Моля Ви, помогнете ми с информация - за диабет

  • 902
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 859
Здравейте!
Преди малко пуснах темата, но явно нещо се обърка и не стана.......
Вчера синът ми, който е на 1.8 години, се уплаши много от куче - започна да плаче и да се гушка силно в мен, след няколко часа само при лай на куче повтори същото. Имам братовчедка, която има син с диабет тип 1 и съм предубедена към такъв вид стрес. Днес, 24 часа след случилото се, направих кръвни изследвания на малкия - стойността на кръвната му захар е 5.6 на гладно. Нормална ли е тази стойност и доколко случилото се може да е причина за "отключване" на диабет?Лекарката ме увери, че всичко е наред, но братовчедка ми ми каза, че организмът имал запаси /не знам за какви запаси става въпрос/ за около 5 месеца и след това можело да се проявят симптомите. Възможно ли е стойността на кръвната захар да е в норма и въпреки това да се е появило нещо? Можете ли да ми дадете и координати на специалисти за последващи изследвания след около 1-2 седмици.
Извинявайте за объркания постинг, но съм много притеснена и ме "изяжда" чувството на вина, че не гушнах сина си още щом видях огромното куче.
Благодаря на всички ви

# 1
  • Мнения: 276
здравей. аз съм с диабет, макар и не от дете, но вече 10 години
стойност 5.6 е нормална и няма защо да се притесняваш
вярно е, че диабетът може да се отключи от еднократен стрес, но не можеш при всяко по - голямо стряскане да се притесняваш толкова. чувала съм при катастрофа. при мен лично не беше от еднократен стрес. повечето хора не разбират от какво е
не мога да ти препоръчам конкретен специалист, защото не живея в бг и там имам само лекарка, която ми се води. казват, че е добра, но тя често отсъства и аз поддържам връзка със сестрата
вероятно личната лекарка може да ти пусне изследвания, но можеш да идеш и в диабетния център, намира се в сградата на 17та поликлиника, на канала и мадрид
иначе симптомите на диабета са честа жажда, отпадналост, нервност, често уриниране. аз не ги знаех преди да разбера, че съм болна
казвам ти всичко това, за да получиш успокоение, правейки, това, което си мислиш, че ще те успокои. иначе мисля, че мъничето е здраво и само се е стреснало (не разбрах защо, кучето бутна ли го, но няма значение....понеже моя малчо и нашата овчарка са първи приятели) и се надявам скоро да забрави
успех

# 2
  • Мнения: 1 484
Не означава  че  нейното  като  е  развило  диабет  и  твоето  ще  развие.Заведи  детето  да  му  леят  куршум.Помага  доста  при  уплаха  от  личен  опит  ти  го  казвам.

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
5,6 е нормална стойност, доколкото знам. Води детето да му леят куршум, както ти е писала kiki06, изчакайте една седмица да се поуталожат нещата и пак му направете изследване. Все пак всички деца се плашат много от различни неща, не бива веднага да мислиш, че стресът на твоето детенце е отключил непременно диабет.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 859
Благодаря на всички ви за моралната подкрепа. Вече се поуспокоих, но след известно време ще повторя изследванията. Сега сме болни, малкият е на антибиотик и ще изчакам да се излекува напълно за да не повлияят лекарствата на изследванията.А знаете ли къде в София мога да отида за да му излеят куршум? Не знам дали от уплахата или от нещо друго, но вечер си ляга много късно /към 00.30 часа/. Той и преди не беше от спящите и рано лягащите, но сега вече е неописуемо тежко.
Благодаря ви отново, момичета.

# 5
  • Мнения: 1 484
И  моя  заспива  късно  .Плачи ли  нощем  докато  спи.Скоро  някои  беше  писал  ,че  е  ходил  да  леят  обаче  не  мога  да  се  сетя  къде  беше.Ще  се  поразровя  когато  имам  време.Скорошно  оздравяване на  малчо.

# 6
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
нормални са тези стойности, не се притеснявай.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 859
kiki06, нощем се събужда и плаче - често се стряска и иска да спи при нас на спалнята, вече вратът ме боли:/. Днес, разхождайки се, срещнахме куче - е, не е като преди, започна да мрънка, искаше да го гушна и се обръщаше постоянно, за да види дали "бау-бау" идва...Надявам се скоро да се отърси от страха. Ще съм ти много благодарна ако намериш информация къде да отидем за леене...

# 8
  • Мнения: 1 484
Не  пишеш  от  къде  си.Не  се  притеснявай  и  моя  идва  нощем  при  нас  и  задължително  спи  на  ръката  ми.,изтръпвам  от  сякаде  но  него  ли  взема  прави  чудеса.Ако  искаш  пиши  ми  на  лични  с  каквото  мога  ще  помогна.

Общи условия

Активация на акаунт