изследвания

  • 1 506
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте момичета, имам нужда от малко помощ - планирам следващия месец да спра противозачатъчните и живот и здраве да си имам бебе   и се интересувам необходимо ли е да си правя някакви предварителни изследвания - на мен или на бащата /той не е първа младост/ и въобще трябва ли да правя нещо предварително?

# 1
  • Мнения: 2 270
В закованите теми има достатъчно инфо!
Успех Peace

# 2
  • Мнения: 298
Успех с бебеправенето.

# 3
  • Мнения: 32
а  как да вляза в закованите теми  Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 1 248
Ето тук например
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20668.0

Иначе просто посети гинеколога си, кажи че планираш бременност и искаш да си направиш профилактичните изследвания, цитонамазка, микробиология, ако той прецени ще ти пусне и някои кръвни изследвания. Добре е да се направят някои антитела, но в библиотеката ще намериш достатъчно инфо.
Желая ти успех!!! Hug

# 5
  • Мнения: 32
много, много благодаря  Hug

# 6
  • Мнения: 297
Като за начало може би е добре да посетиш гинеколога си и да споделиш плановете си. Ако е необходимо нещо, той или тя ще ти каже и ще те насочи.

# 7
  • ЕН
  • Мнения: 543
здравейте момичета
аз искам да ви попитам какво ще рече нисък Естрадиол. на 3-ти ден от М Естрадиола ми е 18,35 при реф стойности 46-607. рових рових и само за високия естрадиол намерих. говорих с доки и каза да изчакаме . да проследим с фоликулометрия Овуто , след това да направя и другите хормони и чак тогава ще решаваме какво да правим. но дотогава изкрейзвам и си задавам хиляди въпроси. един от тях е и този месец ли няма да стане Sad
много ви благодаря

# 8
  • Мнения: 975
От нивата на естрадиола се съди дали яйцеклетката ще бъде качествена.Ако нивата са под нормата може би означава ,че фоликула не узрява нормално. От своя страна ЕСТРАДИОЛА оказва влияние върху другите водещи хормона при овулацията LH и FSH,които също трябва да изследвате.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 248
Мама Нани, едно единствено изследване на естрадиола през даден цикъл не говори за нищо, следи се дали правилно нараства. В началото на цикъла той е по- нискък, след това започва да нараства... Пантерка е права, че по него се съди дали във фоликула се развива качествена яйцеклетка.
Ето как нараства естрадиола по време на цикъла:

# 10
  • Мнения: 975
Катето е дала страхотна графика.Именно ,че трябва да се следи и по нататък Е2 не само на 3 ден.

Общи условия

Активация на акаунт