Задно мляко при едновременно кърмене и изпомпване

  • 594
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте,

Има ли някой идея какво става със задното мляко, ако изпомпвам до последна капка след кърмене?

Кърмя близнаци, вече 1 месец. Хранят се 7 пъти в денонощието, средно 20-30 минути са на гърда, като на всяко хранене сменям гърдите. Наддават много добре (> 150 грама на седмица) Изпиват между 50-100 грама на път (според момента на денонощието). След като приклЮчат, помпя мляко още 5-10 минути. Излиза различно. Сутрин до 100 грама, вечер 20-30. Държа го в хладилника и го замразявам.

Виждам, че е много мазно. На капака на шишенцето се образува нещо като масло...

Питам се, дали не изпомпвам точно най-хранителната част, която би трябвало да излезе при следващо кърмене?

Започнах да помпя мляко в болницата, за да стимулирам притока на мляко. Също така не изсукваха достатъчно в началото. Сега обаче нещата се стабилизираха. Чудя се дали изобщо има смисъл това помпене???


# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се притеснявай - ако това мляко остане в гърдите, до следващото хранене то се разрежда от новообразуваното, а не слиза първо Laughing Така че децата не губят нищо. Тези притеснения около предно и задно мляко са абсолютно излишна масова истерия - според изследванията единственото, което има положително отношение към наддаването на детето, е общото консумирано количество мляко, а не това колко капки задно мляко е поело. Добре сучещите бебета поемат на гърдата всичко, което им е нужно и сами балансират `предното` и `задното` мляко.
Ако всичко около наддаването на бебетата е стабилизирано и вече се хранят успешно само на гърда, може да намалиш и да спреш изцеждането (освен ако искаш да си имаш някакъв запас във фризера за собствено успокоение). Някои майки все пак се чувстват по-комфортно да изцеждат само веднъж дневно, напр. сутрин, когато и без това млякото е най-много, докато достигнат момента, когато са вече сигурни и спокойни за кърменето и бебето (което обикновено става някъде след втория месец Grinning) - ти ще си прецениш как ще се чувстваш най-добре, иначе чисто технически при добре наддаващи бебета и липса на затруднения с кърменето от изцеждане няма смисъл.

# 2
  • Мнения: 38
 Laughing виж какво става от много четене Laughing По-добре е май да си ги кърмя и да не обръщам внимание на всичко..
Стана ми интересно обаче, а и това цедене си е досадно. Права си и аз съм си казала, че ще удържа фронта до 2рия месец, да съм сигурна, че децата поемат максимално, пък и да спестя за когато почна работа. За всеки случай....

Общи условия

Активация на акаунт