Проблем с естествен паркет

  • 1 029
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 91
Проблемът е такъв,че паркетът ни се надува до такава степен,че става като трамплин.Мъжът ми го пробива и го пълни с някакво лепило,но след известно време се надува на друго място.
 Къщата ни е нова.Нанесохме се 2007.Явно влагата е била много,но за да ни вземат парите ни го поставиха без проблем,въпреки че пет пъти мериха влажността.
 Моля,ако някой е имал същия проблем да сподели опита си!!!Дали разглобяването е единствения възможен изход?Помещението е 40 кв. и си мисля,че ако тръгнем да го разваляме,ще е по -добре да го махнем нацяло и да слагаме нещо друго Cry

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Явно влагата наистина е много. От фирмата която е поставила паркета какво казват? С влагоуловител дали няма да се изтегли влагата и да се оправи положението? Аз бих пробвала. Поне инвестицията в такъв уред е по-малка, от колкото цялостна подмяна на настилката. Уффф, много неприятно, дано да намерите решение, с което да си запазите паркета!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 91
Точно от фирмата ни посъветваха да го пробиваме и да го лепим,тя влагата щяла да изчезне сама.Аз не мога да разбера как ще стане това,след като под самата плоча е постлан пясък,а над него найлон.И освен нагоре към паркета,никъде другаде не може да отиде.
 С влагоуловител нищо няма да стане,защото в самото помещение няма никаква влага.Тя явно си е само отдолу в плочата.
 

# 3
  • Мнения: 950
Ще трябва да го махнете, и вариантите според мен са два или да чакате да изсъхне плочата  и след това наново да се положи паркета ,или както при нас се получи не ни се чакаше-голямо съхнене беше , и от фирмата която ни постави  паркета дойдоха и намазаха с някакъв импрегнатор-(който изолира влагата ) плочата и вече 4 години нямаме проблем Peace
Но това което ви карат да правите запърви път го чувам,а няма ли някаква гаранция за работата им ,мисля че те трябва да си оправят проблема  newsm78
Има и друго ,а дали самия паркет като материал е добър като качество ,да не би от него да идва всичко ?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 91
За качеството на паркета съм 100% сигурна.Купихме го от приятел,който ни измери влажността на паркета още в склада.Дъбов е и е с дебелина 2,2.
 Нашата плоча също е мазана с импрегнатор преди поставянето,но явно на нас не ни е помогнал.
 

# 5
  • Мнения: 1 629
Аз знам, че от вода или течност разлята се надува паркета Thinking Бих те посъветвала да го пренаредите или направо да го смените с ламинат или друго каквото искате Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 229
И нашият е така. Още първата зима се наду и сега, 2 години по-късно, не сме го оправили, защото още има много влага. И на нас ни мериха влажността на плочата, но лятото е едно, а зимата, като почне кондензът - съвсем друго. Направо течеше вода по прозорците, диванът ми изглеждаше влажен, по теракота около стените се усещаше влага, то беше невъзможно да не се надуе паркетът ooooh! Сега, на третата зима в този апартамент, влагата е много по-малко. Та може би напролет ще оправим поразията. И точно така съм чувала, че се прави - пробива се дупка в паркета и със спринцовка се впръсква някаква специална пяна, която се раздува и уплътнява. Но би трябвало майсторите да го направят, а не вие.

# 7
  • Мнения: 2 803
При нас се наду само на едно място, около квадрат и се отлепи. Единствения вариант беше пренареждане на мястото и това е.

Общи условия

Активация на акаунт