Хранене на 10 месечно детенце!

  • 5 838
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Мами споделете менюто на вашите 10 месечни и по- големи  бебоци ! Бих искала да му разнообразявам пове4е яденето и се 4удя с какво, ина4е в момента сме на :
АМ
попарка
зел+жълтък/местно
каша/грис/плод с извара
АМ

# 1
  • Мнения: X
Можеш на обед да предлагаш манджа някаква. Малката е на девет и половина и храненето и е същото, но от няколко дни и взимам храна от детска кухня и давам за обяд, ако се случи да закуси по-рано или да не закуси, давам и малко супа за вечеря, което остане за кака и.
Всъщност то няма кой знае какво да се променя по този режим, постепенно пюретата ще се заместят с подходящи манджи, вечерното мляко може да се замени със супа или да остане, като "по желание" преди сън. Това са неща, които зависят от детето, обаче.

# 2
  • Мнения: 103
Да, ние от другият  месец ще вземаме кухня,но искам по- разнообразна закуска.....

# 3
  • Мнения: 4 335
И синьт ми е на 10 месеца,менюто ни е почити сьщото
АМ-210мл.
попара,кус-кус,мляко с бисквити(редувам ги)
Пюре(вече от ДК)
кисел,грис,каша,плод с бисквита
АМ-210мл.
Мисля вече за вечеря да започна да давам супичка,а АМ преди лягане.

# 4
  • Мнения: 781
Нашият режим е следния:
06.00 - АМ
09.00 - попара, елда с плодове на Хип - инстантна каша, просо с плодове, АМ с бисквитки и банан, кус-кус, макарони, грис с масло и сирене, грис с плодове, инстантна каша на Милупа "7 зърна", овесени ядки с плод и бисквитка или с масло и сирене, извара с плодове, йогурт с плодове.
12.30 - месното ястие от кухнята
16.00 - десрта от кухнята
19.30 - супата от кухнята
21.30 - Ам

# 5
  • Мнения: 2 960
На 10м. синът ми хапваше така

8.00-АМ+кус-кус,порарка/ама много не и е фен/,инстантните каши на Хип и Нестле/Алете///.....След 1г.2м-3м.започнах и филийки,юфка....
10.00-понякога плод или сок,чай...ако иска
12.30-зеленчуково или мЕстно пюрЕ.......След годинката-второто от ДК
16.30-каша/кисел .......След годинката -десерта от ДК
20.00-АМ-240мл+ понякога Плазмон ,понякога Каша за Лека нощ...
.След годинката -вечерята е супата от ДК

# 6
  • Мнения: 1 372
дъщеря ми е на десет месеца:
За закуска редувам: попара, кус - кус, трахана, тънка филийка с масло и малко сирене
За обяд редувам: картофено пюре, пиле фрикасе, пиле със зеленчуци, заешко с картофки, пиле с ориз, заешко с ориз, заешко със зеленчуци, спанак с ориз, броколи с ориз, както и телешко със зеленчуци и за десерт половин бурканче плодово пюре.
Следобедната закуска ми е най - трудна: редувам кисел с плод, бисквитена торта, йогурт с плодове, кисело мляко с плодово пюре /което е същото като йогурт с плодове/, кисело мляко с бисквити, кисело мляко с мюсли.
Около 19.30ч. и давам нещо малко от нашата вечеря което разбира се да е подходящо за нея / например малко краставица, домат, сирене или хлябче/.
В 20.45 ч. АМ 150 мл с 1 бисквита
Между храненията давам сок.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
При нас е така:
9.30 - АМ
13.00 - месно или рибно пюре или зеленчуково с жълтък (през ден)
16.30 - каша, мляко с грис, крем нишесте, кисел, бисквитена торта, попара, йогурт с плодове
20.30 - кисело мляко с бисквити или супа със сухар
23-24.00 - АМ

# 8
  • Мнения: 2 334
Да, ние от другият  месец ще вземаме кухня,но искам по- разнообразна закуска.....

Може да даваш кус кус или мляко с бисквити  Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Можеш да даваш кус-кус,попара,каша,кисел

# 10
  • България
  • Мнения: 457
Момичета направо ви завиждам благородно като гледам как ядат децата ви.Нашия режим е:
9:00-АМ
11:30 плодово пюре,плод
14:00-пюре-месно,зеленчуково или супа,което рядко изяжда
17:30-каша,кисел,от които също остава
22:00-АМ
Просто  ooooh!

# 11
  • Мнения: 4 433
За закуска на 10 месечно:попара,кус кус,принцеса с яйце и сирене.

# 12
  • Мнения: 1 738
6.00 АМ
10.00 плод
14.00 второто от кухнята
18.00 плод с каша
21.00 АМ

И аз съм в чуденка относно супата. За сега не и намирам място в менюто. Закуската в 10 също ми е проблемна. Не иска нищо със сирене. Пробвах кус-кус, попара, овесени ядки със масло и сирене. Не ги яде и това е.

# 13
  • Мнения: 5 940
Можеш да разнообразиш закуската, ако имаш желание. Попара, овесени ядки , просо, елда, кус-кус, макарони, юфка, царевичен или пшеничен грис  /със сирене и масло или с плодове и мляко/. Иначе основните хранения са съвсем съобразени с възрастта. Плодове между храненията не виждам само.
Разнообразието в храненето според мен е важно не само от хранителна гледна точка, но и за привикването на детето към различни вкусове, има ефект в дългосрочен план.

# 14
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами сутрин АМ
-на обяд пюре
-следобед или кремче или банан
-вечеря АМ
Понякога и посред яде,в зависимост кога е било последното хранене.

Общи условия

Активация на акаунт