възможно ли е да е алергия?

  • 733
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Имам една питанка в главата ми която се върти и искам да я споделя с вас?
Ноември 2007 г започнах да давам на щерката сок от прясно изцеден портокал.След няма и 10 дена за първи път направи гнойна ангина и ни беше назначен антибиотик аугментин,от който получи разстройство и обрив-т.е алергия и на 4 прием го спряхме.Както и да е доизлекувахме се без антибиотик повече.Тогава докторката ми каза да спра портокала за известно време.След три месеца реших пак да и направя сокче от портокал -на следващия ден беше с висока температура и червено гърло.Тогава реших да не и давам повече портокал до навършване на три години.Сега по празниците беше при баба си и въпреки че я предупредих за портокала тя и дала да пие и ми каза -дадох да видиш че нищо не може да стане от него.Точно 3 дена след първото приемане на сока тя вдигна температура и зачерви гърло newsm78.Може и да е съвпадение ,но възможно ли зачервяване на гърло да е някакъв вид алергична реакция или просто аз си въобразявам????

# 1
  • Мнения: 117
аз до сега не съм чувала за такава алергия.Ама пак всеки път да е съвпадение?????????????

# 2
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Точно 3 дена след първото приемане на сока тя вдигна температура и зачерви гърло newsm78.

Специално за този трети случай мисля, че не е алергична реакция, защото щеше да се прояви след минути или часове, а не след 3 дни. Което навежда на мисълта, че въобще не е алергия. Аугментинът води до разстройство, затова, когато се приема- се ограничават разхлабващите храни и напитки... цитрусите разхлабват.
Даваш ли чай с лимон, портокалови сокчета и други, съдържащи цитруси ?
С три думи- според мен е съвпадение.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт