Раждане без магарето

  • 9 384
  • 134
  •   1
Отговори
  • Мнения: 340
Какво мислите за раждане без човек да се качва на магарето (трона) ако не се налага? Навсякъде е написано, че на магарето е най-неудобно. Естествено, лекарите няма как да "водят" раждането, но ако няма усложнения може би си струва да се откаже тази екстра?

# 1
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Здравей,

Не мисля, че ще те пуснат да раждаш на магаре (трон или гинекологичен стол). Даже не зная дали има такъв уред в родилните зали. Къде го предлагат като екстра? Няма смисъл да доплащаш за такова. В клиниката, в която раждах дъщеря ми имаха гинекологични легла, които са като обикновено легло, но в долния край могат да се отварят. Моя приятелка я изродиха с вакуум на обикновено легло без да го отварят. Даже не зная дали може да се отвори, беше доста допотопно. Ако допре до лекар и се наложат сложни манипулации ще те изродят навсякъде, не се притеснявай! В повечето случаи (като моето второ) може и изобщо да не влезе лекар и да родиш лесно и спокойно без даже да напъваш, както сме гледали по филмите. Успокой се и успех и леко раждане ти желая!

# 2
  • София
  • Мнения: 12 552
Nevena Virolan във всяка родилна зала има "магаре"  Wink И точно там се ражда.

bgbabba ако раждаш с избор на екип и родилна зала разполага с по-модерно родилно легло би могла да се откажеш от магарето. Но едва ли в друг случай ще ти позволят да не родиш там.

# 3
  • Мнения: 1 375
Видях, че си сложила в подписа си "маймунската тема"  Wink ... Мисля, че в БГ все още рядко се случва да се съобразяват със желанията на родилката...

# 4
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Nevena Virolan във всяка родилна зала има "магаре"  Wink И точно там се ражда.
newsm78 На кое викате "магаре" защото това , което аз знам е само за прегледи !Раждането става точно на "гинекологични легла, които са като обикновено легло, но в долния край могат да се отварят" , на които имаш опора за краката и колани  за които се хващаш!

# 5
  • Мнения: 4 290
На магарето, или както там се нарича, се качваш при пълно разкритие, за да родиш. Половин час ще ти е престоят, най-много.
Не е чак толкова неудобно, даже не съм се замисляла до момента.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 746
Еййй, bgbaba, неуморна си, значи, ще ни утрепеш с твоите теми за раждането Grinning

Това на което се ражда, не е точно като магарето в обикновен АГ кабинет, прилича на него, но е по-широко и по-удобно.

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
Видях, че си сложила в подписа си "маймунската тема"  Wink ... Мисля, че в БГ все още рядко се случва да се съобразяват със желанията на родилката...
Даже и почти не се случва.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
и аз мисля,че в БГ не се съобразяват с желанието  на родилката

# 9
  • Мнения: 2 658
Какви желания, има канален ред  Wink . Иначе не zнам, моето беше отдавна, ама трудно ще се иzмъкнеш. Но пък не е толкова страшно, наистина  Peace

# 10
  • Мнения: 560
Че какво, ако е на "магарето"?  На мен не ми е било неудобно.  Peace

# 11
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Еййй, bgbaba, неуморна си, значи, ще ни утрепеш с твоите теми за раждането Grinning

Това на което се ражда, не е точно като магарето в обикновен АГ кабинет, прилича на него, но е по-широко и по-удобно.
Ти нали щеше да си раждаш у вас с .....адвоката.Дай на някой лекар 2000лв. и ще ти изтърпи всички капризи и за магарето,системите,правото на адвокат и т.н.Каквито и теми да пускаш все се въртят около едно и също.На хората им писва вече.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 998
Да се включа и аз като доста скоро родила. Не виждам какъв е проблема в "магарето". Нито е толкова неудобно, нито пък нещо ме е притеснявало. На мен хич не ми беше приятно в леглото в предродилна да лежа в изтекли води. Добре че се задържах там около 10 минути. Е, после 20 в родилна зала  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 182
Аз раждах на едно легло дето с дупка или нещо такова,тогава не ми беше интересна обстановката  Crazy,нямаше нищо общо с магаретата в гинекологичните кабинети!Но май във всички болници оборудването е различно!

# 14
  • Мнения: 9 814
Еййй, bgbaba, неуморна си, значи, ще ни утрепеш с твоите теми за раждането Grinning

Това на което се ражда, не е точно като магарето в обикновен АГ кабинет, прилича на него, но е по-широко и по-удобно.
Ти нали щеше да си раждаш у вас с .....адвоката.Дай на някой лекар 2000лв. и ще ти изтърпи всички капризи и за магарето,системите,правото на адвокат и т.н.Каквито и теми да пускаш все се въртят около едно и също.На хората им писва вече.

Винаги ще има хора, които имат фобии, страхове, неврози или както искате го наричайте.
Явно при bgbaba тази фобия идва от раждането.
И в предишна тема я посъветвах съвсем чистосърдечно: bgbaba потърси адекватна помощ от специалист, защото видимо имаш проблеми и страхове, свързани с раждането, престоя в болница и лекарите.

Общи условия

Активация на акаунт