УДОБНА ВЪЗГЛАВНИЦА

  • 54 528
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 650
Здравейте, мойете ли да препоръчате удобна ортопедична възгавница, от която не ви боли врата. newsm78

# 1
  • Мнения: 1 165
Ще следя и аз с интерес, че съм опитвала какви ли не възглавници и все ме боли врата.Засега съм се насочила към възглавниците на Магнифлекс, модел Мемори

# 2
  • Мнения: 1 650
Къде се намира и каква й цената?

# 3
  • Мнения: 1 165
Ето тази http://magniflex.bg/bg/products/accessories/.Предполагам, че навсякъде където предлагат матраците ще предлагат и възглавниците

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Моята е такава , на мъжа ми е тази. Мнооого са удобни. На Магнифлекс не са нищо особено, имам и тяхна, замених я с тези на Лайф. Темпур хвалят, но 200лв за възглавница са над психологическата ми бариера  ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 650
Моята е такава , на мъжа ми е тази. Мнооого са удобни. На Магнифлекс не са нищо особено, имам и тяхна, замених я с тези на Лайф. Темпур хвалят, но 200лв за възглавница са над психологическата ми бариера  ooooh!
Какви са цените на вашите?

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Моята беше 70лв, на мъжа ми 80лв, в този диапазон са.

# 7
  • Мнения: 1 650
Моята беше 70лв, на мъжа ми 80лв, в този диапазон са.
  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 803
Честно казано откакто махнах възглавницата спя най-удобно.

# 9
  • Мнения: 1 784
Турските ТАК от 20 лв също са много удобни, но не са ортопедични.

# 10
  • Мнения: 790
Моята е такава - http://www.ekon-bg.com/latex/menu3_2.html - Класик на Екон. Струва около 20-25 лева. Не си спомням точната цена. Супер удобна е. Взех си я именно защото постоянно ме болеше и ми се схващаше врата. Откакто я ползвам не съм имала този проблем  Simple Smile.

# 11
  • Мнения: 1 305
А някой може ли да сподели мнение за възглавниците от гъши пух? Мислим да си взимаме, завивка, но за възглавниците не съм решила още. Кое би било по-удобно?

# 12
  • Мнения: 3 456
А някой може ли да сподели мнение за възглавниците от гъши пух? Мислим да си взимаме, завивка, но за възглавниците не съм решила още. Кое би било по-удобно?
Нашите са такива- нищо особено. Пак си имам проблеми с врата.

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
А някой може ли да сподели мнение за възглавниците от гъши пух? Мислим да си взимаме, завивка, но за възглавниците не съм решила още. Кое би било по-удобно?
Имам възглавница от гъши пух 100%(без пера), много е мека. Удобна е да се сложи върху друга възглавница, или за облягане. Само с нея не е комфортно за врата, много потъва.

# 14
  • Мнения: 3 456
А някой може ли да сподели мнение за възглавниците от гъши пух? Мислим да си взимаме, завивка, но за възглавниците не съм решила още. Кое би било по-удобно?
Имам възглавница от гъши пух 100%(без пера), много е мека. Удобна е да се сложи върху друга възглавница, или за облягане. Само с нея не е комфортно за врата, много потъва.
Да, и нашите са такива. Мъжът ми си я слага наистина върху друга възглавница и много си я харесва, но на мен ми идва прекалено мека.

# 15
  • Мнения: 1 305
Ммдаа и аз така предполагах. Благодаря за отговорите момичета.  Simple Smile
Само дето не съм сигурна, че ще убедя Благоверния, той е голям фен на гъшия пух и голям инат в същото време.  Joy

# 16
  • Мнения: 1 650
Моята е такава - http://www.ekon-bg.com/latex/menu3_2.html - Класик на Екон. Струва около 20-25 лева. Не си спомням точната цена. Супер удобна е. Взех си я именно защото постоянно ме болеше и ми се схващаше врата. Откакто я ползвам не съм имала този проблем  Simple Smile.
В интернет ли я поръча или от магазин и кой?

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ммдаа и аз така предполагах. Благодаря за отговорите момичета.  Simple Smile
Само дето не съм сигурна, че ще убедя Благоверния, той е голям фен на гъшия пух и голям инат в същото време.  Joy
Ами вземете си, но имай едно наум, че ще ви трябват и други възглавници, тези с гъшия пух само за подложка и допълнителен комфорт. И не си взимайте с пера, че много бодат  Sick

# 18
  • Мнения: 4 380
А някой може ли да сподели мнение за възглавниците от гъши пух? Мислим да си взимаме, завивка, но за възглавниците не съм решила още. Кое би било по-удобно?
Имам възглавница от гъши пух 100%(без пера), много е мека. Удобна е да се сложи върху друга възглавница, или за облягане. Само с нея не е комфортно за врата, много потъва.

Не е възможно. Пухът потъва само в местата със силен натиск и остава разгънат по сгъвките, т.е. в мястото на шията. Това е идеалната ортопедична възглавница. И най-дълготрайната. Ако имаш проблем с пухена възглавница, или не е качествен пухът, или не е качествено напълването.

# 19
  • Мнения: 3 456
Да, и моят съпруг е на това мнение и не би сменил възглавницата си с друга, но на мен не ми е удобна и това си е.
Относно качеството на пуха и технологията на напълване на възглавницата съм убедена, че са най-доброто- правила ги е баба та на съпруга ми, която цял живот е произвеждала шапки и възглавници.

# 20
  • Мнения: 4 380
Оо, да! Моите уважения към баба ти, но бабиното производство е на светлинни години от качествен пух.

# 21
  • Мнения: 1 269
Моята е такава - http://www.ekon-bg.com/latex/menu3_2.html - Класик на Екон. Струва около 20-25 лева. Не си спомням точната цена. Супер удобна е. Взех си я именно защото постоянно ме болеше и ми се схващаше врата. Откакто я ползвам не съм имала този проблем  Simple Smile.
И ние вкъщи сме с такива възглавници.С мъжа ми сме с анатомични, а юнака е с Класик. Много сме доволни, както и от матраците им! Peace

# 22
  • Мнения: 2 388
Моята е такава - http://www.ekon-bg.com/latex/menu3_2.html - Класик на Екон. Струва около 20-25 лева. Не си спомням точната цена. Супер удобна е. Взех си я именно защото постоянно ме болеше и ми се схващаше врата. Откакто я ползвам не съм имала този проблем  Simple Smile.

С такъв тип спи приятелят ми + още две. Удобна му е и когато главата му е на точното място не хърка.

Аз лично удобна възглавница не съм си намерила. Сигурна съм, че ще предизвикам смях тук, но единствената, която беше точно за мен ми я беше правила баба ми в много ранна детска възраст. Беше пълна вътре с нещо, като нарязани парцалчета образно казано. Преди 3 години се наложи да я изхвърля.
От тогава не съм намерила моята.

# 23
  • На село
  • Мнения: 873
Още един глас за латексовите възглавници на Екон. Ползваме такива от една година и мога да заявя, че на по-удобно нещо не съм спала, а цената им е направо смешна. Единствената им конкуренция беше една моя пухена 20-годишна (!) възглавница, която даже си взех с мен от бащиния ми дом след като се омъжих.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 161
И ние в къщи сме с възглавниците на Екон!  newsm10 newsm10

# 25
  • София
  • Мнения: 1 402
Моята е такава , на мъжа ми е тази. Мнооого са удобни. На Магнифлекс не са нищо особено, имам и тяхна, замених я с тези на Лайф. Темпур хвалят, но 200лв за възглавница са над психологическата ми бариера  ooooh!

и ние сме с възглавници и матрак на лайф - чудесни са! редовно съм с болки в гърба и врата, имам и дископатия и облекчението, откакто ги ползваме ме направи нов човек, иначе сутрин не можех да се наведа над мивката да си измия зъбите

# 26
  • Мнения: 790
Моята е такава - http://www.ekon-bg.com/latex/menu3_2.html - Класик на Екон. Струва около 20-25 лева. Не си спомням точната цена. Супер удобна е. Взех си я именно защото постоянно ме болеше и ми се схващаше врата. Откакто я ползвам не съм имала този проблем  Simple Smile.
В интернет ли я поръча или от магазин и кой?
Аз съм от Варна и я купихме направо от склада им тук. Но съм ги виждала и в много магазини за матраци например. И в София би трябвало да ги има.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Бебита, къде се намира склада на Екон във Варна? Благодаря предварително!   bouquet

# 28
  • Мнения: 289
Възглавниците на Калефи /продават се в Home studio/ са много добри. Имат всякакви модели, по-дебели, по-тънки, ортопедични, абе всякакви. На Екон харесвам матраците, но нещо не можах да свикна с възглавниците.

# 29
  • Мнения: 2 575
ох, това е болният ми проблем - ами поне 25-30 възглавници съм сменила и никоя не ми е идеална  Sad
С гъши пух имам 3 варианта - е, сори ама единият се сплесква и както всички казаха - потъва и изчезва, другият който взех преднамерено с ОГРОМНА плътност и на пипане изглежда идеално, е адски неудобен отново - този път ме боли ужасно врата, защото явно не потъва достатъчно, а третият боцка.(заради пера).
Ортопедична как да взема, като обичам понякога да спя по корем newsm78
И се мъча и мъча.....и не мога да спя спокойно и удобно Confused

xenia - дай модел на ИДЕАЛНАТА пухена и веднага я купувам!!!!Плийззз!!!!

# 30
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Не е възможно. Пухът потъва само в местата със силен натиск и остава разгънат по сгъвките, т.е. в мястото на шията. Това е идеалната ортопедична възглавница. И най-дълготрайната. Ако имаш проблем с пухена възглавница, или не е качествен пухът, или не е качествено напълването.
Ох, Ксения...  ooooh!
Гъшият пух е мек и самата възглавница се надува понеже остава въздух между отделните пухчета. И като приложиш натиск върху отделна площ пухът се размества. На мен не ми е удобно точно на врата, главата ми потъва, а на врата не. Имам си пухена възглавка, като облаче е, слагам си я над другата, когато чета или се облягам. Само с нея не ми е удобно.

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моята е такава , на мъжа ми е тази. Мнооого са удобни. На Магнифлекс не са нищо особено, имам и тяхна, замених я с тези на Лайф. Темпур хвалят, но 200лв за възглавница са над психологическата ми бариера  ooooh!
и ние сме с възглавници и матрак на лайф - чудесни са! редовно съм с болки в гърба и врата, имам и дископатия и облекчението, откакто ги ползваме ме направи нов човек, иначе сутрин не можех да се наведа над мивката да си измия зъбите

И аз си купих като на Сиренцето  Peace. Щом матрак не можах, барем възглавка си взех. НЯМА такъв кеф. НЯМА.

Колкото до пухените... Ми помирисах една и щях да повърна. Не знам вашите как са и с какво се отмирисват, но тази, за която говоря вонеше  Sick Отрекох се от пухена възглавка още през '80те. Виж, завивката е може би нещо по-така Wink Лягаш в/у нея и тя те обгръща цялата... Hug

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
О, да моята е за любителите на дебели и сравнително твърди възглавници  Mr. Green
Шани, моята пухена възглавка не вони  Thinking И завивка имам, пера си ги в пералнята на нищо не миришат, само докато са мокри имат лек аромат на пърлена кокошка  Mr. Green Но като изсъхнат са ок, а и аз ги пера с омекотиттел, който явно надделява в битката с миризмите.   

# 33
  • Мнения: 1 650
Някой може ли да посочи магазин в София, в който се предлагат възглавници на ЕКОН?

# 34
  • София
  • Мнения: 1 402
Някой може ли да посочи магазин в София, в който се предлагат възглавници на ЕКОН?

във всички магазини за мебели, където продават и матраци - Деница в Младост, Зора и Лабиринт в Люлин, и т.н. на сайта на екон са посочени телефоните на техните дилъри, звъниш на тези за София и ги питаш за актуална информация

# 35
  • Мнения: 4 380
Колкото до пухените... Ми помирисах една и щях да повърна. Не знам вашите как са и с какво се отмирисват, но тази, за която говоря вонеше  Sick Отрекох се от пухена възглавка още през '80те. Виж, завивката е може би нещо по-така Wink Лягаш в/у нея и тя те обгръща цялата... Hug

Най-качествените и скъпи възглавници в света са пухените. Качествения пух преминава през различна технология за обезмасляване преди да стигне във възглавницата ти. Така че нито е алергенен, нито има каквато и да е миризма. Намирате си разни боклуци, а не пухени възглавници. Купувайте западни и доказани марки!

# 36
  • Мнения: 2 575
Колкото до пухените... Ми помирисах една и щях да повърна. Не знам вашите как са и с какво се отмирисват, но тази, за която говоря вонеше  Sick Отрекох се от пухена възглавка още през '80те. Виж, завивката е може би нещо по-така Wink Лягаш в/у нея и тя те обгръща цялата... Hug

Най-качествените и скъпи възглавници в света са пухените. Качествения пух преминава през различна технология за обезмасляване преди да стигне във възглавницата ти. Така че нито е алергенен, нито има каквато и да е миризма. Намирате си разни боклуци, а не пухени възглавници. Купувайте западни и доказани марки!



аз нали точно това питам - коя марка, кой модел - точно..??? newsm78
а не само общо приказки

# 37
  • Мнения: 4 380
аз нали точно това питам - коя марка, кой модел - точно..??? newsm78
а не само общо приказки

Кои добри марки са на българския пазар, нямам никаква представа. По мое време, пухът беше голям дефицит. Било като възглавници или завивки....и даже пухено яке беше супер-сложно да намериш нормално.

# 38
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
xenia , аз живея тук и сега. А тук и сега предлагането е на такива миризливи пухенки.  Sick

# 39
  • Мнения: 4 380
xenia , аз живея тук и сега. А тук и сега предлагането е на такива миризливи пухенки.  Sick

Но въпросът е принципен. Не може някой да ми съпоставя качество на латексова възглавница с пухена такава. Въобще не може и да става дума за сравнение. Всеки пълнеж освен пух, е долнопробен пълнеж.
Като няма качествена стока в България, значи има ниша за бизнес и място да се изисква такава.

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и място да се изисква такава.

аз не се натискам. На мен и с латексовата ми е ОК.  Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 1 402
xenia, вече чакаме да станеш вносител/производител на качествени пухени възглавници, пък докато това се реализира, ние ще спим на долнопробни с памет пяна, студена пяна, латекс, вата и бабини парцали:)

# 42
  • Мнения: 4 380
xenia, вече чакаме да станеш вносител/производител на качествени пухени възглавници, пък докато това се реализира, ние ще спим на долнопробни с памет пяна, студена пяна, латекс, вата и бабини парцали:)

Аз силно се съмнявам, че все още няма качествени пухени възглавници. Пък ако няма, ще се намери бизнесмен за да запълни нишата, на мен това не ми е работа.
А докато това се реализира, всеки може сам да се погрижи за намирането на нормална. Латексът не е най-здравословния материал и запарва.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 402
xenia, вече чакаме да станеш вносител/производител на качествени пухени възглавници, пък докато това се реализира, ние ще спим на долнопробни с памет пяна, студена пяна, латекс, вата и бабини парцали:)

Аз силно се съмнявам, че все още няма качествени пухени възглавници. Пък ако няма, ще се намери бизнесмен за да запълни нишата, на мен това не ми е работа.
А докато това се реализира, всеки може сам да се погрижи за намирането на нормална. Латексът не е най-здравословния материал и запарва.

това вече звучи различно и аргументирано, защото "долнопробни" не беше аргумент;
аз също не харесвам латексови матраци и възглавници поради тези причини и съответно не ползвам такива

# 44
  • Мнения: 4 380
това вече звучи различно и аргументирано, защото "долнопробни" не беше аргумент;
аз също не харесвам латексови матраци и възглавници поради тези причини и съответно не ползвам такива

Изкарваш ме че съм длъжна на някого да давам аргументи. Ни най-малко нямам намерения да споря за глупости, които са известни на всеки, интересувал се от въпроса. Нещо взе да ми писва да уча сума ти народ на елементарни неща.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 402
това вече звучи различно и аргументирано, защото "долнопробни" не беше аргумент;
аз също не харесвам латексови матраци и възглавници поради тези причини и съответно не ползвам такива

Изкарваш ме че съм длъжна на някого да давам аргументи. Ни най-малко нямам намерения да споря за глупости, които са известни на всеки, интересувал се от въпроса. Нещо взе да ми писва да уча сума ти народ на елементарни неща.

