Хол+кухня,моля за съвет!

  • 6 122
  • 37
  •   1
Отговори
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Направо се обърках много и незнам какво да правя.Пускам собственоръчен чертеж,защото съм много зле с програмите.Много се чудя дали да оставя масата със столовете както е по първоначален проект или да сложа плот с който да отделя къхнята като цяло,но искам и да ми е удобно като сядаме да хапваме.Все си мисля че на плота няма да е най-удобния вариянт,а да сядаме постоянно на меката мебел и така не става.Гледах много удобни плотове с удобни столове ама все пак не знам как да постъпя.Дайте някакви идеи или ако може някой да помогне с проект,че мен ме няма в тая област.Само да спомена,че в кухнята няма да има аспиратор и печка.Тях ще ги слагам на едната тераса.Пералнята и тя няма да е в кухнята,за нея има мокро помещение.Остават само хладилник и съдомиална,която мисля да е вградена.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328120&pid=9903353

# 1
  • Мнения: 734
Аз погледнах чертежа, обаче там има нарисувана печка - до мивката. Ако печката ще е на терасата, тогава какво ще има до мивката? А колко е голямо цялото помещение и съответно частите предвидени за кухненски бокс и дневна?
Ние вкъщи заложихме на варианта без маса за хранене и се храним на холната, която се повдига, но далеч не е като трапезна маса...Обаче нямахме и възможност да си развихрим въображението, понеже не е толкова голяма стаята.
АКо дадеш ориентир за размерите, ще бъде по-реалистично.
А ти лично какво предпочиташ - повече пространство или повече мебели?
  bouquet

# 2
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Качих още 2-3 снимки как искам примерно да изглежда.За размерите само знам от плана който имам е 3.30 на 6.86 м.Не знам колко точно дават по план кухнята до комина.А иначе никак не обичам претрупани къщи с много мебели искам да има пространство за това и незнам как ще изглежда реалността.И да не ми се смеете много на рисунките ама не ми се отдават нещо. Simple Smile ooooh!

# 3
  • Мнения: 236
На мен ми допада повече варианта с трапезарската маса, вместо барплот. При нас имаше същата дилема и аз избрах масата, като не съжалявам, даже се чудя какво щях да правя с барплот, когато поканя повече гости. Знам, че в тези сравнително малки стаи е трудно да побереш всичко, което ти харесва, затова заложи на разумното. Мое мнение!!! Hug Успех по-нататък Peace

# 4
  • Мнения: 122
Ами mdr ,дължината на хола ти е ОК,но е по-тесничък.Аз лично бих се спряла на вариант II.Няма да ти е супер свободно,но пък и с бар плот пак ще е тясно,а да се храните на холната маса няма да ти е никак удобно.Аз обаче мога да те посъветвам следното.Направете си кухнята без бар плот,но питайте за всеки случай дали може да се сложи допълнително(аз мисля,че няма да има проблем).Направете си и хола и вземи една стара маса от вашите и разиграйте ситуации.Тогава най добре ще усетиш кое ти харесва и кое не.Мои приятели си направиха хола като вариант 2,но още им липсва холовата част,но въпреки всичко масата е на същото място.Хареса ми.Но техния хол е и по-широк ...Ако искаш ми прати на лични мейл,а аз ще ти пусна една,две снимки о хола на моите близки.Може и да ти е от полза.

# 5
  • Мнения: 734
mdr, така с размерите адски много прилича на нашия хол, дори вратите са на същото място...Ако бар-плотът не ти трябва като функционалност, може би е по-добър Вариант II - ще имаш повече пространство. Имайки предвид, че фурна и пералня няма да имаш - още по-широчко ще бъде. У нас и пералнята, и фурната са в бокса, а бар-плот ми трябваше също. И така се разделихме с трапезната маса....Не съжалявам, защото иначе нямаше никакво пространство в кухнята да имам. Но ако на теб ти стига - всичко е ок...

# 6
# 7
  • Мнения: 1 046
А дивана избран ли е вече и купен съответно. Ако не сте може да купите някоя по прибрана холова гарнитура от рода на двойка с кресло и една табуретка и така и оптически помещението ще изглежда по -голямо.

Аз откровено бих заложила на маса, а не плот,  ще ви е доста по-удобно според мен, а и както са казали по-нагоре момичетата даже и като ти дойдат гости ще имаш къде да ги разположиш, а не да се ограничаваш само до 4 човека евентуално, колкото би побрал плота.

Помещението не е малко, с подходящи компактни мебели ще може всичко да се побере.

# 8
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Благодаря ви на всички с ваша помощ май ще отпадне варианта с плота.Продължавам да следя за нови предложения.  bouquet

# 9
  • Мнения: 8 999
Не бих сложила бар-плот в толкова малко помещение. По-добре е с маса. Но и кухненският бокс не бих направила под ъгъл. Щом ще имаш печка на терасата, то би могла там да държиш и повечето посуда за готвене. Не е нужно да имаш толкова кухненски шкафове в хола. Аз бих наредила кухнята само на едната стена, така ще се отвори и повече място за трапезарийна маса.

# 10
  • Мнения: 1 629
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328120&pid=9904320

ей тоя вариант ми харесва, ако сложих масичката върху килима също ще стане хубаво. В едни познати е така и е много удобно и изглежда страхотно Peace

Може и без плота, но идеята за масата върху килима ми харесва Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 114
Според мен в твоя проект нещо мащабите на са ок. Както е нарисувано, масата за хранене е наполовина на кухненската печка, което значи 60/30 см. Абсолютно невъзможно е два стола един до друг на 60 см, камо ли за хранене. Направи си мащабен чертеж (дори и на ръка), за да се ориентираш по-точно. Миялната и хладилника също са нарисувани правоъгълни. Дръпни от нета милиметрова хартия и чертай върху нея.

Също може да помислиш да смениш мястото на хладилника с това на котлоните. Така ще са ти по-близо до вратата и съответно за проветрение (ако нарисуваната врата е балконска).

# 12
  • София
  • Мнения: 459
Според мен в твоя проект нещо мащабите на са ок.
Съгласна съм с това изказване.
Защо никой не видя нарисуваното от bob_bs ? Там много добре е показано каква е формата на стаята и си личи, че съвсем не е толкова малка и има доста добро предложение за разпределение.

# 13
  • Мнения: 734
Е, хора, ясно е, че мащабите не са съвсем наред, използвайте малко въображение. Ясно е, че холната маса вероятно ще е по-малка от трапезната...
Noritta, авторката каза, че няма да има фурна и котлони в бокса, но не разбрах защо ги е нарисувала.... newsm78
Предложението на bob_bs ми хареса много. А ъглов бокс ми допада, стои по-нестандартно и разчупено. Не смятам, че ако е само на една стена ще бъде по-функционално например...Но пък това са си мои разбирания. Вкусове всякакви...

# 14
  • Мнения: 187
Мисля, че проектът на bob_bs не е съвсем точен, тъй като не е отразен комина в ъгъла на кухнята. Ако там има комин няма как да има шкаф за ъглова мивка. 

mdr,  за мащабен проект мога да ти препоръчам  Room Аrranger (можеш да я изтеглиш от тук ). Лека е за ползване и има вариант на български. Така ще можеш да направиш различни варианти на разпределение и да прецениш кой е най-подходящ.

Общи условия

Активация на акаунт