Колко често пускате прахосмукачка , живеещите в мръсната София?

  • 2 727
  • 27
  •   1
Отговори
Колко често пускате прахосмукачка , живеещите в  мръсната София?
Аз, напоследък не смогвам с това чистене, понеже съм с бебче и не искам да виждам прах по пода и мебелите, но докато изчистя и на утре вече пак е прашно? Нямам килими, или пък някакви одеала и покривала с мъх, гол ламинат и мебелите са си по фабрична дамаска, но тази прах направо ме убива, преди не и обръщах внимание, а и на работа, а сега по цял ден с бебе вътре и само ми се набива в очите, писна ми вече от това чистене Twisted Evil

# 1
  • Мнения: 1 494
Един път на седмица пускам прахосмукачка и минавам с парцал. Но аз нямам деца. Колкото до праха, дори и в малките градове прах си се вижда скоро след като си изчистил. И аз много нерви съм изхабила заради това, но мисля, че няма оправия. Освен това децата не трябва да растат в стерилна среда.

# 2
  • Мнения: 407
Аз живея на село и чистя всеки ден.Минавам с прахосмукачка и парцал и аз съм с малко дете.Не е блестящо,но вече нямам толкова време и да честя даже, че като включа прахосмукачката Ивче я изключва ,събира кабела,дърпа парцала,бърка в кофата с препарата.Затова чистя на обяд докато спи и за 1 и 30 квото мога на бързо да заредя съдомиална,да изчистя,измия.

# 3
  • Мнения: 1 844
аз съм от пловдив,но и тук не е кой знае колко чисто,та затова и аз се намесвам в темата.. Grinning
с прахосмукачка чистя веднъж седмично или два пъти,но иначе почти всеки ден пускам прахосмукачката-робот,много ми помага. Laughingродих се,откакто я имам. Laughing
с парцала минавам общо взето всеки ден,защото имаме куче..
мебелите бърша веднъж-два пъти в седмицата..
не съм от най-големите чистници,а и апартаментът ни е огромен-нямам нито време,нито желание всеки ден да му робувам.гледам да е що-годе чистичко и подредено,пък ако някъде има паднал косъм затваряме очи Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 4 005
Докато е малко детето всеки ден, естествено, но след 3-4 година може и по-рядко.  Wink Мога да ти кажа,че прахът е много, точно защото нямаш килими , а само гол ламинат. Просто няма какво да го "задържи" и се търкалят едни валма по пода...УжасТ!  Shocked В старото жилище имахме мокет и нямаше толкова прах, т.е. не се виждаше, иначе , предполагам, че е бил повече.  Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Всеки ден чистя с прахосмукачка. Ако не успея да почистя се побърквам-едни мъхове по ламината един прахоляк ooooh!. Откъде се взима тази мръсотия не зная. губери, китеници и подобия нямам, в коридора е на плочи, в хола на ламинат и прах има всеки ден.

# 6
  • Мнения: 581
 Всеки ден, но понякога пропускаме.Имам чувството, че откакто натрупа снега прахоляка понамаля.

# 7
  • Мнения: 743
Всеки ден, с редки изключения. Много прах се събира у нас, и нямам идея откъде идва това количество. Преди чистех след прахосмукачка и с моп, но спрях с тази хамалогия.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 132
Почти всеки ден с прахосмукачката и може би два-три пъти в седмица и с мопа след нея.

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Да се успокоя и аз накрая. Щом не само в нас има много прах, значи причината не съм аз.

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
През ден по пълна програма Sad Прах има даже и в банята. Живея над главна улица и прахоляка е в неизчерпаеми количества, ама нямам сили за чистене всеки ден, сори.
Преди навсякъде имах килими, сега навсякъде е ламинат, прах има същото количество, без разлика.
Как пък и веднъж не ги измиха тези мръсни улици  Twisted Evil

# 11
  • София
  • Мнения: 1 809
Аз съм мнооого лоша домакиня. Опитвам се на два-три дни, но не винаги успявам. Embarassed

# 12
  • Мнения: 4 300
Всеки ден, не толкова заради праха, а защото непрекъснато малкия звяр разсипва нещо по пода.
Иначе праха си се трупа, няма спасение от него. И по моите наблюдения когто има килим в стаята, прахът се събира в него, откъдето се опрахосмучва. Когато съм махнала килима за два дни се събират валма прах по пода, които дишаме.

# 13
  • Мнения: 1 632
Докато е малко детето всеки ден, естествено, но след 3-4 година може и по-рядко.  Wink Мога да ти кажа,че прахът е много, точно защото нямаш килими , а само гол ламинат. Просто няма какво да го "задържи" и се търкалят едни валма по пода...УжасТ!  Shocked В старото жилище имахме мокет и нямаше толкова прах, т.е. не се виждаше, иначе , предполагам, че е бил повече.  Peace
PeaceВсе едно аз съм го писала!

# 14
  • Мнения: 3 634
Аз живея в село близо до София и искам да ви кажа, че е точно толкова прашно колкото в Младост, ако не и повече. Абсолютно всеки ден пускам прахосмукачка, а прозорците отвън се прашат за 3 дни.  Rolling Eyes Мръсна ни е държавата като цяло!  Sick

Общи условия

Активация на акаунт