Ами тук сме, за да си помагаме, не да ръсим голословни постинги. Не става въпрос за спор. Казваш какво мислиш и казваш защо без да обиждаш хората. След като се отнасяш със снизхождение към останалите, защо се обясняваш, когато те пародират? Мисля, че във форума никой на нищо никого не учи. Още по-малко несъдържателни и груби мнения могат да впечатлят някого. Това е последното нещо, което пиша, защото е way off-topic вече.

# 46
  • Мнения: 4 380
Ами тук сме, за да си помагаме, не да ръсим голословни постинги. Не става въпрос за спор. Казваш какво мислиш и казваш защо без да обиждаш хората. След като се отнасяш със снизхождение към останалите, защо се обясняваш, когато те пародират? Мисля, че във форума никой на нищо никого не учи. Още по-малко несъдържателни и груби мнения могат да впечатлят някого. Това е последното нещо, което пиша, защото е way off-topic вече.

Никъде не съм обиждала хора. Мнението ми не е несъдържателно и грубо. Точно по темата с компетентно мнение коя е най-качествената възглавница. Това че на някой не му изнася, не го прави несъдържателно и обидно. Въздържай се от личностни характеристики!

# 47
  • София
  • Мнения: 1 402
всичко е суета, да се върнем на темата: възглавниците:) напоследък много рекламират в нета възглавници Спелта с естествен растителен пълнеж; тези, които не са намерили "своята" възглавница може би ще я открият в нея:) http://www.spelta.biz

# 48
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз също не харесвам латексови матраци и възглавници поради тези причини и съответно не ползвам такива

ау, не така.
И матракът ти и възглавката ти са латексови на ф. Лайф Wink Обаче са най-доброто (поне за мен), което е на пазара в Бг.
А какво за тези житените възглавки знаеш?

# 49
  • София
  • Мнения: 1 402
аз също не харесвам латексови матраци и възглавници поради тези причини и съответно не ползвам такива

ау, не така.
И матракът ти и възглавката ти са латексови на ф. Лайф Wink Обаче са най-доброто (поне за мен), което е на пазара в Бг.
А какво за тези житените възглавки знаеш?

не, Шани, матракът е комбинация от мемори пяна и студена пяна - виж модел Комфорт:
http://www.life-mattress.com/index.php/bg/VISCOSTAR-Memory-Foam- … ge_viscostar.html
и възглавниците са мемори пяна като на Сиренце:
http://www.life-mattress.com/index.php/bg/ViscoMED-Medical-Pads/ … age_viscomed.html

Лайф даже мисля, че нямат нищо с латекс, имат пружини, със студена пяна, мемори пяна, но не и латекс, ЕКОН правят латексови матраци, има разлика между двата материала; с мемори пяна правят матраци още Магнифлекс, Релакс (1-2 модела), Темпур (най-скъпите), Хепи Дриймс (но техните са комбинация от мемори и пружини, нямат изцяло мемори модел); относно тези възглавници с естествени материали знам каквото пише на сайта, просто напоследък много попадам на тях и каот реклама и като хора, които са им фенове и реших с тях да подбутна темата:)

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 18:00 от Dao

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да, да.. Прави си Дао.
Но полиуретана си е... дунапрен Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 1 402
да, да.. Прави си Дао.
Но полиуретана си е... дунапрен Wink

спомням си, че като се ориентирахме кое е по-добре попаднахме на статия за мемори пяната в уикипедия и даже я бях постнала в друга тема за матраци, надявам се, че няма да  епроблем да постна линка тук отново:

http://en.wikipedia.org/wiki/Memory_foam

иначе да, не че са едно и също, но полиуретан, полистирол, полиестер все от едно и също нещо произхождат:) и от тях вече има различни дунапрени, пяни и т.н.

за мен беше важно да си реша проблемите с кръста и меморито определно помогна, затова съм пристрастна:))

ето инфо и за каучука (естествен и синтетичен), от който съответно се прави естествен и изкуствен латекс:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%83%D1%87%D1%83%D0%BA
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81

надявам се не е досадно Grinning

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 19:01 от Dao

# 52
  • Мнения: 4 380
Аз съм чувала много възторжени отзиви за елдени възглавници. Предполагам, подобно е на пшеничените. Честно казано, много съм заинтригувана, но тук подобни няма. Бих пробвала без да се замисля. Много по-екологичен материал. Стига да е толкова удобен като пуха, бих си заменила възглавниците за растителни. Имам обаче съмнения относно хигроскопичност и дълговечност. А също и не си представям как се поддържа това. Не може да се пере.

# 53
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
И аз да се изкажа - не съм фен на латекса  Naughty Запарва, омеква, на мен лично ми и мирише  Sick Меморито е друга работа, моята възгравка се води вискомед и няма нищо общо с латекса  Mr. Green
Това за екологичните възглавници хич не е ново, тя баба ми само на мемори е спала  Mr. Green Освен от пух и парцали са имали възглавници, пълнени със сено и с жито. И да, Ксения, помня от баба че самата възглавница не се пере, а след известно време се пори, вади се пълнежа, пере се и се пълни  с нов пълнеж. Аз още тогава подозирах, че житото покълва  Mr. Green

# 54
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Dao - хич не си досадна  Hug  bouquet
Сиренце, пък моята баба само на пухени е спала... Мноооооого назадничаво  Tired
Иначе и аз съм с възглавка ВискоМед от 1 седмица. Много е готина  Peace

# 55
  • Мнения: 2 575
леле - и аз като вас се навих на тази Вискомед да си поръчам!
Иначе марката пухени изделия, която Ксения е показала я няма естествено у нас Sad

# 56
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
http://www.ted.bg/?page=cms_index&structure=feather_products … c4c0f4adc7b6dffd4

това ми попадна по нет-а за изделия от гъши пух.

