проблеми захранване 7ми месец

  • 997
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
привет момичета
в момента ни остава седмица до навършване на 7 месеца;от 5 дена се опитвам да захраня бебчо с пюре - пробвах с моркови не се получи;опитах с моркови и картофи - пак не му хареса;реших че не му харесва как готвя и му купих готово - и него не го възприе;днес опитахме готово пюре моркови и тиква;пак не стана;
опитахме и каша - и кашата не харесва;
на 6 месеца бяхме 6,450 кг, момче
някой може ли да даде съвет какво да правя?с нашият доктор не ми се занимава че ми е бесен - още от 5ият месец ме кара да го захранвам а в 4ият искаше да дохранвам с АМ че сме били леко кльощави;много си обичам педиатъра но нямам време да слушам тирадите му - и без това съм много изнервена,само ще се изпокараме

# 1
  • София
  • Мнения: 508
И моето момиченце стартира също толкова зле със захранването  Laughing като трета храна включих круша, оказа се че плодовете много и харесват, продължих с тях,  слагах по малко каша, като постепенно увеличавах количеството. Когато свикна с лъжичката започнах да въвеждам и зеленчуци като в началото пак ги мешах с плодове. Сега още се мръщи, с явно неудовлетворение но си ги изяжда и зеленчуците  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 401
И аз си мислех да пробваш с плод, също така може да пробваш да добавяш кърма към кашата или пюрето за да е познат вкуса или пък пробвай по-рядки и по-гъсти консистенции, защото бебчо може да има предпочитания към гъстотата, дано все нещо да му хареса! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 94
Ние се захранихме с плодови пюрета. Като почнах да давам картоф и морков беше невероятно.  Sick То не беше гадене, не бяха физиономии. Изчаках 2 седмици и пак предложих картоф, ама с повечко кърма смесен и го хареса. Морков давам във плодовите пюрета. За сега други зеленчуци не съм давала. Иначе с оризовата каша пак беше същия проблем отначало. Не се притеснявай, просто му трябва малко време на детето да свикне. Не настоявай. Оставяй го да забрави нещото дето не му е харесало и след седмица две му го предложи пак

# 4
  • Мнения: 272
опитай с педагогическо захранване,

# 5
  • Мнения: 412
май започна да посвиква вече;моркова и картофа ги мрази  Mr. Green
но яде тиква и картофи Crazy

иначе - ще попрпчета за педагогическото захранване по-подробно и дали би ни свършило работа

и един много важен въпрос - до сега не съм давала вода на бебчо - само на кърма сме;от кога да започна да му давам?трябва ли да е преварена?с лъжичка или с бутилка?

# 6
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Щом захранваш - предлагай и вода. Ако не хареса биберона , давай с лъжичка. Отначало може и да не иска, но ти предлагай периодично. Моят син все още пие малко вода, но наваксва с мляко.

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 20:32 от Lady Incandescent

# 7
  • Мнения: 272
az ne znam dali e neobhodima woda. Hedra da kaje.Simple Smile

# 8
  • Мнения: 422
според мен е неообходима вода след като се запо4не захранването,заради солите в храните,които натоварват бъбре4етата,а пък и да не се запе4е..и малката като запо4нах да я захранвам не искаше вода,а пък сега вода пие ама не иска да яде нищо каквото и да и предложа всякакъв отказ ако има някой идея да ми каже какво да правя.Извинявай 4е се намесих тук.....

# 9
  • Варна
  • Мнения: 152
И моята бебка не харесва почти нищо от това, което й давам. Установих, че яде повече пюре когато е смесено с кърма. Аз знам, че вода трябва да се дава щом вече се захранва.

# 10
  • Мнения: 693
Щом е започнало захранването, независимо дали пие, вода трябва да се предлага  Peace

# 11
  • Мнения: 961
Вода моята девойка пропи чак след навършване на 1г. Преди това предлагах, но тя не желаеше да я пие, ако случайно се объркаше да й влезе в устичката, бързо я изплюваше!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт