Съмнявам се,че детето ми има СД

  • 1 542
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Бебчето ми е на 2 седмици. През това изминало време вкъщи аз не мога да се успокоя и да му се радвам. Такива съмнения имам и имам чувството ,че ще се пръсна. От момента ,в който я видях отривам белези все повече. Имала съм контакт в училище с 2 такива дечица и толкова ми прилича на тях. изчетох всякаква литература и не знам какво да мисля. В родилното не са ми казали нищо, но и понеже бяха празници ,нямаше неонатолог въобще. Миналият ден бяхме на консултация и ми се искаше да спомена на доктора моите страхове, но една буца ми е заседнала на гърлото. Тези неща откривам у моето сладко момиченце:бразда,  от външната страна на двете китки. Тя е непрекъсната на около 2-3 см. от края на китката. Очичките и са много мънички и затворени, издува си устичката, все едно езика и пречи, на едното ушенце има като мъничко топченце. Това е.Не знам какво да правя от тук нататък. Мисля да кажа на педиатъра, за да видя какво мисли той. Къде се правят изследвания в София? За колко време излиза резултата?

# 1
  • Мнения: 2 232
Здравей  Mishel_09 , първо искам да ти кажа да се успокоиш.По така  споменатите от теб белези, почти съм сигурна , че на детенцето ти нищо му няма, но за ваше спокойствие му пуснете едно изследване.Можете да отидете  в Педиатрията в отдел-Генетика, където да преценят има ли нужда да се прави такова и ако-Да ще му направят на място или в МА на последният етаж при проф. Кременски, там също правят Генетични изследвания за тризомия 21.
Само да спомена, че непрекъснатата бразда на децата и хората с Даун не  се намира  на китката, а е на дланта.Също плезенето(при вас такова няма до колкото разбрах) е присъщо също за всички малки бебенца, особенно пък  за току що родени....А и в родилното щом не са ви споменали нищо, нито пък личната лекарка още ме по-съмнява да има, ама както и да е.....отидете на едно от тези две места , за които писах и се уверете сама.

p.s.Малкото ми дете е със СД , на снимката по-долу, в по-близък план.

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 16:33 от Deja Vu

# 2
  • GYM
  • Мнения: 814
Не съм специалист по въпроса, но най- сигурно е да направите генетично изследване на детенце. За София това става в майчин дом, мисля че беше на 12-ти етаж. Изследването е готово за около месец. Това е, което знам по въпроса. Тук във Форума има доста родители на такива дечица, може би те ще ти дадат по- точен отговор

# 3
  • Мнения: 1 044
Според мен е невъзможно да ви изпишат от родилното, без да ви кажат такова нещо. Аз знам, че всички деца след раждането се изследват, като се взема кръв. Щом нищо не са казали, е малко вероятно. Една приятелка също се съмняваше, защото бебето се плезеше и стигна до там да отиде отново в родилното отделение и да провери правени ли са изследвания. Оказа се, че са правени и на бебето, доказано, нищо му нямаше.

# 4
  • Мнения: 343
Здравей, Мишел!

От това, което си написала, си мисля, че най-вероятно детенцето ти не е със СД. Аз съм майка на бебе със СД. Когато излязох от упойка, първото нещо, което ми казаха беше, че се съмняват за СД и трябва да се подпиша, за да му вземат кръв и да му направят генетично изследване. Изследването излезе след 6 дни. Както и Дежо ти е написала, браздата не е на китките, а на дланта. Освен това такава бразда понякога се среща и при хора, които не са със СД. За твое собствено успокоение можеш да отидеш до Педиатричната клиника в София, отделение по генетика. Там завеждащ отделението е д-р Тинчева - невероятен човек и специалист.

Успокой се и се радвай на бебчето си!

# 5
  • Мнения: 196
Незнам до колко съм компетентна,но ще изкажа и своето мнение.На 8м моята дъщеричка се разболя от бронхит и ностъпихме в болницата там я оглеждаха като извънземно защото има птоза на очичките,пояснявам това е паднал клепач,в епикризата с която ни дадоха от болницата бяха описани куп проблеми със загадки ???..........Когато се прибрахме в къщи започнахме да ровим в интернет и се оказа че това са белезите за синдрома на Даун.Бях изплашена,ужасена гледах детето си и търсех сравнения .Имам 2 по-големи деца на 22 и 20 аз съм на 40год -възраст критична за този синдром.Добре,че децата ми гледаха трезво на нещата ,дори ми се смяха искаха да съдят лекарите за стреса който са ми причинили.Отидохме в София защото детето ми имаше проблем със сърцето/ТЕ ТОВА ТРЯБВАШЕ ДА ВИДЯТ А НЕ РАЗНИ ЛИНИЙ ПО ДЛАНТА/тамдрВелковски един добър диагностик веднага отхвърли Даун дори се смя -как може.Защо ти пиша всичко това-колкото повече гогледаш ти виждаш в него това което искаш да видиш а не това което е.Голямата ми дъщеря казва работи но принципа на изключването търси какво няма,разликите а не приликите.Повечето от дечицата сд са с ъс сърдечен проблем щяха да ти го открият още в болницата ако попаднеш на добри специалисти.Искам да завърша моето дете е с тази линия,няма Даун ,но се съмняват за друг синдром,аз не ходя никаде не ме интересува нищо,само че е жива, че я има и не спирам да благодаря на бог нима синдромните деца ще ги обичаме по-малко?Ако бог е решил да имаш специално дете приеми го като дар ти си избраната защото си силна жена.Дано съм помогнала с нещо и дано съм разбрана правилно!             

# 6
  • Мнения: 521
Мишел,за твое успокоение,посетете генетик,както са те посъветвали.Сподели притесненията си с личната лекарка.

Сега отделно от темата:дъщеря ми е с Даун,поставиха диагнозата,когато беше на 3 години.До тогава прекара две пневмонии в болница-никой нищо не забеляза...После се оправдаха,че външните белези са слабо изразени и физ.състояние е нормално(без сърдечни проблеми).И, че била голямо и дебело бебе,което е нетипично за Даун.

Мишел,това го пиша НЕ за да те плаша и шашкам допълнително.
Смятам,че напразно се притесняваш.
Консултирайте се със специалист,за да се махне тази тревога от мислите ти.
Радвай се на бебо!

Общи условия

Активация на акаунт