променящ се пролактин!

  • 846
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
здравейте! Три месеца поред си правя изследвания на пролактина. Първият месец беше с двеста пункта над нормата, втория беше със сто над нормата, а третия със 150 под нормата. Не съм пила никакви лекарства за понижаването му. Ходила съм и на ендокринолог и тя каза, че щом се е понижил от само себе си нямало проблем. И на очен бях, налягането ми е идеално. Другите хормони са ми в норма. Но вече почти 2 години не мога да забременея. Партньорът ми си прави спермограма и резултатите са много добри. Какво да правя с този пролактин? Дори имах овулация и се отделяше яйцеклетка в продължение на два последователни месеца и не се получи. 

# 1
  • Мнения: 116
повишения пролактин има отношение към нормалната овулация.
понякога се налага да се направи т.н. скенер на села турцика
за да се изключи микропролактином. Това ще стане ясно при преглед
от специалист.

# 2
  • Мнения: 141
Благодаря за отговора доктор Лачев. Ходила съм и на ендокринолог и на очен лекар. Налягането на очите ми е идеално и според очната няма смисъл да ходя на ЯМР. Ендокриноложката ми каза, че след като се понижава без медикаменти, значи няма нужда от ЯМР, за да се види дали има микро пролактином.
Искам да Ви попитам, дали стойност от 468 при максимална граница от 500 за пролактина са добри? Не са ли все още високи в горната граница? Нужно ли е да ида на ЯМР или не? Благодаря Ви предварително за отговора!

Общи условия

Активация на акаунт