Кога се разваля елхата?

  • 27 301
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Кога се маха новогодишната украса?
Една приятелка ми казва, 4е до Ивановден, друга-4е до края на януари.
Вие кога разваляте елхата?

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 13:20 от baba_mravka

# 1
  • София
  • Мнения: 1 808
Ние вече я развалихме. Поверията и традициите са хубаво нещо, но времето е по-ценно и аз се възползвах от наличието на такова в последните почивни дни.

# 2
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
И аз знам че се държи до Ивановден.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 91
Вчера махнах цялата украса,но знам,че по обичай се държи до 14.

# 4
  • Мнения: 1 046
И аз я развалих, махнах абсолютно всичко, ами омръзна ми.

От началото на декември я гледам и  Thinking онзи ден я свалих и елхата прибрах.

Иначе съм чувала и аз до 14 януари, май тогава е по старому Нова Година.

# 5
  • Мнения: 1 632
Аз съм я държала и до края на Януари, ей така да ми е празнично. Mr. Green
Обикновено я махам към 10, но ако ти е кеф я дръж докогато си искаш!

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мислех си, днес да я махна, че ми пречи на качественото почистване на стаята. Но като сте рекли до Иванов ден, тъй да е.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 435
Държала съм естествена елха (борче) и до 8-ми март. Но сега хем ми се иска да стои още, хем ми пречи.Та и аз се чудя до кога да я държа. newsm78 Сигурно днес, ако дойде майстора да измазва около прозореца ще я махна, защото ще пречи.

# 8
  • Мнения: 2 631
Държа цялата украса до към 09.01. - РД на брат ми. Blush

Това е семейната ни традиция, а поверията не ги знам.

# 9
  • Мнения: 88
Ние всяка година по различно време сваляме украсите.....не сме вървяли по различните традиции до сега,за които аз за пръв път чувам в интерес на истината. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 2 388
Нямам представа до кога.
Вкъщи я развалям, когато мързела ми си вземе почивен ден. Mr. Green
До 14 януари не съм чувала. Помня само, че мойта баба ми е разказвала, че тогава са празнували Нова Година.

# 11
  • Мнения: 950
Малко трудно се разделяме с елхата  Wink, харесва ми празничното настроение което внася и затова я разваляме  към средата на януари ,не спазвам никакви поверия затова .

# 12
  • Мнения: 85
Малко трудно се разделяме с елхата  Wink, харесва ми празничното настроение което внася и затова я разваляме  към средата на януари ,не спазвам никакви поверия затова .
И аз съм на това мнение Peace Не съм чувала за поверията newsm78

# 13
  • Мнения: 8 999
Аз я държа до първия уикенд след Ивановден. Не от суеверие, а защото ми е нужен цял ден да оправя цалата мацаница около новогодишната украса. Слава Богу, вече имаме изкуствени елхи и поне иглички не събирам, но така или иначе се е напрашило доста - като поразтръскам гирляндите и играчките, цялата помия се полепва по хола и после трябва основно да се чисти.

# 14
  • Мнения: 3 641
Развалих я на 04. 01, просто тогава почиствах основно и ми беше най-удобно

Общи условия

Активация на акаунт