Превантивно мярка срещу синки и цицини

  • 9 103
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Скъпи родители,
Възраста между 1 и 3 години неизбежно бива съпроводена с многобройни удари и падания на децата ни в опита им да опознаят нашият свят!
Как да ги предпазим - въпрос с който всеки родител се сблъсква и след което предприема превантивни мерки като изгражда правила за себе си и хората в обкръжението на детето!
Когато вече е късно и детето е паднало или се е ударило, някои са в ужас от очакваната цицина и издеайническото посиняване на удареното място!
Има лек!
Наскоро по съвет на приятели се убедих в ефекта на средство за предотвратяване на образуването на синки и цицини и реших да споделя!
Моля, не бързайте да прилагате мехлеми с неясно съдържание върху децата си за щяло и нещяло!
Ако детето Ви падне или се удари, не го пожелавам на никой, веднага можете да намажете удареното място с олио, обикновенно олио размажете с памуче върху ударената област (разбира се не говоря за удари с повърхностни рани) гарантирам Ви, че нито цицина ще се появи нито синьо ще се образува!
Поздрави,
 Mr. Green

# 1
  • Мнения: 1 655
О това е старо и изпитано средство Simple Smile Синът ми се е научил, като се удари и ходи да си търси олиото да се маже, кога ли ще го изпусна от поглед и ще се омаже целия:)

# 2
  • Мнения: 3 164
Аз от цицините и от синките им хич не се плаша EmbarassedПо скоро ме притеснява да не се ударят лошо Cry А скоро малкия като падна и веднага взе да му се издува цицина на челото и една бабка (бяхме на вън) ми казва тичай до вас за масло да го намажеш Rolling Eyes Е, как ли пък не ще си оставя ревящото дете при нея и ще търча до нас за масло, за да не му се вдигнела цицина-много важно.С къппичка напоена със студена вода го наложих и му се облекчи оттока.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
А на моят вода му дай. От къде и той е запомнил, че като се удари му слагм лед и аз не знам. В един такъв момент ( естествено след много лек удар защото и рев нямаше даже  Wink) моя син тича до хладилникаи дърпа да отвяря фризера.
- Какво търсиш бе маме?
- ед-ед  (лед) Laughing
Какво да ви разправям повече  Laughing

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Това с олиото и аз го изпробвах,само че сложих зехтин и се получи newsm10

# 5
  • Мнения: 36
действа безотказно,опитайте. Peace

# 6
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз сьщо намазах главата на Алекс 2 пьти с олио, наистина цицини нямаше, само малко синьо остана  Sad. Само, че все се питам, детето по малко ли го боли от олиото, или просто от естетична гледна точка, да не изглежда много зле.

# 7
  • Мнения: 928
Нямам никаква идея как точно действа олиото(или зехтина),но истината е ,че наистина е много ефикасно средство против синини и отоци.Лично моята мома ,докато се научи да ходи стабилно,падаше доста често и почти винаги си удряше някъде главичката.След като масажирах удареното място със зехтин(олио),нито се подуваше,нито посиняваше.За мен това е едно наистина ''чудодейно'' мазило. Wink

Общи условия

Активация на акаунт