някой да е чувал

  • 936
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Някой да е чувал как се правят карамелизирани ябълки, запичаха ли се, какво се правеха....  Grinning Наистина знаете ли!? Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 265
Изчистваш семето, обелваш и вариш 3-4 мин в предварително приготвен гъст сироп. Отцеждаш, пълниш с орехи-едри и заливаш с карамел. Слагаш една по една ябълките в/у сито и с лъжица поливаш горещ карамел. Може и цели без издълбано семе и необелени /но тънкокори/ - само да ги потопиш в карамел. Но тогава се прави по-голямо количество карамел. На мен ми харесват повече по първия начин.

# 2
  • Мнения: 1 265
А ето ти и още една от "Рецептите на баба Пена"
Карамелизирани ябълки, оваляни в смлени орехи

Продукти:
3 ябълки
200г смлени орехи
150г захар
50г масло
150мл вода
канела

Приготвяне:
Ябълките се обелват и нарязват на ладии. От захарта, водата, маслото се приготвя крамелен сос, както за крем карамел. Взема се дълбок тиган с диаметър 15см. Първо се разтопява маслото, след което се слага захарта и водата докато се разтопи захарта без да загори. Добавя се канелата към соса. Резените ябълки се потапят в карамела докато е топъл и течен и един по един се овалват в смлените орехи. Подреждат се внимателно в чиния. Може да се сервират в индивидуални чинии, гарнирани отстрани с топка сладолед или някакаъв вид крем.

# 3
  • Мнения: 759
Карамелизирани не съм правила, но преди малко изядохме печените  Simple Smile В тавата със захар,канела и малко вода Simple Smile

# 4
  • Мнения: 158
Много благодаря за рецептата, направих ги, но мисля другия път да не слагам толкова вода, не става толкова гъст сиропа. Мисля че ако е по гъст ще е по добре. Супер сте мами.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт