Болка в гърдата

  • 3 873
  • 6
  •   1
Отговори
От няколко дена съм с болка в дясната гърда - отгоре - дори ми се струва, че между гърдата и мишницата е малко подуто (лимфен възел ли е незнам) Боли при допир и натискане ...

На някой случвало ли му се е?

Забравих да кажа че още кърмя, но само вечер (сина ми е на 1.5год, но сега е болен и не яде редовно) Гърдата е празна, т.е не задържа мляко. Само тази тъпа болка и не знам какво може да е ......

Дайте съвет

# 1
  • Мнения: 117
И аз от няколко дни само с този проблем си имам работа.Ходих на гинеколог каза няма ти нищо запушени канали,а всъщност гърдите не са ми твърди.Но все пак два дни слагах магданоз както ми беше казала гинекол.и доста ми помогна.Казах на педиатърката тя ме прегледа и каза ,че това става от банелите на сутиена и може тя да е права.Но ме боли повече като ми се събере повече кърма.

# 2
Какво е това с магданоза? Кажи да го пробвам и аз.

Аз не нося сутиен и няма как да ми е от банелите ... А ако наистина е запушен канал, което много ме съмнява - как да го отпуша??

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Помисли дали не си правила нещо по-специфично с тази ръка - да си се преразтегнала (подхлъзване, падане), някаква нетипична дейност да си правила (примерно месене, разточване на нещо твърдо, упражнения някакви, чистене...), да си вдигала и носила нещо тежко? Твърде често зад такива болки се крие просто мускулна треска, която може да е едностранна - много типично звучи това, което описваш.
Също така - случайно да си пред менструация? Такива уплътнения с тъпа болка може да се появат някъде 10-12 дена преди мензиса, продължават си през цялото време и след идването му изчезват.

# 4
  • Мнения: 38
Мариана, Теменужка,

аз кърмя точно от месец и едната ми гърда се възпали без да има видима причина. Млякото си вървеше нормално, изпразвана беше на всяко хранене на бебетата...В болницата ми обясниха, че може да се възпали по всяко време (просто да се запуши каналче). Признаците бяха: леко зачервена на мястото с "възелчето", а то болезнено (по-скоро сърбящо) при допир. Вдигнах и температура, но последното не е задължително. Изписаха ми антибиотик, но не го пих. Оправих се с масажи през няколко часа (не върху възелчето, а "зад"него по посока на зърното), цедене до последна капка с леки масажи на мястото и накрая студен компрес и разбира се затопляне преди кърменето.
Освен това, банелите изобщо не се препоръчват при кърмене, точно защото притискат гърдите...

# 5
Хедра - нищо ново и странно не съм вършила с дясната ръка а ме боли по-скоро гърдата отгоре, не самия мускул. На мен още не ми е дошъл мензиса откак съм родила, сигурно защото още кърмя, а аз честно да кажа и не ми липсва Simple Smile

Чувах някаде че сутиените ако се носят дълго време могат да поспомогнат развитието на рак на гърдата, защото и липсва движение .... та аз откакто кърмя не нося.

# 6
  • Мнения: 1 100
Чувах някаде че сутиените ако се носят дълго време могат да поспомогнат развитието на рак на гърдата, защото и липсва движение .... та аз откакто кърмя не нося.
О, дано да не е вярно това. Аз нося сутиен денонощно още от началото на бременността и смятам да е така докато приключа с кърменето. Свалям го само в банята. Поне е без банели. Confused

Общи условия

Активация на акаунт