Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Още една мръснишка простотия, подарена ни от правителството ни, дето не се наядоха и не се напиха. Грабиха, грабиха, не се награбиха. Ето сега и ОТ ДЕЦАТА НИ!!! крадат.

От 1 ноември съм на работа. В началото на декември ползвах болничен, Момчил имаше 5-6 дена висока Т, заради зъбите. Наложи се да изляза в болничен.
Вчера си изтеглих смешната, тъпа и абсурдна за длъжността ми заплата, която този път беше със 70лв. по-малко. Естествено, заради болничния, който ще ми го преведат, евентуално след месец и половина. Но ... той няма да е някакви си проценти от заплатата ми - 80% май, а ще е към 50%, понеже преди шест месеца не съм била на работа, а съм си развява краката в майчинство. Та! Тези 50% ще бъдат не върху мизерната ми заплата, а върху 220 лв. - защото преди шест месеца това ми е бил прихода. Изобщо, може и да ми преведат некви си жълти стотинки, пък може и да преценят, че тези 220*5% = 11 лева за месец, делено на 31 дена *5 дена болничен = 1*77 !!!!!!!!! не си заслужават труда и бумагите им, че да ми ги дадат.

Представяте ли си - болно дете - гледаш го пет дена и накрая държавата ти плаща 1*77 за тези пет дни, дето ти е боледувало детето. Затова, че си гогледал, затова че се бъхтиш да й дадеш повече от половината си приходи на тая мръсна ш*бана държава.

на здравето на децата ни посягат, м********** им мръсна на тия гадове.

Ще си взема отпуск и ще ходя някой ден пред правителството ли къде ли - не знам, ще се допитам до някоя ТВ и сеир ще им направя. Мръсни гадове такива !!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 4 292
Пий една студена вода и се успокой.  Simple Smile
То ние не бива да имаме претенции към държавата, трябва да сме и много благодарни, че толкова много е направила за нас. Справка - темите за майчинството.
Това последното го написах с ирония, да е ясно.

# 2
  • Мнения: 2 960
galaUSA ,имаш пълното право да се вбесяваш-НО НЕДЕЙ.Отдавна съм разбрала,че изходът е един-НЕ разчитай на държавата!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 227
...НЕ разчитай на държавата!!!

Така е, абсолютно си права.

# 4
  • Мнения: 1 473
Аз отдавна казвам, че политиката на всички български правителства по отношение на децата и семейството е политика на геноцид!
Българското дете и българското семейство не са ценност за държавата ни, те са тежест и като такава министри, народни представители и други имащи отношение гледат с всички средства да го унижат до краен предел и да обезсмислят съществуването му.
 

# 5
  • Мнения: 325
galaUSA ,имаш пълното право да се вбесяваш-НО НЕДЕЙ.Отдавна съм разбрала,че изходът е един-НЕ разчитай на държавата!!!

Точно така!  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Аз отдавна казвам, че политиката на всички български правителства по отношение на децата и семейството е политика на геноцид!
Българското дете и българското семейство не са ценност за държавата ни, те са тежест и като такава министри, народни представители и други имащи отношение гледат с всички средства да го унижат до краен предел и да обезсмислят съществуването му.
 

Подкрепям всичко казано до тук .

# 7
  • Мнения: 1 305
Явно пак не съм в час. Винаги съм вярвала, че болничния се равнява на 80 или 90% от възнаграждението за съответния период, изчислено върху осигурителния доход за съответния месец.

Но така или иначе нещо се обърках от изчисленията на galaUSA
220 лева при 22 работни дни са 10лв. на ден. 50% от тях са 5лв. 5 работни дни = 25лв.
Къде греша?  newsm78

ПП. 25лв са си все така смешна сума, разбира се!

# 8
  • София
  • Мнения: 8 932
Нещо не си разбрала. Болничният се плаща 80% върху средната надница за последните 6 месеца. Това че и сегашната ти заплата е мизерна е вече твой проблем, не на НОИ. Пак си пресметни болничните, които ти дължат, но на база 6 месеца, като включваш само работните дни. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 8 275
Мисля че малко си сбъркала със сметките: ще ти се вържат на ден по около 9 лв. Поне толкова ми дадоха ан мен 1вия месец като се върнах на работа.

За справка когато излязох по майчинство 2рия път бе в сила това за 90% и 315 дни. Тъй катоп съм имала неблагоразумитето да раждам преди да съм си и отработила 6 месеца, независимо от стажа назад естествено 1/2 от месеците ми бяха върху 220 лв.

Анна, мизерни са й 220 лв. майчинство. заплата й и 5000 лв да е сега болничния ще й го платя върху стредното от 6 месеца назад, т.е. 220 лв.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 13:26 от Desem

# 10
  • Мнения: 636
Нещо с нервите не си наред май.  newsm78

# 11
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Нещо с нервите не си наред май.  newsm78

А ти как мислиш?
Ела на мойто място да те питам как се кара без пари и при този натиск, дето го имам в момента отвсякъде  #2gunfire

# 12
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Да, прави сте, просто дните не са 31, а са 22 - точно така е

Колегата, който е административен дир-р седи с мен в един офис, та ми обяснява, че поради това, че идвам от майчинство, болничния ми няма да се изчислява на 80%, а на 50 или дори по-малко. Предния месец един колега е получил със 100 лева по-малко от предвидените за болничен ...

Имало формули "за такива като нас", дето са били в майчинство  #Cussing out

# 13
  • София
  • Мнения: 8 932
Мисля че малко си сбъркала със сметките: ще ти се вържат на ден по около 9 лв. Поне толкова ми дадоха ан мен 1вия месец като се върнах на работа.

За справка когато излязох по майчинство 2рия път бе в сила това за 90% и 315 дни. Тъй катоп съм имала неблагоразумитето да раждам преди да съм си и отработила 6 месеца, независимо от стажа назад естествено 1/2 от месеците ми бяха върху 220 лв.

Анна, мизерни са й 220 лв. майчинство. заплата й и 5000 лв да е сега болничния ще й го платя върху стредното от 6 месеца назад, т.е. 220 лв. а и 220 май не се делят на 22 работни дни, а на 30 и това е дневната дажба.
6 Месеца ще включват 2 месеца (ноември и декември) върху нейната заплата + 4 месеца по 220 лв. И не съм чувала средна надница да се смята върху почивните дни, тук въобще не говорим за дневна дажба, в закона е надница. Не може да искаш да взимаш много пари, когато преди това не си внасял нищо.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 932
Да, прави сте, просто дните не са 31, а са 22 - точно така е

Колегата, който е административен дир-р седи с мен в един офис, та ми обяснява, че поради това, че идвам от майчинство, болничния ми няма да се изчислява на 80%, а на 50 или дори по-малко. Предния месец един колега е получил със 100 лева по-малко от предвидените за болничен ...

Имало формули "за такива като нас", дето са били в майчинство  #Cussing out
Това за 50% за пръв път го чувам, ако може колегата ти да каже къде го има записано. Peace Не се заяждам, просто бях в анлогична ситуация и знам, че не взех 50%, пък може при мен да са се объркали. Най-добре си питай счетоводителката, а не да си смяташ сама.

Общи условия

Активация на акаунт