да си намериш поне касовата бележка.

# 5
  • Мнения: 14
Дори и само касовата бележка да намериш пак ще ти е голям плюс-сама по себе си тя ти е гаранция за продукта,който си закупила.

# 6
  • York
  • Мнения: 826
В магазин Зора са ми издавали дубликат на касовата бележка. Предполагам, че и в Технополис могат да го направят, но трябва да знаеш точната дата на покупката.

# 7
  • Мнения: 958
Могат да ти издадът дубликат на гаранционната карта.
Могат да ти изровят и касовата бележка / фактура.
Това че понякога не искат е друг въпрос Wink
Така че отивай в магазина и питай.

# 8
  • Мнения: 2 803
Могат да ти издадът дубликат на гаранционната карта.
Могат да ти изровят и касовата бележка / фактура.
Това че понякога не искат е друг въпрос Wink
Така че отивай в магазина и питай.

Точно така е. Успех!  bouquet

# 9
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
А как ще докажеш,че уреда си го купила от този магазин като нямаш нищо от документите.Дубликати на г.к.не се издават защото няма как да стане това.За касова бележка няма проблем да се изнамери.А за да докажеш че си го купила от там този уред и не му е изтекъл гаранционния срок може да стане примерно ако са ти карали уреда с транспорта на фирмата.Там е записана и датата и лицето което го е купило и уреда.Иначе шанса е никакъв.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Могат да ти издадът дубликат на гаранционната карта.
Могат да ти изровят и касовата бележка / фактура.
Това че понякога не искат е друг въпрос Wink
Така че отивай в магазина и питай.
И аз така мисля. Успех!

# 11
  • Мнения: 958
А как ще докажеш,че уреда си го купила от този магазин като нямаш нищо от документите.Дубликати на г.к.не се издават защото няма как да стане това.За касова бележка няма проблем да се изнамери.А за да докажеш че си го купила от там този уред и не му е изтекъл гаранционния срок може да стане примерно ако са ти карали уреда с транспорта на фирмата.Там е записана и датата и лицето което го е купило и уреда.Иначе шанса е никакъв.

АМи уредите имат серийни номера все пак. По твоята логика, дори да си имам гаранционна карта, как да докажа че уреда е същия , а не от друг магазин ?
Отива издават и дубликат и е готова. Не говоря на изуст, голяма блейка съм и губя всичко. ИЗдавали са ми от почти всички големи магазини. Peace

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ако уредът се сервизира от Роял електроникс сервиз, НЯМА да си помръднат пръста без гаранц. ти карта. гаранция ти давам.

# 13
  • София
  • Мнения: 518
Скоро ми се повреди цифровия апарат, който кyпихме не отдавна от "Метро" и не намирах гаранционната карта, а само фактyрата. А когато отидох ми казаха, че няма да направят нищо без гаранционната карта, фактyрата била без значение #2gunfire

# 14
  • Мнения: 603
Ние имаме подобен случай с фотоапарат. Отказаха ни гаранцията, заради липсата на касова бележка, а не на гаранционна карта. Гаранционната карта не доказвала покупката.

Общи условия

Активация на акаунт