мобилен климатик AC 12 EHP

  • 18 046
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,
Някой може ли да ми даде информация за този модел мобилен климатик? Какви са впечатленията ви от него и подходящ ли е за отопление на стая, в която спи малко дете? Лесно ли се борави с него и изобщо всичко, което можете да ми кажете?
Благодаря предварително!

# 1
 Мобилните климатици като цяло са лош избор.Освен,че не вършат работа,обикновено са с една тръба ф20,която трябва да се изкара навън.Сложете си хубав климатик-инверторен модел от сериозна марка.
В момента няма по-ефективно и икономично отопление.
 От мобилните-особено неизвестни марки-бягайте далеч!

# 2
  • София
  • Мнения: 418
Само да уточня, че АС 12 ЕНР е моделът на климатика, а марката е DESA и това не е чак толкова неизвестна марка
Ето какво имам предвид:
http://klimat-desa.pl/eng/produkty_klimatyzacja_AC12EHP.php

# 3
 Здравейте.Фирмата може и да не е съвсем несериозна,но е непозната на нашия пазар,а пък техническите характеристики,които виждам за този модел,а и за другите им климатици са посредствени.
 Коефициента на топлоотдаване на модела който показвате,е много нисък.Нормален климатик 12-ка е с почти двойна ефективност.Инверторите са с още по-добро топлоотдаване.
 Накратко да поясня-топлоотдаването е съотношението между консумираната и отдадената енергия.Този консумира около 1300вата и отдава 3500.
 Добър климатик ще консумира 1500,а ще отдава до 6000вата.Т.е.когато си купите сериозен климатик,влагате повече пари първоначално,но сметките са малки,и се чувствате добре Wink.
 Доколкото разбрах,искате да отоплявате детска стая.Там експерименти не се правят.
 Предлагам Ви да инвестирате в добър климатик без компромиси.
http://forum.setcom.bg/index.php?PHPSESSID=e11c1f4f6ac738d69ff40 … 09&board=60.0
 Разгледайте този форум,и вижте кои марки се обсъждат основно.
 Аз бих препоръчал Дайкин,Мицубиши Хеви,Фуджи,Фуджицу,Шарп,Саньо,Хитачи.Първите две са най-доброто.
 
Поздрави.
 
 

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Първите две са най-доброто.

 Joy Joy
Големи смешки  Laughing Нещо ми "миришеш" на Jackas. Ако ли се бъркам, то моля да ме извиниш за кръвната обида.  Praynig
Мобилните климатици трябва да ги забранят със закон. Никаква работа не вършат, а гълтат ток кат' за Световното.
Наистина си сложи хубав инверторен климатик. Има доста добри марки и модели, като само модела на Ururu Sarara от марката DAIKIN се отличава с нещо много над останалите. За малка стя инвестицията ще ти е около 3000лв..
Има наистина добри японски хиперинвертори. Високоефективни, с малка консумация на ел. ток.
Само не се подлъгвай да си вземеш яп. хиперинвертор, 2ра употреба, който дори не е предназначен за европейския пазар и работи на нисък волтаж.

# 5
Първите две са най-доброто.

 Joy Joy
Големи смешки  Laughing Нещо ми "миришеш" на Jackas. Ако ли се бъркам, то моля да ме извиниш за кръвната обида. 

 Не разбирам кои са големите смешки в това за което ме цитирате?Първите две марки които съм цитирал са най-добрите марки климатици в момента,а и Вие предлагате модел на едната от тях.
 Незнам кой мирише на Jackass,но явно някой не е в час...
 

# 6
  • Мнения: 5 173
Затова ли Мицубишитата имаха проблеми с отводняването или там както се казва Twisted Evil?
И аз чета сетком Whistling

# 7
 Проблема на Мицубишитата с отводняването не е бил в климатика,а в тавичката отдолу.Може да се случи с всеки климатик,но при мицубиши е имало няколко случая.Мисля,че тавичката се монтира допълнително и не е производство но Мицубиши.Въпроса отдавна е решен от фирмата,която ги монтира.Просто се поставя нагревателче,което осигурява безпроблемната работа.Имам 5 броя Мицубиши Хеви,и нито един не е имал проблем с отводняването в студовете тези дни.
 А си позволявам да давам мнение,защото съм прочел,проучил това-онова по въпроса.Ако marta7  е достатъчно информирана,ще може да вземе вярното решение за себе си.
 
 

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Затова ли Мицубишитата имаха проблеми с отводняването

понякога са им далеч по-тежки проблемите, за жалост. Но няма да изпадам в подробности.
Викаш, че има по-добро от японското?
Чудна работа... Thinking

# 9
  • Мнения: 5 173
Затова ли Мицубишитата имаха проблеми с отводняването

понякога са им далеч по-тежки проблемите, за жалост. Но няма да изпадам в подробности.
Викаш, че има по-добро от японското?
Чудна работа... Thinking

Къде съм го казала Shocked Shocked Shocked newsm78

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шушулче - не към теб, а към госта беше риторичния въпрос.
Извинявай за недоразумението   bouquet

# 11
  • Мнения: 5 173
Шани, Hug
Баща ми се беше навил на такова чудо, че били мн хубави, а сега, нека му, прочете темата и се отказа hahaha

# 12
Шушулче - не към теб, а към госта беше риторичния въпрос.
Извинявай за недоразумението   bouquet

 Мда-а-а,съвсем риторичен въпрос.Къде ли съм казал нещо такова...... Laughing

  Дотук съм препоръчал само японски марки,със сериозни вносители и сервиз.
 Уруру Сарара е страхотен климатик,но Мицубиши имат по икономични модели.Не съм професионалист,и преценявах от гледна точка на консуматор,кое е по-удачно и по-икономично.Същевременно и качествено.
 Ако държах само на комфорта-УруруСарара е климатика.
 Така ли е,Шани?
 
 




















 

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дотук съм препоръчал само японски марки,със сериозни вносители и сервиз.

Японски марки климатициц - да. Но като производство - далеч извън Japan са. И MHI и DAIKIN-a.
Така ли е, JBL?  Laughing
А аз говоря за изцяло японски машини. Toshiba, Toyotomi и т.н. Хиперинвертори.

MHI в Hi COP-oвата си серия ги доближават по показатели... Ама нали се разбрахме, че няма да изпадам в подробности на каква калпавост се натъкнах при тях Wink

Общи условия

Активация на акаунт