Панорамна стоматологична снимка и бременност

  • 1 382
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Питането ми е дали е опасно да се прави снимка по време на бременност?

# 1
  • Мнения: 7 263
Питането ми е дали е опасно да се прави снимка по време на бременност?

Не разбрах сложен ли е въпроса ми или е неясно зададен и защо не получи отговор?!

Понеже доста хора четат тук - давам и отговора!
В началните месеци на бременността всякакви рентгенови снимки са нежелателни, тъй като могат да доведат до различни деформации на плода. Дори и стоматологичните снимки, при които лъчението е сведено до мининум не са безопасни за бременните, затова се налага да бъдат избягвани.

# 2
  • Мнения: 287
Всички ренгенови снимки са вредни в разлечна степен.Зависи за какво се налагат:ако се налагат във връзка с изясняването на тежък гноен процес-трябва да се направят,защото в противен случай наличието на такъв тежък вазпалителен процес ,без диагноза и лечение ще доведе до по-тежко увреждане на бебето ви.Ако се налага да се направи ренгенова снимка при по банални случаи-тогава тя не е препоръчително да се прави.Виждате че нещата са много по сложни,от един двуредов прост отговор.Всеки отделен случай трябва да се преценява индивидуално и да се огледа от всички страни.

# 3
  • Мнения: 7 263
Д-р Райчева благодаря    bouquet !
Именно затова исках разяснения тук и от специалист защото ситуацията не е рядко срещана, но понеже дълго време нямаше отговор реших все пак да впиша това, което разбрах.
Още веднъж благодаря за допълнителните разяснения - звучи логично!

Общи условия

Активация на акаунт