# 57
  • Мнения: 1 650
това вече звучи различно и аргументирано, защото "долнопробни" не беше аргумент;
аз също не харесвам латексови матраци и възглавници поради тези причини и съответно не ползвам такива

Изкарваш ме че съм длъжна на някого да давам аргументи. Ни най-малко нямам намерения да споря за глупости, които са известни на всеки, интересувал се от въпроса. Нещо взе да ми писва да уча сума ти народ на елементарни неща.
В много теми си намесена все в скандалче, xenia.

# 58
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз само да кажа на ксения...
В една фирма видях възглавка от гъши пух. Помирисах я и на 1-во четене не смърдеше...
Но не мога да кажа, че бих я заминала за моята вискомед.  Naughty
Замислям се, дали пък за децата си да не я купя? Имам предвих пухенката?  Thinking

# 59
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
аз само да кажа на ксения...
В една фирма видях възглавка от гъши пух. Помирисах я и на 1-во четене не смърдеше...
Но не мога да кажа, че бих я заминала за моята вискомед.  Naughty
Замислям се, дали пък за децата си да не я купя? Имам предвих пухенката?  Thinking
Мирише само докато е мокра на мокра кокошка  Mr. Green Иначе не. Шани, имай едно наум че са сравнително меки, обемна е възглавницата, но мека, главата потъва, но пък остава опора на врата. Ако предпочиташ такъв тип. Навсякъде ги препоръчват като втора възглавница.

# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ами Сиренце, те децата ми спят още на онези, мъничките, бебешките...
Затова е добре, новата да бъде възможно най-меката.
А за 3-та възглавка, каква препоръчват? Че аз съм с 3 на брой  Laughing

# 61
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
От пашмина  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 117
Моми4етааа, само за бъзик, ама баба ми имаше и пълнени с царевична шума и ко4ани hahaha
Много е екологично, всяка година нов пълнеж, безплатен.

# 63
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Моми4етааа, само за бъзик, ама баба ми имаше и пълнени с царевична шума и ко4ани hahaha
Много е екологично, всяка година нов пълнеж, безплатен.

Ауу, кочани, това е за масаж сигурно  Mr. Green Мда, освен гъши пух са позлвали царевична шума, сено, жито(явно ексфолираща възглавка), парцали и овча вълна.

# 64
  • Мнения: 1 650
Имате ли представа дали мемори пяната мирише неприятно, щото си купих такава и май ще я хвърлям.

# 65
  • Мнения: 2 575
Имате ли представа дали мемори пяната мирише неприятно, щото си купих такава и май ще я хвърлям.

И аз си взех Вискомед - ортопедичната от мемори пяна, че нямаха налични Полирест и нещо ми мирише кофти и на мен.
Освен всичко в началото ми беше удобна, ноо.....на 3-тия ден вече ме боли вратът Cry Close

# 66
  • Мнения: 117
Асинка, нормално е да те заболи врата при смяна на възглавницата. Сложи за няколко дни пак старата и пробвай отново с новата. Докато се нагодиш към новия "режим"  Grinning
Аз бях така като сменихме пружината с матрака, схванах се първата вечер Joy

# 67
  • Мнения: 2 575
Ами аз уж защото досега не мога да намеря подходяща и затова купувам наред:)
Старата и от нея ме боли врата  Laughing

# 68
  • София
  • Мнения: 1 402
Имате ли представа дали мемори пяната мирише неприятно, щото си купих такава и май ще я хвърлям.

нашият матрак на лайф го ползваме от началото на октомври миналата година и мирише страхотно, възглавниците вискомед също, от фирмата казаха, че миришело на алое, не знам какво е, но е свежо и миризмата не се е променила, нямам опит с други матраци от мемори пяна

използвам поводът да вмъкна - абсолютно противопоказно за мемори пяната е да се залива с вода - деформира се необратимо, освен това е запалим материал, затова внимавайте:)

# 69
  • Мнения: 1 650
Абе, мирише си на мухал направо да ви кажа, та не мисля да се тровя...

# 70
  • София
  • Мнения: 1 402
Абе, мирише си на мухал направо да ви кажа, та не мисля да се тровя...

че няма да се тровиш, няма, изхвърли я; а каква ти е възглавницата - марка, модел, материал?

# 71
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моята Вискомед на нищо не мирише.  Simple Smile
Аз съм кат' граничарски пес   animal037 и веднага щях да я подуша... Но няма какво да подуша. Абсолютно на нищо не ми мирише.

Асинка, странно...  Thinking
Аз веднага свикнах с новата ми възглавка  smile3524. Дори редуцирах възглавниците ми на вискомед + още една. Поначало ползвам поне 3.
Но защо не я рекламираш твоята, щом ти мирише?

# 72
  • Мнения: 1 650
Вече я хвърлих, ужас, незная точно марката, но от метро я взех- точно сега е на промоция- беше намалена от 39 лв. на 27, а и купихме 2, та ужасно ме е яд. Трябваше да им направя рекламация, но ги прах да видя дали ще се отмиришат, ама не и така ги хвърлих...

# 73
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Вече я хвърлих, ужас, незная точно марката, но от метро я взех- точно сега е на промоция- беше намалена от 39 лв. на 27, а и купихме 2, та ужасно ме е яд. Трябваше да им направя рекламация, но ги прах да видя дали ще се отмиришат, ама не и така ги хвърлих...
Меморито не мирише, латекса обаче да. А и определено не е Лайф щом е от Метро.

# 74
  • Мнения: 2 759
А някой може ли да сподели мнение за възглавниците от гъши пух? Мислим да си взимаме, завивка, но за възглавниците не съм решила още. Кое би било по-удобно?
                      Ей, изядохте Ксения с парцалите и гъшия пух  hahaha. Имам възглавници и завивка от гъши пух и съм страшно доволна  Peace. С всички мнения на Ксения съм съгласна относно пуха, мога да дам качествен производител на възглавниците, но трябва да погледна довечера. Около 40 лв излиза едната, доколкото си спомням, 1500 гр пух. Завивката обаче си я взех от една втора употреба и честно казано мирише. Но не на перца, а на нещо друго - може би някакви химикали или не знам какво. Търся начин да я изпера, че от химическото ми искат 50 лв, пък аз няма да им дам  Crossing Arms. Хич не ми се разпаря, а цяла не влиза в пералнята  Rolling Eyes.

# 75
  • Мнения: 1 165
Ангел, мен ме интересува марката, че все на некачествени попадам.Ще чакам да пишеш твоята каква е

# 76
  • Мнения: 2 759
Ангел, мен ме интересува марката, че все на некачествени попадам.Ще чакам да пишеш твоята каква е
                     Само да не забравя довечера  Peace. Направи ми впечатление, че беше българска фирма, но дали производител или вносител не погледнах. Може и 'Тед' да беше, ама май не беше  Twisted Evil.

# 77
  • Мнения: 2 759
                      Понеже ме домързя да пиша, ето снимки:  последните три от албума. За мен тази възглавница е доста добра, още повече че е произведена в Турция, а там в по-звездните хотели се ползват доста пухени възглавници - т.е. имат опит с качеството. От друга страна аз така или иначе нямам кой знае какви проблеми с врата и възглавниците.

# 78
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Aнгел - точно тази, която си показал/а ме удуши с миризмата си  Sick Продават се в Метро.

Иначе фирмата, от която си поръчах матрак продава турски възглавници от гъши пух, които гарантирано не миришат. И не бяха скъпи...

# 79
  • Мнения: 2 759
Aнгел - точно тази, която си показал/а ме удуши с миризмата си  Sick Продават се в Метро.
Иначе фирмата, от която си поръчах матрак продава турски възглавници от гъши пух, които гарантирано не миришат. И не бяха скъпи...
                     Много странно, моята няма никаква миризма  Peace. Да не би да са ги съхранявали някъде, където не трябва  newsm78? Моите са от магазин за спални истории.

# 80
  • Мнения: 1 165
В момента съм с такава, също купувана от Метро преди доста време и не мирише, но не бих казала, че ми е много удобна.При мен пуха като легна и не ми обира извивката на врата, а се струпва в горната част на възглавницата и става много неудобно, защото ми се изкривява врата.

# 81
  • Мнения: 4 380
Aнгел - точно тази, която си показал/а ме удуши с миризмата си  Sick Продават се в Метро.
Иначе фирмата, от която си поръчах матрак продава турски възглавници от гъши пух, които гарантирано не миришат. И не бяха скъпи...
                     Много странно, моята няма никаква миризма  Peace. Да не би да са ги съхранявали някъде, където не трябва  newsm78? Моите са от магазин за спални истории.

Това не е само пух, но комбинация с перо. И неизвестно в какво съотношение.

# 82
  • Мнения: 183
Здравейте, и аз имам огромен проблем относно възглавниците.Виждам, че има доволни от възглавниците Полирест на Лайф.Да попитам обемна ли е или е тъничка и дали се сплесква след известно време.  Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравейте, и аз имам огромен проблем относно възглавниците.Виждам, че има доволни от възглавниците Полирест на Лайф.Да попитам обемна ли е или е тъничка и дали се сплесква след известно време.  Hug

Обемна е и не се сплесква, нашите ги ползваме от 4 месеца. Който и да е продукт от мемори пяна не трябва да се мокри с вода - това е нещото, което безвъзвратно ги сплесква.

# 84
  • Мнения: 465
Ето на такава  Peace
http://panagiurishte1962.com/catalog/121/784

В началото латексът има мирис.  Confused Но отминава... А самата възглавница е много удобна.

Добре че покрай форумски съвет си купих ортопедична възглавнична   Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 1 402
Ето на такава  Peace
http://panagiurishte1962.com/catalog/121/784

В началото латексът има мирис.  Confused Но отминава... А самата възглавница е много удобна.

Добре че покрай форумски съвет си купих ортопедична възглавнична   Hug

на сайта на Панагюрище пише, че възглавницата е мемори фоум (пяна с памет) и че е 100% латекс, това са два съвсем отделни материала, няма как да са двете едновременно, иначе възглавницата може и да е удобна, не съм ги пробвала, просто се ядосвам на такива заблуди

# 86
  • Мнения: 465
Откровено казано, нямам представа.  Peace Мемори фоума не може ли да е латексово производно?  newsm78 (Извинявам се, ако питането ми е много глуповато, но нямам идея от тези материали)

# 87
  • София
  • Мнения: 1 402
Откровено казано, нямам представа.  Peace Мемори фоума не може ли да е латексово производно?  newsm78 (Извинявам се, ако питането ми е много глуповато, но нямам идея от тези материали)
аз също не съм химик, ама в уикипедия (бг статия) прочетох следното: "Латексът е колоидна емулсия или суспензия на частиците на синтетичния или натуралния каучук във водна фаза. Естественият латекс представлява млечна течност (мъзга), произвеждана от някои растителни видове. Изкуственият латекс се произвежда от синтетичен каучук."

В уикипедия пак, ама английската (на бг няма за този материал), пише, че мемори пяната (пяната с памет) е полиуретан с добавени химикали, за да се увеличи неговият вискозитет, затова и често се нарич виско-еластична полиуретанова пяна.

Мамите-химички сигурно ще са по-компетентни, но в крайна сметка се получават два различни продукта с различни свойства.

# 88
  • Мнения: 465
Мерси, стана ми ясно   bouquet

А и се присетих някой неща.  Blush Бях правила един проект с латексови продукти и бях чела много, ама кой да мисли.  Blush
Изцяло права си, отделни продукти с различни свойства.  Peace
Интересно дали не дават алергии тези матраци и възглавници (латексовите). Защото летексовата алергия не е много рядка и се увеличава с учестения контакт с латекс.  newsm78 (Това да го има предвид някой, ако е с атопичен дерматит или астма.  Peace)

# 89
  • София
  • Мнения: 1 402
Мерси, стана ми ясно   bouquet

А и се присетих някой неща.  Blush Бях правила един проект с латексови продукти и бях чела много, ама кой да мисли.  Blush
Изцяло права си, отделни продукти с различни свойства.  Peace
Интересно дали не дават алергии тези матраци и възглавници (латексовите). Защото летексовата алергия не е много рядка и се увеличава с учестения контакт с латекс.  newsm78 (Това да го има предвид някой, ако е с атопичен дерматит или астма.  Peace)



да ти кажа, чела съм, че латексовите (знам, че екон ги правят) са антиалергенни; всички продукти с мемори пяна - също

# 90
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Здравейте, и аз имам огромен проблем относно възглавниците.Виждам, че има доволни от възглавниците Полирест на Лайф.Да попитам обемна ли е или е тъничка и дали се сплесква след известно време.  Hug

Обемна е и не се сплесква, нашите ги ползваме от 4 месеца. Който и да е продукт от мемори пяна не трябва да се мокри с вода - това е нещото, което безвъзвратно ги сплесква.
Мтей, тей, моята е Полирест, седи си толумбеста  Mr. Green , вече е на.., ха 4месеца, Дао да не сме ги купували заедно  Mr. Green И да не се мокри, само можеш да переш калъфа.

# 91
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И моята полирест си е ОК. Ползвам я от поне 40-50дни.
Но вчера си купих пак от Лайф една пухена и една силикон + още нещо си...
Но още не са в експлоатация, та нямам отзиви.

# 92
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Шани, и аз съм хвърлила око на олекотената завивка на Лайф. Дай отзиви, за ползване, пране, комфорт... Пухена си имам, не на Лайф, но е страшен кеф, ама вече ни е топло с нея и искам да си взема олекотена.

# 93
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сиренце, възглавки си купувам. Не олекотени.
Пък аз си имам хубави олекотени, та на Лайф-ските не съм им обръщала внимание.
Ноооооооо, матрака е върха. Чак се чудя на останалите, дето не знаят за тази юубавиня, как си преживяват.

# 94
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Уф, то си пише, ама кой да чете  ooooh!
100-тина лева беше на Лайф, толкова е и в Метро на Тарингтън хаус (имам техни хавлии, доволна съм, както и възглавки), та доста се чудя, ама Лайф, с това малоумно работно време до 6ч  Tired , добре че поне в събота поработват до обед.

# 95
  • София
  • Мнения: 1 402
аз малко встрани от темата, но и не съвсем - по повод каква юбавина е матракът, както казв Шани:Simple Smile удома сме вече пристрастени към мемори фоум:) дори вече не мога да спя на друго нещо

# 96
  • Мнения: 183
Сиренце, може ли да те помоля да качиш снимка на твоята възглавница.В сайта ми се струва тъничка а аз харесвам по тумбести, че от тънки в момента съм с ужасно главоболие. Не ми се дават 80лв.за възглавница, която да седи в гардероба.  Hug

# 97
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 iiv - не са тънки. Хич даже... Е, в магазина на Лайф имаше една за 15лв. беше доста дебела, но се разбра, че с теченеи на времето ще се слегне.
А нашия полирест мисля, че няма да мръдне.

# 98
  • Мнения: 183
iiv - не са тънки. Хич даже... Е, в магазина на Лайф имаше една за 15лв. беше доста дебела, но се разбра, че с теченеи на времето ще се слегне.
А нашия полирест мисля, че няма да мръдне.

Понеже ми се налага да си я купя онлайн и няма как да я видя на живо ще разчитам на вас  Hug .Че след 10-ина неуспешни опита мечтата ми е да се наспя, а не цяла нощ да се опитвам да придам удобна форма на възглавницата  Simple Smile

# 99
  • Мнения: 1 650
Хайде, и аз искам да я видя.

# 100
  • Мнения: 183
Побууут  atwork
Някой да има впечатления от възглавници Вискостар пак на Лайф?

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 15:25 от iiv

# 101
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Сиренце, може ли да те помоля да качиш снимка на твоята възглавница.В сайта ми се струва тъничка а аз харесвам по тумбести, че от тънки в момента съм с ужасно главоболие. Не ми се дават 80лв.за възглавница, която да седи в гардероба.  Hug
Повече от педя е дебела, не се е слегнала изобщо за 4месечно ползване. Аз харесвам дебели възглавници, именно затова си купих моята толумба  Mr. Green

# 102
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и една силикон + още нещо си...

тази спадна, язък че дадох 22лв. за нея.
Другата нямам възможност да я снимам.

# 103
  • Мнения: 30
Моята възглавничка е на Terrington House Ambiente.

Пълнежът е: 100% високоеластичен дунапрен. 

Купих си е от Метро преди 4 години и съм страшно доволна. Цената беше около 24 лв.

На същата фирма имам и завивки: лятна олекотена и 2 в 1. Лятната в момента в Метро е на акция - 36 лв. (150х200) и 60 лв. двойна (за спалня).

До колкото знам, тази фирма шие доста неща за английската кралица  smile3521 smile3521 smile3521

# 104
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
завивките на Terrington House Ambiente, също се видоизменят.
Аз имам 2бр. Едната е малко повече ползвана от другата и съответно е по-сплескана. А съседите ми имат такива, на повече от 2г. са им... Направо са като яйца на очи вече  ooooh!

# 105
  • Мнения: 183
Сиренце, може ли да те помоля да качиш снимка на твоята възглавница.В сайта ми се струва тъничка а аз харесвам по тумбести, че от тънки в момента съм с ужасно главоболие. Не ми се дават 80лв.за възглавница, която да седи в гардероба.  Hug
Повече от педя е дебела, не се е слегнала изобщо за 4месечно ползване. Аз харесвам дебели възглавници, именно затова си купих моята толумба  Mr. Green

Убеди ме  Hug

# 106
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
iiv , Лайф имат страхотен шоу-руум, освен матраците и възглавниците подлежат на пробване  Wink

# 107
  • Мнения: 183
Малко ми е далече София и затова търсех мнения.Току що я поръчах.Нямам търпение да дойде.По твоето описание това е моята възглавница.Ще пиша отзиви.Благодаря ти  Simple Smile

# 108
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Надявам се да ти хареса  Wink Аз обичам високи възглавници, които хем да не потъват, хем да не са много твърди. Ако и ти си така, Полирест ще ти допадне.  Аз си слагам и една пухена възглавница, ама тя е за разкош, не че е необходима.

# 109
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Полирест ще ти допадне.  Аз си слагам

... още 2 по-малки. Сменям, бутам, прегръщам... Laughing

# 110
  • Мнения: 52
От 4 г. ползвам възглавници от Пенолакс производство на гр. Бяла. Много съм доволна - удобни и практични. Пера ги в пералнята с центрофуга и не са мръднали.

# 111
  • Мнения: 52
Извинявам се за грешката ПЕНОЛАТЕКС

# 112
  • Мнения: 1 305
iiv , Лайф имат страхотен шоу-руум, освен матраците и възглавниците подлежат на пробване  Wink

А къде се намира този шоуруум?

# 113
  • Мнения: 183
Шани, Сиренце едно голяяямо благодаря  Hug .Възглавницата е просто уникална!Току що я получих, пробвах я и не ми се ставаше.Това е моята възглавница!!!  Сега започнах и матраците им да разглеждам, че да видим....  Simple Smile

# 114
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
iiv , Лайф имат страхотен шоу-руум, освен матраците и възглавниците подлежат на пробване  Wink

А къде се намира този шоуруум?
Шоуруум

iiv , страшно се радвам и аз много си я харесвам моята  Flutter

# 115
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.Възглавницата е просто уникална!Току що я получих, пробвах я и не ми се ставаше.Това е моята възглавница!!!  Сега започнах и матраците им да разглеждам, че да видим....  Simple Smile

радвам се за теб  Hug
И аз сутрин едвам ставам от Титан-а  Laughing

# 116
  • София
  • Мнения: 442
Купих си възглавница от типа memory foam, подобни на магнифлекс. Обаче не ми е удобна, твърда ми е.  Confused Дадох 60лв и сега стои в гардероба. Мачкам си една стара силиконова от 5лв.  Sunglasses
А по повод гъшия пух, мечтала съм си да имам такива завивки, но една позната зверски се беше обринала. Тъй като цялото семейство сме с чувствителни кожи, реших да не се вкарвам във филми с подобни покупки.  Stop Плюс това истински пух в България май няма. Слагат перушина

# 117
  • Мнения: 2 759
...А по повод гъшия пух, мечтала съм си да имам такива завивки, но една позната зверски се беше обринала...
                         Според мен алергиите към естествени материали би трябвало да са доста редки. Хубаво е твоята позната все пак да изясни какво точно се е получило - може да е от обработка с някаква химия? Джолито скоро си взе от конски косъм неща (естествен материал).

# 118
  • Мнения: 386
Имате ли отзиви за възглавниците на Дормео, харесах си модел с пълнеж от копринени фибри! newsm78
Колебая се между Магнихлекс Мемори и Дормео-Зара?
http://www.dormeo.bg/index.asp?tn=productview&c=10230&pi … o=cat_10229_other  или   http://magniflex.bg/bg/products/accessories/

# 119
  • Мнения: 3
Здравей,
може би вече си направила своя избор, но реших да споделя че
аз наскоро си взех един модел на Темпур- Sonata,  защото обичам да спа настрани,
наистина цената си е добра, но в момента е с 10 % отстъпка, а и всеки ден не си купувам възглавница  Wink,




Здравейте, мойете ли да препоръчате удобна ортопедична възгавница, от която не ви боли врата. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт