зверско давене при хранене

  • 871
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
здравейте моми4ета,моля за съвет.Бебето ми е на 5 месеца ,захраних го на 4 със зелен4уково пюре. Отна4ало тръгна добре,от 5-тия въведох и плодово и ка6а  но запо4на да яде когато си иска.Все е гладен и пла4е и когато му дм да яде запо4ва много да се дави и след това отказва хрната.Няма зна4ение дали ще е АМ,пюре или ка6а.моля помогнете ми за6тото не издаржам.кайете ми как да му давам храната съ6то и меню за 5месе4но.Предварително ви благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 433
Щом отказва храна,може да не му харесва това което му даваш..
Или зъбки да растат..

# 2
  • Мнения: 27 524
Давенето е признак, че детето просто не е гладно  Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не може нищо да не му харесва според мен. Или е от зъби или има някакъв проблем с гърлото. Заведи го според мен на УНГ за всеки случай да го погледне. Мойте като им растяха първите зъби 2 мес ми стопиха нервите  - беше борба за всяка лъжица. Но не са се давили.

# 4
  • Мнения: 770
Ох, не искам да те стряскам, но как се дави като повръща ли?На една приателка бебчето почна така да се дави, докато повръщаше и отказваше храна и се оказа нещо на ларингита мисля че беше!Най-добре я закарай да я види лекар!Не се притеснявай няма да е нещо сериозно, но лекар трябва да види и каже!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-добре се консултирай със специалист

# 6
  • Мнения: 9 973
при нас се оказа къса юздичка.Срязаха я и след 10дни се оправи.И той се давеше и ревеше

# 7
  • Мнения: 64
Деси,какво ще рече "къса юздичка" не съм го чувала до сега

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Под езика има едно като ципа. При някои деца е по-къса и трябва да се резне, защото и да не пречи на храненето ще пречи на говора после (ще говорят с френско р, въпреки че на мъжа ми е рязана и пак говори на р). Нащте ги рязаха на 4 мес в педиатрията. Става за секунди не боли и почти не кърви, даже не реваха.

# 9
  • Мнения: 1 062
Деси,какво ще рече "къса юздичка" не съм го чувала до сега
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135165.msg2566457

# 10
  • Мнения: 64
Под езика има едно като ципа. При някои деца е по-къса и трябва да се резне, защото и да не пречи на храненето ще пречи на говора после (ще говорят с френско р, въпреки че на мъжа ми е рязана и пак говори на р). Нащте ги рязаха на 4 мес в педиатрията. Става за секунди не боли и почти не кърви, даже не реваха.

благодаря за информацията Hug

# 11
  • Мнения: 302
Да споделя и аз.Моят син пък повръща само една грашка да лапне макар и съвсем незъбележима.Какво да го правя незнам и много гъсто не може да яде.На какво може да се дължи пък това.Моля помогнете видяла съм се в чудо 15мин пасирам но все се намира някоя грашка и той веднага вади езика и повръща.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не знам какво е грашка  Laughing но гъсто повечето бебета не обичат. Залепва им на гърлото и повръщат. Прави пюретата по-редки просто. Ще свикне постепенно.

Общи условия

Активация на акаунт