Истеричен плач при изключително кърмено петмесечно бебе

  • 3 614
  • 15
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 12
Здравейте мили мами,
Отдавна чета съветите давани от вас, но сега ми се налага да ви попитам по конкретен проблем, пред който се изправих последните няколко дни. Ники е на 5 месеца - изключително кърмено бебе. Не приема други течности с изключение на вода, която му давам с лъжичка след всяко кърмене за изплакване на устата. Преди 15 дена пихме антибиотик и от тогава стана много неспокоен при кърмене. Отначало си мислех, че не му стига кърмата, защото изсукваше всичко от двете гърди и ревеше, но с промяна режима на кърмене мисля, че започнах да "произвеждам" нужните количества. Това, което ме безпокои в момента е истеричният плач, който съпровожда всяко поставяне на гърда. Дръпва два-три пъти и се почва - крещи ще ти спука тъпанчето, а от гърдите ми тече мляко. Така се мъчим около 10 минути, след което обикновено му давам залъгалка и престава да плаче. Притеснявах се дали не му стига млякото и особено вечер като се видя в чудо му правя малко АД, но той даже не иска да засуче бутилката след като е сукал от гърдите. Мислех си да не е направил някаква гъбична инфекция в устата в следствие на антибиотика, но устенцата са му много чистички и не се виждат никакви бели налепи. Ака и пиша доста добре, но това с истеричния рев определено ме притеснява. Моля, ако сте имали подобни проблеми споделете как сте се справяли.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 184
Да не би да го болят ушите? Съжалявам. Sad

# 2
  • Мнения: 14
Преди време имахме същия проблем. Тогава беше дъщеря ми беше на два месеца. Пет минути след започване на кърменето започваше да реве да се дърпа и нищо не беше в състояние да я накара да продължи храненето дори на другата гърда. Тогава реших да пробвам да я успокоя като включа сешоара по време на хранене (на някоя от по-ниските скорости). За щастие това помогна. Сега сме вече на три месеца и понякога по време на кърмене тя започва да се разсейва, да зяпа настрани, да захапва и пуска гърдата през 30 секунди. В тези случаи отново пускам сешоара, за да може да се успокои и "концентрира" за хранене  Simple Smile. Това със сешоара го прочетох в някои от форумите тук като средство за успокояване на плача при коликите и имаше доста добър резултат. Понякога го използвам когато е много кисела привечер и видимо и се спи, но не може да се отпусне и да заспи. Сешоара, прахосмукачката и други домакински прибори са източници на монотонен шум (бял шум), които успокояват детето. Надявам да има успех и при вас!

# 3
  • България
  • Мнения: 12
Има ли други признаци при болки в ушите?
А що се отнася до "шумовите развлечения" - не помагат - пробвала съм какво ли не. Успокояваше се като се разхождаме из стаята докато го кърмя, но и това не помага вече Sad

# 4
  • Мнения: 184
Знам, че при болки в ушите на бебетата им е мъчително сукането и не дават да им пипнеш ушенцата, проверява се с натиск на едно място точно. Но пък не пишеш да има температура или пък да плаче през другото време...

# 5
  • България
  • Мнения: 12
Не, няма такива признаци - а и през останалото време е в доста добро настроение!

# 6
  • Мнения: 14
Ами ако му дадеш вода с биберон плаче ли? Имам предвид, че ако е проблем с ушите би трябвало да плаче и при използване на биберон. Така ще можеш да изключиш евентуален проблем с ухо.

# 7
  • Мнения: 14
Ако използвате залъгалка и не плаче според мен не би трябвало да е ухо. Нямам опит и не съм сигурна дали съм права в разсъжденията си.

# 8
  • България
  • Мнения: 12
Давам му залъгалка и не плаче, не мисля че са ушенцата.

# 9
  • Мнения: 8 242
А зъбките как са? Венците?
На мен Тони ми е правил изпълнения само преди зъбоникнене  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 250
И аз мисля, че са зъбки. Криси ми прави понякога тези номера, но като се поуспокои пак засуква. Пробвай да му пипнеш венците,ако заплаче значи са зъбки. Успех! Peace

# 11
  • България
  • Мнения: 12
Ами бутам му долното венче, не ми се струва подуто. Пък и като цоца залъгалката няма проблеми newsm78.

# 12
  • Мнения: 3 718
Това, което ми хрумва на първо четене е, че може пък да се стряска от силната струя кърма. Ако кърмата тече много силно, може това да го кара да се дърпа от гърдата. Още повече, казваш, че сега имаш повече кърма, не е невъзможно. Можеш да опиташ да поизцедиш малко преди да му дадеш, така че гърдите ти да пускат по слабо. Ако все още не си опитвала, пробвай да го кърмиш на тъмно, понякога това помага. Или във слинг, докато се разхождате.
Зъбите също са опция, защото те започват да дразнят още преди да са видими. Може залъгалката да му помага да се чеше и за това да я приема.
За гъбичките, попитай все пак педиатъра си, нека го погледне. След антибиотик винаги има риск.

# 13
  • Мнения: 3 205
Ами той е пил антибиотик. Възможно е да има дисбактериоза - антибиотикът да е избил нормалната чревна флора. Освен че плаче при хранене, през друго време неспокоен ли е? Други симптоми са - запек, разстройство, странен цвят, вид и миризма на акото (при нас беше зеленикаво,с вид на замръзнала пяна и странен лек синтетичен мирис, нямащ нищо общо смиризмата на човешки изпражнения), миризливи газове (при нас бяха с миризма на кисело зеле и развалени яйца), плач и напъване при изхождане или изпускане на газовете, неспокойно поведение като цяло - рев за няма нищо, лесно раздразнителен.
Дани  също плачеше при начало на храненето, извиваше се, не се хранеше по повече от 3-4 минути и изглеждаше като че ли това е най-неприятното му задължение. Много бе травмиращо и за двама ни и беше главната причина да го отбия, щом навърши годинка, без да го чакам сам да се отбие.

# 14
  • България
  • Мнения: 12
Благодаря за отговорите и предположенията на всички. За моя радост Ники престана да крещи от самосебе си. Само дето остана много неспокойния сън през нощта. Но за това съм решила да пробвам с малко хомеопатия.

Общи условия

Активация на акаунт