Просто размисъл...

  • 2 902
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
 Може би всичко, което ще напиша ще бъде в следствие на афект, но и не само. Защо е толкова трудно да намериш истински, нормален и обичащ те мъж?! Нима причината е еднозначна...това, че не си сама, имаш "ремарке" / най-хубавото ремарке/, това, че си по-малко човек, това, че си силна...Толкова ли е илюзорна представата за една истинска вразка, емоциите от която да преобърнат всичко в теб...Може би мъжете се страхуват от подобен вид взаимотношения с една жена. Мислите ли, че щастието е възможно...дори и след много лоши моменти и крахове в живота? Прекалено млада съм, но доста съм научила и в подобни на този моменти отчаянието, като че ли заема връхна позиция в преосмислянето на догми и порядки.
 Как мислите, съществува ли щастие защото аз вече не вярвам в него...

# 1
  • Мнения: 5 299
Прегледай темата за Вторите бракове. Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
Е, случват се и кофти дни. Не се отчайвай, та ти си толкова млада, живота е пред теб! Недей мисли негативно, усмихни се, почувствай се добре в кожата си....и нещата полека ще се нареждат. Като прочетеш в темата за вторите бракове ще видиш, че точно по-младите жени много по-лесно и бързо създават нова, сполучлива връзка! Успех през новата година! Hug

# 3
  • Мнения: 232
По-рано и аз мислех, че с дете сигурно е 100 пъти по-трудно. ДА ама не. Сега мисля, че всичко е индивидуално. Около мен е пълно със свободни жени, неможещи да си намерят нищо по-сериозно от такова за една вечер. От друга страна познавам и жени в развод и разделени такива с деца, които доста бързо си намериха странични връзки. Наистина не мога да си го обясня, но е факт! Едната дори е с 2 големи деца, а тя самата е на 34 години! За протокола - всички тези - и свободните и с децата са над 30г.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
брака бил като играта на зарове - дали ще спечелиш....
казват, че като печели човек, не знае какво губи....и също така казват, че всяко зло - за добро
помисли малко и реши дали наитин ти пречи ремаркето?
реално сега с деца съм по-лесна за връзка от преди - млада /едно е на 20, а др на 30 и отгоре/ и свободна със своите огромни желания и надежди, със своите безконечни изисквания....
честно казано въпрос на късмет е от връзките , които човек има, кои биха се реализирали за по-дъло....и дали тези връзки си струват вложеното....
знам само едно - единственото предимство е, човек да не приема живота за непълнощенен, ако вечер си ляга сам...защото вярно половинката ти те прави щаслив, но честно казано и сам човек си е пълноценен...а секс - това се намира и в днешно време не може да е липса
а всичок друго, което би липсвало при самостоятелен живот...ако вярваш , че с времето ще се нареди и ще стане така както го мечтаеш, ако не тичаш от връзка към връзка само да не сотанеш насаме с мислите си - вярвам щастието ще кацне и на твоето рмо...
търпение и повече самоувереност, търпение да се понсе известната самота и трудностите тот това да си сам, търпение да бъдеш известно време нещастен заради бъдещото си и това на детето ти...и всичко един ден ще бъде ок

# 5
  • Мнения: 165
 
 Как мислите, съществува ли щастие защото аз вече не вярвам в него...

Дали съществува щастието!? Thinkingхм Бях чула следното изказване, което искрено се надявам да не е вярно - "щастието е нещо, което винаги се случва на другите и никога на теб". Това беше казано от най-големия песимист, когото познавам. До ден днешен тоя човек все не е щастлив. Мисълта ми е, че всичко е до вътрешна нагласа. Аз следвам следните принципи - радвай се на това, което имаш днес; недей да съжаляваш за минали неща; не мисли за неща, които още не са се случили; принцовете на белите коне са отживелица bowuu; аз знам колко струвам и не съм за изхвърляне Wink. Само не забравяй усмивката и изправената глава   bouquet Мисля, че заради това, което изброих, не съм изпадала в депресия и мога да кажа, че съм на 90% щастлива  Grinning

# 6
  • Мнения: 9 973
... Прекалено млада съм...

....съществува ли щастие защото аз вече не вярвам в него...
щастие има и за млади и за стари.Не се завличай сама към дъното,не изпадай в дълбоки депресии.Мисли позитивно,виж добрата страна на хората-там ще намериш и щастието

# 7
  • Мнения: 256
Разбира се, че има щастие, моето е детето ми! Горе главата, винаги има някой или нещо, което да те прави щастлива. Не е задължително да бъде ремаркето, въпреки, че би било добре и то да е наоколо. Но... пълното щастия явно е прекалено, особено в тази част от форума.

# 8
  • Мнения: 6 666
Дали съществува щастието!? Thinkingхм Бях чула следното изказване, което искрено се надявам да не е вярно - "щастието е нещо, което винаги се случва на другите и никога на теб". Това беше казано от най-големия песимист, когото познавам. До ден днешен тоя човек все не е щастлив. Мисълта ми е, че всичко е до вътрешна нагласа. Аз следвам следните принципи - радвай се на това, което имаш днес; недей да съжаляваш за минали неща; не мисли за неща, които още не са се случили; принцовете на белите коне са отживелица bowuu; аз знам колко струвам и не съм за изхвърляне Wink. Само не забравяй усмивката и изправената глава   bouquet Мисля, че заради това, което изброих, не съм изпадала в депресия и мога да кажа, че съм на 90% щастлива  Grinning
Горния пост все едно аз съм го писала Simple Smile

# 9
  • Мнения: 126
всичко е въпрос на Късмет- наистина е важен ,но ....има и една стара Истина-Както си го и накъсметиш!
С това искам да ви споделя че и с две деца ,както бях аз може да срещнеш стойностен мъж.
Аз лично вече се бях уморила да го търся-какво ли не опитах-дори Скайп връзки ,регистрация в сайт и прочие....
Ако знаете само как веднъж Изтрезнях от една такава Среща....Господина не само си отиде ,като не си плати вечерята си и обилните питиета  ,след като ми заговори че по-лицето ми се четяло че съм жадувала за ласки ..и било разбираемо-като съм била Сама жена с две деца... Така се бях сковала  от погнуса ,от самосъжаление,от унизение....
Ей тогава си казах-че такъв ми бил късмета АМА няма да позволя на Простаци да плюят в душата ми...то достатъчно ми бяха Доброжелателни приятелки около мен. ... работех,чистех ,готвех, учех с децата и....така и така.Децата ме изпълваха изцяло - наистина могат да носят радост.Затова че исках да ме докосне някой ,да  хвана някой под рака и да ..се разходя-Отбягвах да мисля  вообще за себе си -как изглеждам ,какво ми е било приятно ....така ,като на автопилот включих живота си-да върви ,да минава...докато сериозна болест на моята майка не ме извади от летаргията.Когато усетиш дъха на Смъртта около теб....изведнъж и преосмисляш живота си.
Слава Богу всичко се нормализира-поне в приетите норми на болестта
Тогава се замислих да потърся временно работа в чужбина-не смохвах сама да издържам децата и майка си.
И така ..... проблеми, притеснения , унижения.....
Но там -някъде...изведнъж ,без да съм го търсила-на едни стълби Го видях....заговорихме се и което е писано- си става леко.
Усетих че е прекрасен човек-спомням си и първата мисъл минала през главата ми-...ох,ако само можех да имам този мъж!
По-късно често сме си говорили с него-..той пък си помислил  същата мисъл за мен  Hug
Не съм се замислила че бил чужденец,та даже и с различна религия от моята.....
Майка и хората ,които ме обичаха приеха връзката с радост....Виждаха че отново се чувствам добре ....
Тези които никога не съ ми били приятели -разбира се ме осъдиха-даже до сега ми пращат имейли да ме питат дали  не съм се забрадила с черна кърпа ,а какво по религия е нашето общо дете.....Завист има и ще има....Всеки сам стига до истината в Живота си и до истинските хора в него
Но всеки ден ,с отварянето на очите си Благодаря за късмета ,който имах да срещна този човек...
Аз не зная какво ще бъде бъдещето...дано е Добро.....но както казват-Стига ми тази награда че отново почувствах ,а бях загубила надежда ...

За Всички момичета,които размислят....е този поздрав Hug  bouquet

http://es.youtube.com/watch?v=xhu9rVQaWpo

Ти мой един живот-поднеси  ми пак глътка нежност
Ти мой един Живот-не изпълвай с мрак моето сърце
протягам щедри ръце -очаквам вест от едно сърце

# 10
  • Мнения: 2 175
Дала, звучи страхотно   Hug

Поздравления..
  bouquet

И аз съм от непоправимите оптимисти - вярвам, че и на моята улица ще изгрее слънце..

Макар да нямам право хич да "мрънкам" - не съм се чувствала по-щастлива никога..обичам и се чувствам обичана..и ми е ужасно красиво, въпреки и напук на всичко

# 11
  • Мнения: 6 666
Никога не е късно да срещнеш отново Любовта. Аз също си мислех, че никога вече няма да повярвам на мъж, а да се влюбя за мен  беше абсурдна идея. Но ето, случи се Heart Eyes Обичам и съм обичана.Човек никога не бива да губи надежда и трябва да знае, че там някъде го очаква неговата половинка и няма как да не се срещнат, защото когато някой иска нещо много силно, то се случва.

# 12
  • Мнения: 405
 Благодаря ви на всички за положителните думи  bouquet. Имах нужда....напоследък се чувствам доста смачкана.

# 13
  • Мнения: 6 666
Благодаря ви на всички за положителните думи  bouquet. Имах нужда....напоследък се чувствам доста смачкана.
А не трябва! Вярвай и щастието ще те сполети!  Hug

# 14
  • Мнения: 405
Благодаря ви на всички за положителните думи  bouquet. Имах нужда....напоследък се чувствам доста смачкана.
А не трябва! Вярвай и щастието ще те сполети!  Hug
Благодаря ти Глория, но нали знаеш - понякога има и такива моменти, в които всичко ти се вижда в сиво-черни цветове...
 Благодаря ти за топлите думи Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт