Добрич - Албена

  • 2 583
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте майчета,

След седмица най-вероятно ще пътуваме с тати и синчето за Добрич, където ще погостуваме на моите баба и дядо. Те милите не са виждали още Алекс  Sad (само на снимки) - ту финанси нямахме, ту отпуска не даваха или пък път на там нямахме. Но тази година най-сетне ще си ги напрегръщам - много си ги обичкам  Hug Нещо много се отнесох  ooooh!
Имаме идея през деня да отскачаме до Албена. Но не знам как е по-разумно - с колата ли всеки ден да ходим, с маршрутка или рейс... За съжаление финансите не са ни много, а ме притесняват цените на Албена, за паркинг и т.н.... То както се казва, като ти е скъпо - не ходи... но заради малкия  Peace Аз имам слънчева алергия и ще си се крия под чадъра  Cry
Ако имате някакво инфо за цени на транспорт от Добрич, както и тези в Алебена, ще съм ви много благодарна  Praynig

# 1
  • Мнения: 3 479
В Албена вече няма вход за колите и може да се влиза свободно. Има и много място за паркиране, само внимавайте да не спрете на забранено, защото си имат и паяк Laughing.
За съжаление не знам какъв е транспорта от Добрич за Албена, защото ние пътуваме само с кола. Преди имаше държавни автобуси и частни маршрутки, но каква е цената и в какви времеви интервали пътуват нямам представа. Най-добре ще прецените на място. Освен това транспортът спира на автогарата, която не е много близо до плажа и ще трябва да вървите пеша с детенцето, докато ако сте с кола ще можете да спрете по-наблизо и да ви е по-удобно.
Иначе в самият курорт е доста скъпо - чадър и шезлонг по 5 лв, кафето е 2 лв, малка бира 2 лв, безалкохолно 0.5 л - 2-3 лв. Но за плаж си е супер - плажът е широк и чист, има къде да си сложиш и собствено чадърче и не е много тъпкано с народ. Само в събота и неделя има по-голяма навалица, но само в централната част на плажа. Ако отидеш по-накрая между хотелите Нона и Елица или към Албена плая (преди се казваше Мура) там винаги има по-малко народ, пък и колата можеш да си паркираш на сянка.

# 2
  • Мнения: 1 959
Да не те излъжа ама мисля че е към 3.50 на човек с маршрутка.Иначе места за паркиране колкото искаш както галче ти е писала Приятно изкарване на почивката. Grinning

# 3
  • Мнения: 79
Майчета, благодаря ви за инфото  smile3525
Слънчево и усмихнато лято ви пожелавам!

# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
еееееееееех...
И аз съм от Дбрич и не съм си ходила от  години поради същите причини- финансови.... Но Албена ми е като втори дом,та да ти кажа,ако не държите да се храните в супер лукс,в хотел Дбруджа има един ресторант за служители на комплекса, но там се влиза свободно и цените са повече от поносими, направо си е евтино. Не вярвам да са го махнали. Друго има едно ресторантче Медеа зад културния център също със доста поносими цени. Освен това зад Аминистрацията има магазин за хранителни стоки за служители, където цените са като в Добрич. Добре зареден.  Варианта с пътуване до Албена е най- добрия. През деня на плаж и за половин час път се прибирате в къщи, а там ви чакат удобствата като баня и бабината гозба:))Желая ви приятна почивка.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Нямам долу- горе какво да добавя. Препоръчвам ти и аз пътуването с кола, защото е по- удобно и ще можете да отидете до самия плаж.
За цени не знам нищо.Тази година още не сме прескачали дотам. По принцип курорта си е доста скъп, но можете да си носите от вкъщи за хапване и пиене.
Много ще ви хареса, сигурна съм!
Приятна почивка!

Общи условия

Активация на акаунт