Лекарства,влияещи на противозачатъчните....

  • 759
  • 2
  •   1
Отговори
Макар да знам, че става на въпрос за много по-тежки лекарства от антибиотика,който аз пия,искам да знам дали все пак той може да отслаби действието им..пия Ясмин, а антибиотика е обикновен, казва се Roxistad 150. Close

# 1
  • във фурната
  • Мнения: 596
Здравей!Няма клинично значимо взаимодействие на този антибиотик с оралните контрацептиви,така че,спокойно,но ако толкова те е страх да не се компрометира противозачатъчния ефект -ползвай презервативи като допълнителен метод за няколко дни Peace
Има,обаче лекарства,вкл,антибиотици и антимикотични,които засилват метаболоизирането на контрацептивите и тр.задължително да се използват и други методи на контрацепция,

# 2
колко време пиеш този АБ? много добре си прочела ,че някои АБ намаляван действието на противозачатъчните хапчета.Затова е необходимо през това време да ползуваш друг предпазен метод.за по-сигурно.Докато си пила АБ имала ли си сексуален контакт и как се пази?Ако не си се пазила допълнително имаш голям повод за притеснение макар,че никога не е 100%.Мисли винаги пъърво за себе си и за никой друг ,защото последствиета ще си ги носиш после ти Sad

Общи условия

Активация на акаунт